Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé mohou připomínkovat nový systém parkování ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Od října funguje ve Frýdku-Místku nový systém parkování. Město je rozděleno do tří zón s různým ceníkem na krátkodobé stání. Systém aktuálně funguje v testovacím režimu a magistrát sbírá do konce roku připomínky občanů. Pak se vše bude případně ještě vylaďovat.

Kde zaparkovat? Každodenní otázka nejednoho řidiče nejen ve Frýdku-Místku. Během tohoto roku se tady právě pro řešení této situace uvedl v život nový parkovací systém. Připravoval se od jara a začal platit nyní od října. Do parkování ve městě má vnést řád.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "8. pěší pluk, bylo místo, kde parkování bylo, ať už úplně zdarma nebo prakticky zdarma tak, že si občané, co tři hodiny, měnili parkovací lístek. Nám tady to ten 8. pěší pluk ucpalo. A každý to zná na poliklinice. Kdo jede na polikliniku, místo nenajde, protože zde auta parkují celý den."

Město bylo nově rozděleno na tři parkovací zóny. A, B a C, na kterých se upravil i parkovací ceník. Největší změnou prošel právě 8. pěší pluk. Dále lokality U Staré pošty a Zámecké náměstí. Co je nově nejlukrativnější zóna C.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Lukrativní parkovací místa, kde potřebujeme tu obměnu co největší. Nechceme, aby nám tady auta parkovala celý den. A zde stojí první hodina 10 korun a každá další hodina 30 korun. V zóně C neplatí žádný celoroční parkovací lístek, ani předplatné, nic takového."

Prostor kolem bývalého autobusového stanoviště spadá pod zónu A.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "To znamená místo, které by mělo primárně obsloužit tu městskou památkovou zónu Místek. A zde bude parkování nejlevnější. První hodina 10 korun a každá další hodina taky deset korun."

Zóna B jsou pak všechna ostatní parkovací místa.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Těšínská, Sadová a tak dále. Zde se platí také za první hodinu 10 korun a každá další hodina 20 korun. Celodenní lístek v zóně B pak vyjde na 100 korun."

Změnily se také podmínky parkovacích karet. Zóna C má být bez pakovacích karet a zóny A a B za 3 000 korun na rok. Do úpravy vydané parkovací karty zůstávají ještě v platnosti a pro obyvatele památkových zón se také nic nemění.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ti jsou zvyklí na parkovací kartu za 1 200 korun ročně. A musí mít trvalé bydliště nebo být vlastníci nemovitostí. Nic se ani nemění pro právnické osoby podnikající v městské památkové zóně Frýdek nebo Místek. Pro ty je parkovací karta za 6 000 korun na rok."

Postupně se v zónách objeví také nové chytré parkovací automaty, které zajistí úpravu parkovného i na dálku.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nové moderní parkovací automaty, ve kterých půjde platit kartou. Půjde platit přes mobilní aplikaci. Bude se zde zadávat registrační značka vozidla a dostaneme se do pozice moderního města. Tam, kde už jsme dávno měli být. Úplnou novinkou je, že elektromobily budou nově parkovat zdarma. To znamená auta začínající poznávací značkou EL."

Nový systém parkování je zatím spuštěn v testovacím režimu a město k němu přijímá podněty od parkujících řidičů. Psát mohou do konce roku na mail parkovani@frydekmistek.cz. Město už teď ví, že spousta záležitostí potřebuje doladit. Jako například vyzvedávání dětí u škol a školek nebo právě parkování u polikliniky. Na jaře by pak měl systém začít fungovat naostro podle upravených pravidel.

Nahlásit chybu


K tématu

Vozidla bránící průjezdu složkám IZS mohou být v Havířově odtažena, město má vlastní odtahovou službu

27. července 2023 12:50 | Havířov | Bára Kelnerová

Všechny ulice musí být průjezdné pro složky IZS. Kdo to nebude respektovat, jeho vozidlo může být odtaženo na odtahové parkoviště města. Takto se rozhodl Havířov vyřešit situaci s neukázněnými řidiči.

Kdo zaparkuje v Havířově na místě pro příjezd složek IZS, může počítat s odtažením vozidla

28. července 2023 10:30 | Havířov | Bára Kelnerová

Všechny ulice musí být průjezdné pro složky IZS. Kdo to nebude respektovat, jeho vozidlo může být odtaženo na odtahové parkoviště města. Takto se rozhodl Havířov vyřešit situaci s neukázněnými řidiči.

Do parkování letos Nový Jičín investuje více než 5 milionů

20. července 2023 10:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Letní stavební ruch v Novém Jičíně se týká i parkování. Nová parkovací místa vznikají například ve Smetanových sadech. Jinde vedou stavební práce k úpravám ploch tak, aby na nich mohla auta stát legálně.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Lidé mohou připomínkovat nový systém parkování ve Frýdku-Místku
Vydáno 6. října 2022 13:59, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Od října funguje ve Frýdku-Místku nový systém parkování. Město je rozděleno do tří zón s různým ceníkem na krátkodobé stání. Systém aktuálně funguje v testovacím režimu a magistrát sbírá do konce roku připomínky občanů. Pak se vše bude případně ještě vylaďovat.

Kde zaparkovat? Každodenní otázka nejednoho řidiče nejen ve Frýdku-Místku. Během tohoto roku se tady právě pro řešení této situace uvedl v život nový parkovací systém. Připravoval se od jara a začal platit nyní od října. Do parkování ve městě má vnést řád.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "8. pěší pluk, bylo místo, kde parkování bylo, ať už úplně zdarma nebo prakticky zdarma tak, že si občané, co tři hodiny, měnili parkovací lístek. Nám tady to ten 8. pěší pluk ucpalo. A každý to zná na poliklinice. Kdo jede na polikliniku, místo nenajde, protože zde auta parkují celý den."

Město bylo nově rozděleno na tři parkovací zóny. A, B a C, na kterých se upravil i parkovací ceník. Největší změnou prošel právě 8. pěší pluk. Dále lokality U Staré pošty a Zámecké náměstí. Co je nově nejlukrativnější zóna C.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Lukrativní parkovací místa, kde potřebujeme tu obměnu co největší. Nechceme, aby nám tady auta parkovala celý den. A zde stojí první hodina 10 korun a každá další hodina 30 korun. V zóně C neplatí žádný celoroční parkovací lístek, ani předplatné, nic takového."

Prostor kolem bývalého autobusového stanoviště spadá pod zónu A.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "To znamená místo, které by mělo primárně obsloužit tu městskou památkovou zónu Místek. A zde bude parkování nejlevnější. První hodina 10 korun a každá další hodina taky deset korun."

Zóna B jsou pak všechna ostatní parkovací místa.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Těšínská, Sadová a tak dále. Zde se platí také za první hodinu 10 korun a každá další hodina 20 korun. Celodenní lístek v zóně B pak vyjde na 100 korun."

Změnily se také podmínky parkovacích karet. Zóna C má být bez pakovacích karet a zóny A a B za 3 000 korun na rok. Do úpravy vydané parkovací karty zůstávají ještě v platnosti a pro obyvatele památkových zón se také nic nemění.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ti jsou zvyklí na parkovací kartu za 1 200 korun ročně. A musí mít trvalé bydliště nebo být vlastníci nemovitostí. Nic se ani nemění pro právnické osoby podnikající v městské památkové zóně Frýdek nebo Místek. Pro ty je parkovací karta za 6 000 korun na rok."

Postupně se v zónách objeví také nové chytré parkovací automaty, které zajistí úpravu parkovného i na dálku.

Leonard Varga (Piráti), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nové moderní parkovací automaty, ve kterých půjde platit kartou. Půjde platit přes mobilní aplikaci. Bude se zde zadávat registrační značka vozidla a dostaneme se do pozice moderního města. Tam, kde už jsme dávno měli být. Úplnou novinkou je, že elektromobily budou nově parkovat zdarma. To znamená auta začínající poznávací značkou EL."

Nový systém parkování je zatím spuštěn v testovacím režimu a město k němu přijímá podněty od parkujících řidičů. Psát mohou do konce roku na mail parkovani@frydekmistek.cz. Město už teď ví, že spousta záležitostí potřebuje doladit. Jako například vyzvedávání dětí u škol a školek nebo právě parkování u polikliniky. Na jaře by pak měl systém začít fungovat naostro podle upravených pravidel.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000033707/lide-mohou-pripominkovat-novy-system-parkovani-ve-frydkumistku