Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh vzdělávání ve Frýdku-Místku představil 66 středních škol i významné zaměstnavatele

V hale Polárka ve Frýdku-Místku se opět konal Trh vzdělávání a uplatnění. Představilo se na něm 66 středních škol a zástupci velkých zaměstnavatelů. Tradičně vzbudil velký zájem. Hlavně mezi žáky základních škol, ale na své si přišli i běžní návštěvníci.

Ve Frýdku-Místku opět proběhl plnohodnotný Trh vzdělávání a uplatnění. Letos byl pro žáky základních škol hlavně ve znamení novinek a zajímavostí z oblasti informačních technologií.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V letošním roce přišlo 66 vystavovatelů. S tím, že žáci 8. a 9. tříd základních škol i žadatelé o zaměstnání se mohli přijít podívat a hledat, jak navazující vzdělávání, tak pracovní uplatnění."
Adam Bujok, Třinecká obchodní akademie informačních technologií a veřejné správy: "Studenti se mohou s virtuální realitou setkat právě u nás na informačních technologiích, kde děláme různé projekty a ty projekty potom zařazujeme do té virtuální reality. Jak prohlídku města ve 3D anebo taky hry. Jako student, který si může vyzkoušet nebo vytvořit na virtuální realitě a potom to sám vidět svýma vlastníma očima, tak to je vskutku báječné."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Každá škola vždycky vytvoří nějaký projekt nebo představí projekt, kterým láká ty žáky k sobě, takže jsme mohli vidět samozřejmě spousty zajímavých ukázek od zbraní, přes robotiku, medicínské obory a tak dále. Takže určitě bylo, co k vidění i pro běžného návštěvníka, který nemá nutnost hledat další vzdělávání nebo uplatnění na trhu práce."

Akci pořádá město ve spolupráci s úřadem práce. Školy se prezentovaly v Polárce a některé i venku před halou.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Hodnotím to velice kladně, účast byla vysoká. S tím, že konečně se tento projekt přesunul z online prostoru a mohli se fyzicky setkávat, jak ti vystavovatelé s těmi žadateli, takže rozhodně došlo k nějakému většímu kontaktu. A tudíž to rozhodování těch, co nyní musí rozhodnout o tom, kam půjdou, tak bude snazší."

Přihlášky na střední školy budou žáci podávat tradičně do 30. března příštího roku. Talentové obory se naopak uzavírají už do 30. listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyÚřad práce České republiky, KrP Ostrava, KoP Jablunkov
Jablunkov
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 74 000 Kč/měsíc

Detail

VITALITY CZ, s.r.o. - Bystřice
Bystřice
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry