Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Realizaci velkých a malých projektů mají ve Frýdku-Místku pomoci dotace

Frýdek-Místek chystá řadu dalších malých i velkých stavebních projektů. Výstavbu parkovišť, regenerace veřejného prostranství, výstavbu cyklostezky a mnoho dalšího. Na řadu těchto akcí je možné získat různé dotace, o které se magistrát nyní snaží. Někde už byly žádosti podány, v dalších případech se připravují.

Frýdek-Místek letos výrazně zvýšil investice. Klesá zadlužení města a vytvořily se i finanční rezervy. Přesto to v dalším období nebude finančně snadné. Proto je při realizaci různých projektů důležitá i podpora z dotací.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době připravujeme další projekty, u kterých budeme moci žádat o dotace. Tak, aby byly dostupnější i co se týče jejich realizace. Samozřejmě budeme budovat i projekty z vlastních zdrojů, ale prioritou budou zřejmě ty, na které lze získat dotace, protože zdrojů není neomezeně. A i město čeká v nejbližší době hledání úspor."

Obecně může město na dotacích získat na různé projekty zhruba kolem 50 až 85 procent nákladů.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jedny z těch nejdůležitějších akcí jsou úspory energií v bytových domech na ulici Dlouhé, které dlouhodobě chátrají a chtěli bychom je opravit. Například regenerace veřejného prostranství na sídlišti Riviera. Dále pokračujeme i na budování cyklostezky Olešná – Palkovice. Takže tady ty projekty určitě budeme dále podporovat. A v neposlední řadě bych chtěl zmínit také výstavbu parkoviště naproti židovského hřbitova na ulici Slezská. S tím, že teď se jedná o neutěšené místo a plánujeme tam zelená parkovací místa."

Aktuálně začalo nové programové období a město je ve fázi, kdy žádá o dotace na projekty, které se teprve připravují.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době se bude pracovat hlavně na přípravě projektových dokumentací. A to hlavně u těch projektů, které teď budeme moci financovat i z ITI, integrované teritoriální investice ostravské aglomerace, kde máme alokovaných až 400 milionů korun. Mezi ně patří například upravení terminálu před nádražím Českých drah, tak ať můžeme přesunout hlavní tok dopravy z autobusového nádraží právě tam a propojit bulvár s ulicí Těšínskou. Což by byl takový jeden velký projekt. Poté další z velkých projektů je výstavba Domovinky, rozšíření centra služeb."

V létě byl také podán projektový záměr v rámci ITI na Frýdek-Místek v 3D realitě, který má za cíl sjednotit IT vybavení škol, od kterého se očekává dotace přes 30 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyTOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 21 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry