Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci učí děti dopravní výchovu ve Frýdku-Místku i během prázdnin

Frýdek-Místek |

Poznávat dopravní značky a správně se chovat jako účastník silničního provozu. To jsou základy, které učí Městská policie Frýdek-Místek děti během celého roku. Ve škole v rámci dopravní výchovy a o prázdninách na dopravním hřišti zábavnou formou.

Městská policie Frýdek-Místek se každoročně zapojuje do projektu Prázdniny ve městě. Na dopravním hřišti učí děti základům dopravní výchovy.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Účastní se jí děti především z blízkého okolí. Nicméně nezřídka se stává, že na hřiště dorazí se svými maminkami i děti z větší dálky. Zábavnou formou se dozví význam dopravních značek. Pod dohledem strážnic preventistek si vyzkoušejí jízdu po hřišti na kole, či koloběžce, podle dopravních předpisů. Mohou si zahrát i hry s dopravní tematikou a čeká je samozřejmě i drobné občerstvení a odměna."
Anketa: 1.) "Naučila jsem se tady poznávat značky.!

Jízda na kruhovém objezdu, křižovatky i přechody pro chodce. Dopravní hřiště obsahuje všechny důležité situace.

Anketa: 1.) "Že mám zastavit, když je někdo u přechodu." 2.) "Je to úžasné, jezdíme tady už šestým rokem a dcera je nadšená. Poznává dopravní značky, jde jí to, zdokonaluje se. Opravdu úžasná akce." 3.) "Přišla jsem tady s nejstarším synem a dcerkou a s nejmladším, ten ještě nejezdí. A chtěla bych, aby si děti osvojily pod dohledem značky a dopravní provoz. Jednou bychom taky chtěli s nimi vyjet do toho provozu. A myslím si, že je to takovou zábavnou formou, tak proto jsme tady přišli." 4.) "Přišla jsem tady se dvěma dcerami. Jedna je starší, druhá o trochu mladší. Aby si vyzkoušely trošičku ten dopravní provoz, nanečisto. Abychom mohli vyrazit potom třeba na ty silnice."

Letní výuka vychází ze stěžejního preventivního programu, kdy strážníci chodí během školního roku učit dopravní výchovu na základní školy žáky druhých až čtvrtých tříd.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "V prvních dvou letech preventistky provádějí dopravní osvětu formou přednáškové činnosti přímo ve třídách. Ta je zaměřena na základní seznámení s dopravními předpisy z pohledu chodce a cyklisty. Projekt pak vrcholí ve 4. třídě, právě návštěvnou dopravního hřiště, kde žáci pod dohledem strážnic absolvují zkušební jízdy."

Pro nejlepší žáky ze všech škol pak městská policie pořádá dopravní soutěž o putovní pohár.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava má kvalitní a propracovaný systém dopravní výuky dětí

11. května 2024 19:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Mezi časté úrazy dětí patří často ty, které se stanou při různých nehodách v silničním provozu. Ostrava se proto snaží věnovat velkou pozornost výuce začínajících cyklistů na dopravních hřištích. Žáci základních škol mají dopravní výuku, ale se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se seznamují už i děti v mateřských školkách.

Děti ve Frýdku-Místku soutěžily na dopravním hřišti o Putovní pohár

Městská policie pořádala na dopravním hřišti ve Frýdku-Místku soutěž Putovní pohár. Žáci čtvrtých tříd mezi sebou poměřili znalosti z teorie i v praktickém simulovaném provozu. Ti nejlepší si odnesli pohár i věcné ceny.

Viděl opilého řidiče a přivolal ostravské strážníky. Ti naměřili řidiči přes 2,5 promile

8. srpna 2023 16:51 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V uplynulém týdnu řešili ostravští strážníci dalšího řidiče, který řídil vozidlo pod vlivem alkoholu, a to ve stavu vylučujícím způsobilost k řízení motorového vozidla. Opakovaně totiž nafoukal přes dvě a půl promile.


Ostravskou městskou policii posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Lidé opět obdivují květinovou louku před havířovskou nemocnicí

Nemocnice v Havířově i v letošním roce nechala před hlavním vstupem vysadit květinovou louku. Ta hraje doslova všemi barvami a nečekaně na ní vykvetly i slunečnice.

VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Skokani z Fokusu získali bronzové evropské medaile, i tu historicky první pro Českou republiku

Tým dětí ze Střediska volného času Fokus zabodoval na mistrovství Evropy. V rychlostním skákání přes švihadla získal tři bronzové medaile. Jsou to historicky první medaile z evropského šampionátu v této sportovní disciplíně pro Českou republiku.

Příměstský tábor MasterChef učí děti ve Frýdku-Místku vařit

Pizza, croassaint nebo třeba moravské koláče. Nejen to si samy připravily děti v cvičné kuchyni střediska Volného času Klíč Frýdek-Místek. Oblíbený příměstský tábor, který učí děti vařit, byl opět kompletně zaplněn. Některé děti ho absolvují i opakovaně.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Bezpečně přejít lze v Čeladné po několika nových přechodech

23. července 2024 7:30 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Na frekventovaném hlavním tahu, který vede Čeladnou, byly vybudovány a nasvíceny tři nové přechody pro chodce. Přejít z jedné strany na druhou je teď daleko bezpečnější, otestovaly to i děti místní základní školy.

Ve Frýdku-Místku se otevřel nový Veřejný malířský ateliér

22. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Spolek Rosenfeld otevřel ve Frýdku-Místku nový Veřejný malířský ateliér. Jeho cílem je více přilákat k malbě širokou veřejnost. Sloužit bude výhradně k malování bez použití aromatických látek. Zároveň chystá i kurzy a malování za podpory asistence.

ADRA Frýdek-Místek stále vylepšuje program letních táborů pro děti s autismem

22. července 2024 14:48 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Dvacítka dětí s poruchou autistického spektra si užila týdenní příměstský tábor ve Frýdku-Místku. Pravidelně ho pořádá dobrovolnická organizace ADRA. Připravena je vždy řada her a různých výletů. Letos navíc dobrovolníci poprvé vyzkoušeli na táboře s dětmi jednou přespat.

Sdílené koloběžky ve Frýdku-Místku mají nová omezení i zákaz vjezdu na obě náměstí

22. července 2024 12:15 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Lidé ve Frýdku-Místku požadovali další omezení a úpravy provozu sdílených elektrokoloběžek. Magistrát pak z výsledků veřejné ankety dohodl s provozovatelem nová pravidla. Přibyla místa s omezením rychlosti, a dokonce i s úplným zákazem vjezdu.

Frýdlantský tenisový klub pořádá o prázdninách příměstské tábory i turnaje

Více než 50 dětí se účastnilo příměstského tábora, který organizoval Sportovní klub tenis Frýdlant nad Ostravicí.

Travnaté chodníčky na hřbitově ve Frýdku-Místku zpevnily první dlaždice

18. července 2024 16:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Procházení mezi některými hrobovými místy na Centrálním hřbitově je komfortnější. Město nechalo zpevnit travnaté chodníčky v několika částech urnového háje. Pokud se projekt osvědčí, mohl by se realizovat i v dalších hřbitovních uličkách.

Strážníci učí děti dopravní výchovu ve Frýdku-Místku i během prázdnin
Vydáno 18. srpna 2022 14:50, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Poznávat dopravní značky a správně se chovat jako účastník silničního provozu. To jsou základy, které učí Městská policie Frýdek-Místek děti během celého roku. Ve škole v rámci dopravní výchovy a o prázdninách na dopravním hřišti zábavnou formou.

Městská policie Frýdek-Místek se každoročně zapojuje do projektu Prázdniny ve městě. Na dopravním hřišti učí děti základům dopravní výchovy.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "Účastní se jí děti především z blízkého okolí. Nicméně nezřídka se stává, že na hřiště dorazí se svými maminkami i děti z větší dálky. Zábavnou formou se dozví význam dopravních značek. Pod dohledem strážnic preventistek si vyzkoušejí jízdu po hřišti na kole, či koloběžce, podle dopravních předpisů. Mohou si zahrát i hry s dopravní tematikou a čeká je samozřejmě i drobné občerstvení a odměna."
Anketa: 1.) "Naučila jsem se tady poznávat značky.!

Jízda na kruhovém objezdu, křižovatky i přechody pro chodce. Dopravní hřiště obsahuje všechny důležité situace.

Anketa: 1.) "Že mám zastavit, když je někdo u přechodu." 2.) "Je to úžasné, jezdíme tady už šestým rokem a dcera je nadšená. Poznává dopravní značky, jde jí to, zdokonaluje se. Opravdu úžasná akce." 3.) "Přišla jsem tady s nejstarším synem a dcerkou a s nejmladším, ten ještě nejezdí. A chtěla bych, aby si děti osvojily pod dohledem značky a dopravní provoz. Jednou bychom taky chtěli s nimi vyjet do toho provozu. A myslím si, že je to takovou zábavnou formou, tak proto jsme tady přišli." 4.) "Přišla jsem tady se dvěma dcerami. Jedna je starší, druhá o trochu mladší. Aby si vyzkoušely trošičku ten dopravní provoz, nanečisto. Abychom mohli vyrazit potom třeba na ty silnice."

Letní výuka vychází ze stěžejního preventivního programu, kdy strážníci chodí během školního roku učit dopravní výchovu na základní školy žáky druhých až čtvrtých tříd.

Tomáš Zapletal, vedoucí operativní skupiny MP Frýdek-Místek: "V prvních dvou letech preventistky provádějí dopravní osvětu formou přednáškové činnosti přímo ve třídách. Ta je zaměřena na základní seznámení s dopravními předpisy z pohledu chodce a cyklisty. Projekt pak vrcholí ve 4. třídě, právě návštěvnou dopravního hřiště, kde žáci pod dohledem strážnic absolvují zkušební jízdy."

Pro nejlepší žáky ze všech škol pak městská policie pořádá dopravní soutěž o putovní pohár.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000032879/straznici-uci-deti-dopravni-vychovu-ve-frydkumistku-i-behem-prazdnin