Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se letos potřetí zapojil do plavecké soutěže měst

Děti, dospělí i senioři se letos opět stali na chvíli plaveckými reprezentanty Frýdku-Místku. Město se totiž už potřetí zapojilo do plavecké soutěže měst. Během jednoho dne se tak plavalo od rána až do večera na třech bazénech. K zápisu do tabulky stačilo libovolně uplavat 100 metrů.

Bazén na 11. Základní škole Jiřího z Poděbrad byl jedním ze tří, který se ve Frýdku-Místku zapojil do plavecké soutěže měst. Plavalo se i na Aquaparku a na Horničáku. Letos byl už 31. ročník soutěže, ale Frýdek-Místek se zapojil teprve potřetí.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Jedná se o akci, kdy města soutěží proti sobě. Měří se čas na plavání 100 metrů a všichni účastníci, kteří přijdou v době veřejného plavání na tady 11. základní školu nebo Aquapark, tak mají dokonce slevu a ta je 50 procent na jednorázové vstupné."

Soutěž propaguje kondiční plavání jako vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitu. Zúčastnit se jí mohou plavci všech věkových kategorií, stejně tak příležitostní návštěvníci přihlášeného bazénu.

Josef Halml, lektor plavecké školy: "Je to velice zajímavá věc a v každém případě prospěšná. Já osobně bych byl rád, aby všichni lidi se do toho zapojili. Zaplavat 100 metrů dneska není takový problém a zdravotně by to každému prospělo."

Během dopoledne se zapojují i děti, které navštěvují plaveckou školu.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Je to běžná praxe, my zapojujeme i děti, které zvládnout uplavat těch 100 metrů na ten daný čas. To znamená děti, které už jsou třeba ve třetí, čtvrté třídě, které to zvládnou. A samozřejmě se snažíme zapojit širokou veřejnost. Tak, aby přišla, aby odplavala těch 100 metrů na čas. U toho máme své plavčíky, kteří ten čas změří, zapíšou do tabulky daný čas a podle toho máme počet bodů."

Soutěž je určena malý, velkým i nejstarším. Podle věku se pak rozdává bodové hodnocení. Podmínkou je pouze uplavat 100 metrů.

Josef Halml, lektor plavecké školy: Vy jste se zapojil. S jakým časem? – "1:40 v 62 letech. Takže překročil jsem kategorii, ale splnil jsem limit za nejvyšší body. Takže budu rád, když to zopakují i všichni mladší, nejenom já."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "My tu soutěž hodnotíme velmi kladně, protože je to zapojení veřejnosti. Je to něco, co lidé dělají pro své zdraví a pro pohyb. A ten bazén, ta voda, to je relativně nejpřirozenější, co může být. Dostává se to čím dál více do povědomí, zvyšuje se zájem o to plavání. I díky tomu, že máme tu slevu nastavenou na ten den a lidé si to mohou odplavat na Aquaparku, na 11. základní škole anebo na Horničáku. A ten zájem je rok od roku vyšší a určitě v tom budeme do budoucna pokračovat."

Z Moravskoslezského kraje se do soutěže zapojilo 5 měst ve třech kategoriích. Frýdek-Místek skončil v kategorii města nad 50 tisíc obyvatel na 6. místě. Kategorii do 50 tisíc obyvatel vyhrál už poněkolikáté Bohumín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy