Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku plnily úkoly na naučné a zábavné herní stezce

Školáci dostali možnost lépe poznat své město. Turistické informační centrum Frýdek-Místek pro ně připravilo zábavnou herní stezku v Sadech Bedřicha Smetany. Společně luštili různé vědomostní rébusy a odměnou jim může být diplom i malý dárek.

Sady Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku zaplnily tento týden malí školáci. Byla pro ně totiž připravena zábavná stezka.

Anketa: 1.) "Takové bludiště, kde se ztratil balón. No a my jsme ještě museli najít v takovém papíru kočky. A ještě veverku jsme museli najít v takovém stromu." 2.) A jaká ta hra je? Jak se vám to líbí? – "No, super a se nám to fakt líbí. A za chvilku budeme vyplňovat další."

Na stromech našli 11 úkolů a otázek. Týkají se například dopravy, třídění odpadů, přírody nebo zdravotnictví. Stezka byla připravena v rámci akce Týden turistických informačních center.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "V letošním roce s oslavami cílíme na malé školáky. Ti mohou v rámci vyučování s učiteli nebo odpoledne s rodiči vyrazit do sadů k řece Ostravici a projít se po zastaveních stezky, kde se dozví spoustu zajímavostí o tom, jak funguje město. Něco určitě budou již znát, něco nového se naučí. Naším cílem je hlavně děti vtáhnout do života ve městě formou zábavy, a to se nám snad i podaří."
Anketa: 3.) "Úkolem je, abychom rozluštili bludiště a abychom rozluštili, kam dopadl míč." – A co říkáš na tady celou tu hru? Co už jste si vyzkoušeli? Co jste se dozvěděli? – "Je to super." 4.) "Řešili jsme třeba dopravní prostředky nebo že máme jít na zelenou a že když tam není semafor, tak máme stát a rozhlédnout se."
Radmila Zientková, 4. ZŠ Komenského 402 F-M: "Akce si myslím zdařilá, protože nám klaplo počasí, to je důležité. Perfektní je, že tady není tolik škol najednou, takže jsme rozdělení po těch třídách. Chodíme tedy radši ve skupince spolu, ať se někdo neztratí. A úkoly jsou rozdělené na takovou zelenou a červenou kategorii. Ta červená je trošku těžší, takže my jsme ta zelená tedy. A docela dobré, jde nám to."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Stezka bude dostupná od 24. do 28. října, hrací karty získají zájemci na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku-Místku na náměstí Svobody, ve státní svátek 28. října poté na pobočce na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Po absolvování může každý malý účastník přijít s vyplněnou kartou na některou z poboček, kde získá diplom a malou pozornost."

Cílem akce bylo poznat Frýdek-Místek jako „Sqvělé místo k životu“.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy