Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátorem Frýdku-Místku je dál Petr Korč, ustavující zastupitelstvo potvrdilo vedení města

Frýdek-Místek má definitivně potvrzeno vedení na další čtyřleté volební období. Na magistrátu proběhlo ustavující jednání zastupitelstva. Novou vedoucí koalici vytvořilo hnutí Naše město společně s hnutím ANO. Primátorem byl ve funkci dál potvrzen Petr Korč.

Frýdek-Místek si definitivně schválil nové vedení města. Na ustavujícím zastupitelstvu se sešlo 41 ze 43 zastupitelů. Postupně nejprve všichni složili slib a poté si odhlasovali členy městské rady. Hnutí Naše město má primátora, dva náměstky a tři radní. Hnutí ANO pak tři náměstky a dva radní.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Nové vedení města z velké části bude navazovat na koalici, která fungovala již v minulém volebním období. My jsme deklarovali, že chceme hospodařit zodpovědně. Zvláště v dnešní době to je velmi velká výzva. V dnešní situaci není prostor na to zahajovat veliké investiční akce jako je třeba přístavba Národního domu. Tato investice se odsouvá v čase. Ne, že bychom ji zrušili. A my se chceme věnovat tomu, abychom udržovali bytový fond, opravovali chodníky, opravovali cesty. Čili to, co občany trápí nejvíce."

Ve svých funkcích náměstků dále zůstávají Jiří Kajzar, Radovan Hořínek a Jakub Míček. Novými náměstky se stali Miroslav Bártek pro dopravu a Leona Sárköziová pro sociální služby.

Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Věříme, že se nám podaří zrealizovat náš program. Konec konců všechny programové body budou obsahem programového prohlášení rady, takže ta pravděpodobnost hraničí s jistotou."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme udělali několik úprav už průběžně. Nezvyšujeme nájmy v městských bytech ani o inflaci, Díky spolupráci městských společností chceme udržet cenu za svoz odpadů, a navíc chceme rozšířit nebo posunout věkovou hranici, kdy se nebude platit za odpad. Samozřejmě zůstává bezplatná doprava pro občany města. A těch drobných opatření bude mnoho. Nicméně nechceme jít cestou, že bychom zaváděli nějaké dávky, to samozřejmě ne."
Radovan Hořínek (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "V tom rámci, který máme, samozřejmě intenzivně jednáme zejména s Distepem, aby navýšení ceny tepla bylo co nejmenší. A ta snaha je každoroční ze strany Distepu."

V opozici zůstávají Přátelé FM, koalice SPOLU a SPD.

Pavel Machala (Přátelé FM), opoziční zastupitel Frýdku-Místku: "Výtky jsme měli především k pozici předsedy finančního výboru, kde byl zvolen Radim Mamula, předseda fotbalového spolku. Dále, že v kontrolním kontrolním výboru by měla být koalice zastoupena osmi nominanty, opozice třemi. Myslím, že to není smyslem toho kontrolního výboru, aby ta koalice tu opozici válcovala. Jinak jak jsem řekl, respektujeme složení nového vedení města, kdy si vítěz vybral, s kým chce spolupracovat a budeme se snažit být konstruktivní opozicí."
Marcel Sikora (KDU-ČSL), opoziční zastupitel Frýdku-Místku: "Byť z opozičních lavic, tak určitě chceme částečně prosazovat náš program, a to ve spolupráci s koalicí. Myslím si, že jsme si jasně dneska na zastupitelstvu řekli, že nás čeká těžká doba a že je třeba, aby opozice a kolice vzájemně spolupracovala."

V zastupitelstvu bude mít koalice 24 hlasů. Opozice pak 19.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy