Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se připravuje nové zelené parkoviště pro 40 aut

Frýdek-Místek řeší aktuální nedostatek parkovacích míst. Aktuálně se připravuje výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Nabídne stání pro přibližně 40 aut a bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Nedostatek parkovacích míst dnes poměrně intenzivně trápí většinu měst. Ve Frýdku-Místku proto vybrali volnou plochu, kterou chtějí proměnit v malou zelenou oázu, na kterou naváže parkoviště s prvky zeleně. Cílem je minimalizovat betonové plochy.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Hledali jsme nejlepší způsob, jak využít plochu vedle Sekerovy vily, uprostřed sídliště Slezská tak, aby smysluplně sloužila občanům, kteří zde bydlí. Rozhodli jsme se, že plochu využijeme z velké části pro parkování a také pro rozšíření přilehlého parku. Tak, ať využijeme tu plochu jak užitkově, tak i pro rekreaci a volný čas občanů, kteří zde žijí. A myslím si, že té zeleně tady nemají úplně dostatek."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to plocha, která dlouhou dobu nebyla využívána, byly tady různé náměty. Vzhledem k tomu, že nebytových prostor je dost, i stavebních pozemků je dost, tak se to přímo nabízí k tomu, aby ta plocha byla využita pro parkování, které tady zoufale chybí. Chybí na všech sídlištích."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Takže zvelebíme jak parkování, tak prostor k životu. A celkově to místo bude vypadat lépe. Zvolili jsme variantu zeleného parkování. Tak, ať ze zelené plochy neuděláme z poloviny betonovou a můžeme postupně zkoušet pilotními projekty vytvářet taková parkovací místa, která do toho sídliště zapadnou."

Plocha byla původně vyčleněna jako rezervní pro případnou výstavbu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Za mě řeknu, že máme tolik prostor a tolik stavebních pozemků v centru, že je to zbytečné držet jako územní rezervu."

V rámci přípravy parkoviště na Slezské bude zpracována projektová dokumentace pro územní a stavební řízení, aby mohla být výstavba zahájena co nejdříve.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zatím jsme ve fázi studie. Určitě budeme pokračovat v přípravě projektové dokumentace, která ještě zpřesní tento návrh a poté dojde k realizaci. Předpokládáme někdy v příštím roce. A na sídlišti Slezská tady přibude dalších 40 parkovacích míst. Což samozřejmě chápeme, že není dostatek, ale vzhledem k tomu, jak stoupá mobilita ve městě, tak parkovací místa nejsme schopni budovat ve stejné rychlosti, jako přibývají automobily."
Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedná se zhruba o 40 parkovacích míst. Není to bůhvíjaké číslo, nicméně někde musíme začít. A doufáme, že revitalizací území mezi Staroměstskou, Těšínskou a Nádražní, přibyde pro obyvatele sídliště zhruba 200 nových parkovacích míst."

Cena realizace parkoviště s miniparkem je odhadována na přibližně šest milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy