Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střední škola POJ F-M se prezentovala i na Online veletrhu středních škol

Letos opět probíhá Online veletrh středních škol. Školy díky němu využívají všechny možné cesty, jak snadno zprostředkovat informace o studiu deváťákům nebo jejich rodičům. K osobním setkáním na veletrzích, dnech otevřených dveřích tak přidaly do portfolia prezentací právě i online prostředí.

Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola, Frýdek-Místek se letos zapojila také do Online veletrhu středních škol.

Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Máme to tak jako tradičně pěkně naorganizováno tak, že v konkrétních jednotlivých časech prezentují obory naši vyučující, včetně našich žáků. A během toho dne od 10:00 až do 18:00 hodin se vždycky každý obor prezentuje dvakrát. Takže je to myslím i fajn, pro ty uchazeče a pro ty rodiče z našeho rozvrhu, který máme na webových stránkách si nakombinovat to, kdy se připojí, o co mají zájem."
Čestmír Suchoň, učitel odborných předmětů: "Zájem je o všechny obory. Já tady zastupuji obor strojírenství, který mám na starosti jako odborný učitel. A zájem ze základní školy je dostatečný, dostatečně velký. Ale bychom rádi, kdyby byl větší, samozřejmě."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Nabízíme obory technické a ekonomické. Vyjmenuju to podle abecedy už to i umím. Takže je to obor Ekonomické lyceum, informační technologie, obor strojírenství, technické lyceum, technické zařízení budov, obchodní akademie nám tam z toho vypadla, a ještě obor veřejnosprávní činnost."
Čestmír Suchoň, učitel odborných předmětů: "Rodiče se většinou ptají na to, co se na daném oboru učí, jaké předměty, ptají se na mimoškolní aktivity, ptají se na projekty, na kterých studenti pracují, ptají se na výjezdy do zahraničí."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Právě v minulém týdnu jsme vstoupili do velmi intenzivní spolupráce s fakultou strojní. Zřejmě se staneme fakultní školou fakulty strojní na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě. A uděláme něco proto, abychom měli skutečně dvě naplněné třídy z oboru strojírenství."

Škola má 785 studentů a její velkou výhodou je právě nejen rozmanitost oborů, ale také jejich propojení s praktickými činnostmi.

Anketa: 1.) "Já studuju technické zařízení budov a největší výhody jsou možnosti, které tato škola dává. Je jich hodně, jako třeba studentský start-up a různé výlety. Je toho fakt hodně, navíc se toho naučím. V praxi se hodí umět kovat třeba. To jsou fajn věci." - Ale nejenom kovárna, ale i spousta moderní technologie, že? - Ta je tady taky, máme tady různé CNC stroje, máme tady lasery, 3D tiskárny a hodně se na nich naučíme, to je fajn. Jsem rád, že takovou možnost máme a jsem rád, že jsem si vybral tuto školu." 2.) "Jsem v druháku a jako největší výhodu, že se zorientuju v tom, o co v té stavařině celkově jde, obecně, i třeba v té strojařině to probíráme, takže i v tom se zorientuju. A mě to takhle baví, je to něco jiného, i pro ty holky. Moc tu holek nemáme, ale mě to takhle baví."
Martin Tobiáš, ředitel SPŠ, OA a JŠ, Frýdek-Místek: "Není to záležitost jenom technických oborů. Strojírenství, informačních technologií. Ale už se to stává skutečně i běžnou součástí oborů obchodní akademie. My jsme teď v tuto chvíli velmi, velmi rádi, téměř šťastni, že se nám tady podařilo rozjet v rámci jednoho projektu skutečně reálnou studentskou firmu."

Škola už má za sebou účast na veletrhu vzdělávání a také dva dny otevřených dveří. Další dny otevřených dveří chystá ještě na 7. ledna a 4. února příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail