Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřbitovy ve Frýdku-Místku na dušičky prodlouží otevírací doby a policisté tam zvýší dohled

Hřbitovy prodlouží na dušičkové období otevírací dobu. Zároveň budou na mnoha místech dohlížet na bezpečnost návštěvníků strážníci. Stejně tak státní policisté mají v plánu více kontrolovat parkoviště, příjezdové cesty ke hřbitovům a všeobecně zvýšený provoz v dopravě.

Prodloužený víkend bude ve znamení velkých návštěv hřbitovů. Na středu 2. listopadu totiž připadá tradiční památka zesnulých. Frýdek-Místek kvůli tomu prodlouží otevírací dobu na hřbitovech.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "V období od 27. 10. do 6. 11. se mění otevírací doba na hřbitovech. Pohřebiště budou v tomto období otevřena od 7:00 do 20:00 hodin. Další změnou je, že Centrální hřbitov ve Frýdku a také hřbitov v Lískovci bude od 7. 11. otevřen od 7:00 do 18:00 hodin. Ostatní pohřebiště budou otevřena v běžné nebo původní otevírací době."

Kolem hřbitovů bude velké množství chodců, řidičů i cyklistů. Na to se připravují také policisté.

Jana Musálková Jeckelová, mluvčí Frýdku-Místku: "Městská policie Frýdek-Místek zvýší dohled na hřbitovech. Městští strážníci budou procházet přímo hřbitovem a dohlížet na veřejný pořádek. Policie České republiky bude potom kontrolovat dopravu v okolí hřbitovů."
Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Máme období takzvané snížené viditelnosti, to znamená, že opatrnosti na cestách nebude nikdy dost. Řidiče motorových vozidel, kteří pravidelně usedají za volant bych požádala o maximální obezřetnost právě v okolí hřbitovů, ale také na příjezdových komunikacích. Uvědomme si, že ne všichni řidiči mají takovou praxi, při řízení vozidla a zamíří na to konkrétní místo, které právě neznají a mohou někdy zazmatkovat."

Policie zároveň připomíná, že velké návštěvnosti hřbitovů mohou využít i zloději. Proto by si lidé měli velmi pečlivě hlídat své osobní věci.

Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: "Velmi důležitá bude úzká spolupráce s městskou nebo obecní policí. Já bych jenom apelovala na návštěvníky, aby si uvědomili, že ne všichni mohou přicházet na hřbitovy právě s úmyslem uctění památky. Mohou také zcizit například odloženou kabelku nebo peněženku při čištění hřbitovů. Není také vhodné ponechávat jakékoliv cennosti v zaparkovaných vozidlech na parkovištích u hřbitovů."

Opatření městských i státních policistů bude probíhat až do neděle 6. listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy