Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci učí děti dopravní výchovu ve Frýdku-Místku i během prázdnin

Poznávat dopravní značky a správně se chovat jako účastník silničního provozu. To jsou základy, které učí Městská policie Frýdek-Místek děti během celého roku. Ve škole v rámci dopravní výchovy a o prázdninách na dopravním hřišti zábavnou formou.

Městská policie Frýdek-Místek se každoročně zapojuje do projektu Prázdniny ve městě. Na dopravním hřišti učí děti základům dopravní výchovy.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Účastní se jí děti především z blízkého okolí. Nicméně nezřídka se stává, že na hřiště dorazí se svými maminkami i děti z větší dálky. Zábavnou formou se dozví význam dopravních značek. Pod dohledem strážnic preventistek si vyzkoušejí jízdu po hřišti na kole, či koloběžce, podle dopravních předpisů. Mohou si zahrát i hry s dopravní tematikou a čeká je samozřejmě i drobné občerstvení a odměna."
Anketa: 1.) "Naučila jsem se tady poznávat značky.!

Jízda na kruhovém objezdu, křižovatky i přechody pro chodce. Dopravní hřiště obsahuje všechny důležité situace.

Anketa: 1.) "Že mám zastavit, když je někdo u přechodu." 2.) "Je to úžasné, jezdíme tady už šestým rokem a dcera je nadšená. Poznává dopravní značky, jde jí to, zdokonaluje se. Opravdu úžasná akce." 3.) "Přišla jsem tady s nejstarším synem a dcerkou a s nejmladším, ten ještě nejezdí. A chtěla bych, aby si děti osvojily pod dohledem značky a dopravní provoz. Jednou bychom taky chtěli s nimi vyjet do toho provozu. A myslím si, že je to takovou zábavnou formou, tak proto jsme tady přišli." 4.) "Přišla jsem tady se dvěma dcerami. Jedna je starší, druhá o trochu mladší. Aby si vyzkoušely trošičku ten dopravní provoz, nanečisto. Abychom mohli vyrazit potom třeba na ty silnice."

Letní výuka vychází ze stěžejního preventivního programu, kdy strážníci chodí během školního roku učit dopravní výchovu na základní školy žáky druhých až čtvrtých tříd.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "V prvních dvou letech preventistky provádějí dopravní osvětu formou přednáškové činnosti přímo ve třídách. Ta je zaměřena na základní seznámení s dopravními předpisy z pohledu chodce a cyklisty. Projekt pak vrcholí ve 4. třídě, právě návštěvnou dopravního hřiště, kde žáci pod dohledem strážnic absolvují zkušební jízdy."

Pro nejlepší žáky ze všech škol pak městská policie pořádá dopravní soutěž o putovní pohár.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry