Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé ve Frýdku-Místku mohou nově platit za parkování kartou i mobilní aplikací

Řidiči už mohou parkovné ve Frýdku-Místku platit kartou, mobilem i online. Město zprovoznilo mobilní aplikaci, díky které má být parkování snadnější. Každý řidič musí ale znát registrační značku vozu, která se zadává do aplikace i do parkovacího automatu.

Zámecké náměstí a 8. pěší pluk ve Frýdku-Místku jsou první místa, kam byly nainstalovány nové parkovací automaty. Umožňují nový a moderní způsob platby za parkování.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Především se tam zadává registrační značka vozidla, takže kontrola pro případně městkou policii je potom jednodušší. Výhledově počítáme s tím, že se nebudou muset tisknout parkovací lístky, takže i na tom bude nějaká úspora."

Velkou výhodou je také nová parkovací aplikace, ke které se řidiči dostanou snadno z chytrého mobilního telefonu. Zadají do ní potřebné údaje a jsou schopni přímo z telefonu zaplatit.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Je to aplikace brněnské firmy Tikiti. Ta aplikace je velice intuitivní. Buď si načtete QR kódem stránku, kde se vám objeví ta aplikace. A zadáváte oblast, dobu parkování, registrační značku, přijde vám potvrzení o zaplacení. Můžete v té aplikaci se také trvale zaregistrovat, to znamená, že vám chodí jednak upozornění, že doba parkování se blíží ke svému konci. Můžete tam trvale zadat několik registračních značek vozidel a máte tam i historii nákupů v té aplikaci. To znamená, pokud byste si potřebovali vytisknout nějaký doklad, že jste měsíc někde parkovali, tak je to samozřejmě možné."

Nové parkovací automaty umožňují také platby kartou. A pokud se zaregistrujete do parkovací aplikace, můžete prodlužovat dobu parkování klidně na dálku.

Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Nejvíce si slibujeme od té nové aplikace, protože ta je velice jednoduchá. Když si někdo tu stránku té aplikace uloží do mobilu, tak ani nemusí chodit k žádnému automatu. Já mám osobní zkušenost, že jsem to používal asi podruhé nebo potřetí tady na frýdeckém náměstí. A než jsem z parkovacího místa vyšel z náměstí, tak jsem měl zaplaceno. I včetně toho, že mě došlo potvrzení, takže myslím si, že pro někoho, kdo tady jezdí pravidelně je ta aplikace ideální."

Město je od října rozděleno do tří parkovacích zón s různým ceníkem pro parkování. A celý parkovací systém se ještě postupně vylaďuje.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Ve Frýdku-Místku funguje nový systém parkování od října ve zkušebním režimu. Momentálně sbíráme připomínky občanů. Snažíme se ten systém vylepšit. Až na jaře by tedy měl jet v ostrém provozu se zapracovanými připomínkami občanů."

Aktuálně město zároveň zadalo pořízení Studie proveditelnosti rezidentního parkování na sídlišti Slezská.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail