Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek se letos potřetí zapojil do plavecké soutěže měst

Frýdek-Místek |

Děti, dospělí i senioři se letos opět stali na chvíli plaveckými reprezentanty Frýdku-Místku. Město se totiž už potřetí zapojilo do plavecké soutěže měst. Během jednoho dne se tak plavalo od rána až do večera na třech bazénech. K zápisu do tabulky stačilo libovolně uplavat 100 metrů.

Bazén na 11. Základní škole Jiřího z Poděbrad byl jedním ze tří, který se ve Frýdku-Místku zapojil do plavecké soutěže měst. Plavalo se i na Aquaparku a na Horničáku. Letos byl už 31. ročník soutěže, ale Frýdek-Místek se zapojil teprve potřetí.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Jedná se o akci, kdy města soutěží proti sobě. Měří se čas na plavání 100 metrů a všichni účastníci, kteří přijdou v době veřejného plavání na tady 11. základní školu nebo Aquapark, tak mají dokonce slevu a ta je 50 procent na jednorázové vstupné."

Soutěž propaguje kondiční plavání jako vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitu. Zúčastnit se jí mohou plavci všech věkových kategorií, stejně tak příležitostní návštěvníci přihlášeného bazénu.

Josef Halml, lektor plavecké školy: "Je to velice zajímavá věc a v každém případě prospěšná. Já osobně bych byl rád, aby všichni lidi se do toho zapojili. Zaplavat 100 metrů dneska není takový problém a zdravotně by to každému prospělo."

Během dopoledne se zapojují i děti, které navštěvují plaveckou školu.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Je to běžná praxe, my zapojujeme i děti, které zvládnout uplavat těch 100 metrů na ten daný čas. To znamená děti, které už jsou třeba ve třetí, čtvrté třídě, které to zvládnou. A samozřejmě se snažíme zapojit širokou veřejnost. Tak, aby přišla, aby odplavala těch 100 metrů na čas. U toho máme své plavčíky, kteří ten čas změří, zapíšou do tabulky daný čas a podle toho máme počet bodů."

Soutěž je určena malý, velkým i nejstarším. Podle věku se pak rozdává bodové hodnocení. Podmínkou je pouze uplavat 100 metrů.

Josef Halml, lektor plavecké školy: Vy jste se zapojil. S jakým časem? – "1:40 v 62 letech. Takže překročil jsem kategorii, ale splnil jsem limit za nejvyšší body. Takže budu rád, když to zopakují i všichni mladší, nejenom já."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "My tu soutěž hodnotíme velmi kladně, protože je to zapojení veřejnosti. Je to něco, co lidé dělají pro své zdraví a pro pohyb. A ten bazén, ta voda, to je relativně nejpřirozenější, co může být. Dostává se to čím dál více do povědomí, zvyšuje se zájem o to plavání. I díky tomu, že máme tu slevu nastavenou na ten den a lidé si to mohou odplavat na Aquaparku, na 11. základní škole anebo na Horničáku. A ten zájem je rok od roku vyšší a určitě v tom budeme do budoucna pokračovat."

Z Moravskoslezského kraje se do soutěže zapojilo 5 měst ve třech kategoriích. Frýdek-Místek skončil v kategorii města nad 50 tisíc obyvatel na 6. místě. Kategorii do 50 tisíc obyvatel vyhrál už poněkolikáté Bohumín.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek se opět zapojil do Plavecké soutěže měst

9. října 2023 14:08 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se opět zapojil do plavecké soutěže měst. Ta propaguje kondiční plavávání jako vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitu. Zúčastnit se mohli plavci všech věkových kategorií a stačilo jenom na čas uplavat 100 metrů.

Rekreační zóna Olešná je vyhledávaným místem turistů i rodin s dětmi

3. srpna 2023 15:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekreační zóna Olešná patří mezi vyhledávané cíle místních obyvatel i turistů. Ti zde mají velké možnosti vyžití. Kromě samotné přehrady je to také venkovní a vnitřní aquapark, herní zóny pro děti i cyklostezky. Město navíc zavedlo na letní sezonu do oblasti přímou autobusovou linku.

Letní autobusová linka MHD z Frýdku-Místku na Olešnou je oblíbená

17. července 2023 11:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od začátku prázdnin jezdí z Frýdku-Místku na Olešnou každý den nová autobusová linka. Čtyři páry spojů přes týden a devět o víkendu budou vozit cestující až do konce září. Lidé na spoji nejvíce oceňují, že nemusejí při cestě na Olešnou přestupovat.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Frýdek-Místek se letos potřetí zapojil do plavecké soutěže měst
Vydáno 10. října 2022 11:02, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Děti, dospělí i senioři se letos opět stali na chvíli plaveckými reprezentanty Frýdku-Místku. Město se totiž už potřetí zapojilo do plavecké soutěže měst. Během jednoho dne se tak plavalo od rána až do večera na třech bazénech. K zápisu do tabulky stačilo libovolně uplavat 100 metrů.

Bazén na 11. Základní škole Jiřího z Poděbrad byl jedním ze tří, který se ve Frýdku-Místku zapojil do plavecké soutěže měst. Plavalo se i na Aquaparku a na Horničáku. Letos byl už 31. ročník soutěže, ale Frýdek-Místek se zapojil teprve potřetí.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Jedná se o akci, kdy města soutěží proti sobě. Měří se čas na plavání 100 metrů a všichni účastníci, kteří přijdou v době veřejného plavání na tady 11. základní školu nebo Aquapark, tak mají dokonce slevu a ta je 50 procent na jednorázové vstupné."

Soutěž propaguje kondiční plavání jako vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitu. Zúčastnit se jí mohou plavci všech věkových kategorií, stejně tak příležitostní návštěvníci přihlášeného bazénu.

Josef Halml, lektor plavecké školy: "Je to velice zajímavá věc a v každém případě prospěšná. Já osobně bych byl rád, aby všichni lidi se do toho zapojili. Zaplavat 100 metrů dneska není takový problém a zdravotně by to každému prospělo."

Během dopoledne se zapojují i děti, které navštěvují plaveckou školu.

Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "Je to běžná praxe, my zapojujeme i děti, které zvládnout uplavat těch 100 metrů na ten daný čas. To znamená děti, které už jsou třeba ve třetí, čtvrté třídě, které to zvládnou. A samozřejmě se snažíme zapojit širokou veřejnost. Tak, aby přišla, aby odplavala těch 100 metrů na čas. U toho máme své plavčíky, kteří ten čas změří, zapíšou do tabulky daný čas a podle toho máme počet bodů."

Soutěž je určena malý, velkým i nejstarším. Podle věku se pak rozdává bodové hodnocení. Podmínkou je pouze uplavat 100 metrů.

Josef Halml, lektor plavecké školy: Vy jste se zapojil. S jakým časem? – "1:40 v 62 letech. Takže překročil jsem kategorii, ale splnil jsem limit za nejvyšší body. Takže budu rád, když to zopakují i všichni mladší, nejenom já."
Jan Damek, jednatel Sportplex F-M: "My tu soutěž hodnotíme velmi kladně, protože je to zapojení veřejnosti. Je to něco, co lidé dělají pro své zdraví a pro pohyb. A ten bazén, ta voda, to je relativně nejpřirozenější, co může být. Dostává se to čím dál více do povědomí, zvyšuje se zájem o to plavání. I díky tomu, že máme tu slevu nastavenou na ten den a lidé si to mohou odplavat na Aquaparku, na 11. základní škole anebo na Horničáku. A ten zájem je rok od roku vyšší a určitě v tom budeme do budoucna pokračovat."

Z Moravskoslezského kraje se do soutěže zapojilo 5 měst ve třech kategoriích. Frýdek-Místek skončil v kategorii města nad 50 tisíc obyvatel na 6. místě. Kategorii do 50 tisíc obyvatel vyhrál už poněkolikáté Bohumín.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000033743/frydekmistek-se-letos-potreti-zapojil-do-plavecke-souteze-mest