Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Speciální bateriový vysavač pomůže s lepším úklidem ve Frýdku-Místku

Větší čistota v ulicích Frýdku-Místku. To je cíl, kterému má pomoci nový stroj ve výbavě technických služeb. Speciální bateriový vysavač dokáže vyčistit běžně těžko dostupná místa. Město ho pořídilo za 450 tisíc korun.

Velký moderní komunální vysavač s elektrickým pohonem, který splňuje vysoké nároky na úklid města. Má nízkou hlučnost, žádné škodlivé emise a vysoký výkon.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Má běžné baterie, které by měly vydržet celý den provozu. Zatím jej skladujeme u nás na technických službách, takže ten vysavač tady musí dojet, což trvá asi 15 nebo 20 minut."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dlouhodobým problémem je to, že na zemi jsou smetky. Já už dva roky bojuji za to, ať to pracovníci technických služeb zametají a nesbírají kleštěmi. A protože projdou a za nimi zůstává spousty odpadu."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Takže jsme zkoumali způsoby, jak se to dá udělat lépe. A narazili jsme na stroj italského výrobce, který jsme si vyzkoušeli před pořízením. Ta investice byla asi 450 tisíc korun bez DPH a slibujeme si od toho, že ta údržba dalších problematických míst, kolem košů, u rohů, pod schody, takže se podstatně zlepší."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Po zkouškách je vidět, že je to čisté a že tam ty drobné nedopalky a další smetí není. Chceme větší čistotu, protože si myslím, že to je i vizitka města, jak má čisté ulice."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Podobný stroj v arzenálu technických služeb zatím nebyl a myslím si, že bude velkou pomocí, protože těch míst, která je třeba udržovat, zametat, je spousta. A tyto stroje fungují po celé Evropě a já jsem rád, že Frýdek-Místek drží krok s těmi moderními městy."

Přístroj by se měl primárně používat na udržování čistoty v centru města a v památkových zónách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyTOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail