Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek prodává pozemek na výstavbu alzheimer centra

Frýdek-Místek připravil prodej pozemku, na kterém má v budoucnu vzniknout nové alzheimer centrum. Prodej bude formou výběrového řízení a zájemci se mohou hlásit do konce října. V podmínkách je definováno, že kupující musí na místě vybudovat pobytovou sociální službu se zvláštním režimem.

Ve Frýdku-Místku postupně pokračují práce na přípravě vzniku nového alzheimer centra. Město už vybralo pozemek, kde by centrum mělo vzniknout. Jde o lokalitu Baranovice, která je západním směrem od Nové Osady. Pozemek je nyní nabídnut případným investorům k prodeji.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době probíhá výběrové řízení. My samozřejmě nemůžeme omezit nabídky, takže čekáme, kolik nabídek bude podáno. Každopádně tam o ten pozemek o rozloze cca 7 000 metrů čtverečních už požádala jedna soukromá společnost právě za účelem výstavby domova se zvláštním režimem, což má charakter sociálního zařízení pro klienty s určitými formami demence."

Podmínkou prodeje je, že kupující má na místě zařídit vybudování zařízení pobytové služby se zvláštním režimem, konkrétně alzheimer centrum.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Opravdu nechceme, aby tam vyrostlo cokoliv anebo nic, ale skutečně zařízení pro tu sociální službu. Jedná se o tu lokalitu Nová Osada, protože tam má město ucelený soubor pozemků o rozloze několika desítek tisíc metrů čtverečních. Tam se poměrně dobře takové zařízení umísťuje. Samozřejmě jsme pouze na začátku té cesty. Tam je třeba opravdu dořešit ještě ty komunikační trasy, příjezd, přístup a podobně, ale to je samozřejmě otázka studií, projektu. Všechno se musí zpracovat."

Nabídky ke koupi je možné zasílat do 31. října na adresu magistrátu v zalepené obálce označené textem „Výběrové řízení Nová Osada – Neotvírat.“

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vycházíme také z toho, že na území města je po takových sociálních službách poptávka ve výši přesahující 310 míst. Čili ani výstavbou tohoto domova se zvláštním režimem nebude ta poptávka ve městě zcela uspokojena. Ale někde musíme začít, abychom postupně začali uspokojovat ty klienty, kteří na takové zařízení čekají."

Město počítá s tím, že prodejem pozemku získá do rozpočtu přibližně 20 milionů korun.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta cena byla zjištěna na základě posudku znalce, takže tam vycházíme z posudku znalce, z obvyklé ceny. Neuvažujeme zatím o nějaké slevě."

Město zároveň usiluje, aby budoucí alzheimer centrum mělo vysoký komfort. Má mít kapacitu minimálně 80 osob a pokoje mají být jednolůžkové, případně dvoulůžkové. Součástí mají být i místnosti pro rehabilitaci, cvičení a volnočasové aktivity.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy