Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé ve Frýdku-Místku mohou nově žádat o dotace na pořízení plug-in hybridních aut

Lidé ve Frýdku-Místku mohou i letos žádat o dotace na pořízení aut s pomocným elektrickým pohonem. Letos byly nově do dotačního programu zařazeny i plug-in hybridy, tedy hybridní vozy, které se dají dobíjet ze zásuvky. Žádat se navíc bude moci také zpětně, a to do dubna loňského roku.

Ve Frýdku-Místku se snaží podporovat ekologii všemi možnými způsoby. Jedním z nich jsou například dotace na pořízení aut s přídavným elektrickým pohonem.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Již tradičně byl vyhlášen dotační program na pořízení hybridních automobilů. Letos jsme jej doplnili také o plug-in hybridy, takže nebude se jednat pouze o hybridy s plně hybridním motorem, ale i ty, co se dají poté dobíjet a nějakou dobu pojedou na elektrobaterii."

Základní podmínky pro získání dotace jsou, že žadatel musí mít trvalé bydliště nebo sídlit na území města alespoň jeden rok. A také musí být prvním vlastníkem vozidla.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době byl vyhlášen dotační program a žadatelé si mohou v programu najít, kdy jsou uznatelné náklady, aby si žadatel mohl podat. Takže doporučuji naše stránky města Frýdku-Místku, aby se podrobně seznámili s dotačním programem a žádosti podali podle něj. Je to velmi důležité. Stává se nám, že některé žádosti nejsou kompletní nebo jsou podány v nesprávný čas."

Dotační program nově počítá také s tím, že by hradil auta, která si lidé pořídili ještě před dnešním datem. A to zpětně až do dubna loňského roku.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době se také stává, že žadatelé, kteří mají přiznanou dotaci z loňského dotačního programu nedodrží tu podmínku, že budou mít uznatelný náklad v letošním roce. Tak, aby jim mohly být přiznány finance. Takže si budou muset zažádat z dotačního programu nového. Tohoto, který jsme schválili. A tedy bude muset proběhnout schvalovací proces znovu. Je to z důvodů toho, že vozidla dneska, co se týče hybridních pohonů, mají mnohdy až jeden rok zpoždění."

Celkový objem peněz, který půjde do dotací, zatím není známý a bude ho navíc schvalovat až zastupitelstvo. Obecně ale doposud v podmínkách bylo, že lidé mohli získat 10 procent z pořizovací ceny vozu, maximálně však 75 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy