Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku plnily úkoly na naučné a zábavné herní stezce

Frýdek-Místek |

Školáci dostali možnost lépe poznat své město. Turistické informační centrum Frýdek-Místek pro ně připravilo zábavnou herní stezku v Sadech Bedřicha Smetany. Společně luštili různé vědomostní rébusy a odměnou jim může být diplom i malý dárek.

Sady Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku zaplnily tento týden malí školáci. Byla pro ně totiž připravena zábavná stezka.

Anketa: 1.) "Takové bludiště, kde se ztratil balón. No a my jsme ještě museli najít v takovém papíru kočky. A ještě veverku jsme museli najít v takovém stromu." 2.) A jaká ta hra je? Jak se vám to líbí? – "No, super a se nám to fakt líbí. A za chvilku budeme vyplňovat další."

Na stromech našli 11 úkolů a otázek. Týkají se například dopravy, třídění odpadů, přírody nebo zdravotnictví. Stezka byla připravena v rámci akce Týden turistických informačních center.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "V letošním roce s oslavami cílíme na malé školáky. Ti mohou v rámci vyučování s učiteli nebo odpoledne s rodiči vyrazit do sadů k řece Ostravici a projít se po zastaveních stezky, kde se dozví spoustu zajímavostí o tom, jak funguje město. Něco určitě budou již znát, něco nového se naučí. Naším cílem je hlavně děti vtáhnout do života ve městě formou zábavy, a to se nám snad i podaří."
Anketa: 3.) "Úkolem je, abychom rozluštili bludiště a abychom rozluštili, kam dopadl míč." – A co říkáš na tady celou tu hru? Co už jste si vyzkoušeli? Co jste se dozvěděli? – "Je to super." 4.) "Řešili jsme třeba dopravní prostředky nebo že máme jít na zelenou a že když tam není semafor, tak máme stát a rozhlédnout se."
Radmila Zientková, 4. ZŠ Komenského 402 F-M: "Akce si myslím zdařilá, protože nám klaplo počasí, to je důležité. Perfektní je, že tady není tolik škol najednou, takže jsme rozdělení po těch třídách. Chodíme tedy radši ve skupince spolu, ať se někdo neztratí. A úkoly jsou rozdělené na takovou zelenou a červenou kategorii. Ta červená je trošku těžší, takže my jsme ta zelená tedy. A docela dobré, jde nám to."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Stezka bude dostupná od 24. do 28. října, hrací karty získají zájemci na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku-Místku na náměstí Svobody, ve státní svátek 28. října poté na pobočce na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Po absolvování může každý malý účastník přijít s vyplněnou kartou na některou z poboček, kde získá diplom a malou pozornost."

Cílem akce bylo poznat Frýdek-Místek jako „Sqvělé místo k životu“.

Nahlásit chybu


K tématu

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí bude letos hledat nejlepší zelňačku

14. srpna 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se opět připravuje na jeden z největších gastrofestivalů. Ožije jím historické centrum kolem zámku a náměstí. Pořadatelé slibují na 60 stánků s dobrým jídlem a pitím a další program. Vystoupí známé osobnosti a také se bude vařit a následně hodnocením hledat nejlepší zelňačka.

Pobočky Turistického informačního centra Frýdek-Místek projdou kompletní rekonstrukcí

Frýdek-Místek začal s velkou rekonstrukcí poboček turistického informačního centra. Aktuálně se pracuje na Zámeckém náměstí. Pobočka na náměstí Svobody je v provozu. Modernizace obou poboček vyjde na 7,5 milionu korun. Zhruba 70 procent nákladů ale pokryje dotace.

Akce Frýdek-Místek na cestách nabídne na Olešné inspiraci na výlety po Česku

Milovníci cestování, dobrodružství a objevování nových míst se mohou těšit na nezapomenutelný den plný inspirace a zábavy na jedinečném místě u přehrady Olešná. Cestovatelský festival Frýdek≈Místek na cestách je skvělou příležitostí pro všechny, kteří touží po objevování krás naší země.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci předvedli rodičům různé chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Děti ve Frýdku-Místku plnily úkoly na naučné a zábavné herní stezce
Vydáno 27. října 2022 13:22, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Školáci dostali možnost lépe poznat své město. Turistické informační centrum Frýdek-Místek pro ně připravilo zábavnou herní stezku v Sadech Bedřicha Smetany. Společně luštili různé vědomostní rébusy a odměnou jim může být diplom i malý dárek.

Sady Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku zaplnily tento týden malí školáci. Byla pro ně totiž připravena zábavná stezka.

Anketa: 1.) "Takové bludiště, kde se ztratil balón. No a my jsme ještě museli najít v takovém papíru kočky. A ještě veverku jsme museli najít v takovém stromu." 2.) A jaká ta hra je? Jak se vám to líbí? – "No, super a se nám to fakt líbí. A za chvilku budeme vyplňovat další."

Na stromech našli 11 úkolů a otázek. Týkají se například dopravy, třídění odpadů, přírody nebo zdravotnictví. Stezka byla připravena v rámci akce Týden turistických informačních center.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "V letošním roce s oslavami cílíme na malé školáky. Ti mohou v rámci vyučování s učiteli nebo odpoledne s rodiči vyrazit do sadů k řece Ostravici a projít se po zastaveních stezky, kde se dozví spoustu zajímavostí o tom, jak funguje město. Něco určitě budou již znát, něco nového se naučí. Naším cílem je hlavně děti vtáhnout do života ve městě formou zábavy, a to se nám snad i podaří."
Anketa: 3.) "Úkolem je, abychom rozluštili bludiště a abychom rozluštili, kam dopadl míč." – A co říkáš na tady celou tu hru? Co už jste si vyzkoušeli? Co jste se dozvěděli? – "Je to super." 4.) "Řešili jsme třeba dopravní prostředky nebo že máme jít na zelenou a že když tam není semafor, tak máme stát a rozhlédnout se."
Radmila Zientková, 4. ZŠ Komenského 402 F-M: "Akce si myslím zdařilá, protože nám klaplo počasí, to je důležité. Perfektní je, že tady není tolik škol najednou, takže jsme rozdělení po těch třídách. Chodíme tedy radši ve skupince spolu, ať se někdo neztratí. A úkoly jsou rozdělené na takovou zelenou a červenou kategorii. Ta červená je trošku těžší, takže my jsme ta zelená tedy. A docela dobré, jde nám to."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC Frýdek-Místek: "Stezka bude dostupná od 24. do 28. října, hrací karty získají zájemci na pobočkách turistického informačního centra ve Frýdku-Místku na náměstí Svobody, ve státní svátek 28. října poté na pobočce na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Po absolvování může každý malý účastník přijít s vyplněnou kartou na některou z poboček, kde získá diplom a malou pozornost."

Cílem akce bylo poznat Frýdek-Místek jako „Sqvělé místo k životu“.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000034057/deti-ve-frydkumistku-plnily-ukoly-na-naucne-a-zabavne-herni-stezce