Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku zvyšují transparentnost a nabízí opozici místa v komisích a dozorčích radách

Frýdek-Místek pracuje na dalších transparentních krocích. Zástupcům opozice dává možnost obsadit posty i v komisích a dozorčích radách. A nově zveřejňuje všechny důležité materiály z řízení města na cloudu. Přístup k nim budou mít všichni zastupitelé, aby se na ně případně nemuseli dotazovat.

Vedení Frýdku-Místku připravilo v novém volebním období několik změn, které dají větší prostor opozici. Nově bude opozice zastoupena nejenom ve výborech zastupitelstva, ale zároveň i v komisích, což jsou důležité poradní orgány rady. Zároveň dostali členové opozice nabídku na zastoupení v dozorčích radách městských společností.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My můžeme mít rozdílné politické názory, ale myslím si, že je dobré znát pohled všech zástupců stran, které uspěly ve volbách, na řešení problémů ve Frýdku-Místku. A věřím, že toto rozhodnutí přispěje k lepší komunikaci mezi koalicí a opozicí. A obecně zvýší politickou kulturu, a hlavně přispěje k řešení konkrétních problémů a prospěje občanům města."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My jako hnutí ANO jsme deklarovali, že budeme podporovat kandidáty, kteří mají buď nějaký vztah k tomu oboru a tím pádem k té komisi, či výboru, kde působí. No anebo u nich není dána nějaká okolnost, která tomu brání. A pokud jsou tam jednotlivci, kteří v minulosti měli problémy, pokud jde o hospodaření s veřejnými penězi, no tak hnutí ANO těžko zahlasuje proto, aby plnil veřejnou funkci v komisích nebo ve výborech."

Další novinkou je zpřístupnění všech důležitých dokumentů, rozhodnutí a posouzení všem zastupitelům města.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Vedení města se zároveň rozhodlo zveřejnit na cloudových úložištích veškeré materiály, které vznikají při řízení města. A to včetně zápisů komisí, které budou automaticky zpřístupněny všem zastupitelům. Tak, aby nemuseli vznášet dotazy na jednotlivé odbory, na jednotlivé materiály. A obecně to je završení procesu transparentnosti. Naším cílem je, aby opravdu všichni zastupitelé měli veškeré informace k dispozici ihned poté, co vzniknou. A mohli s nimi pracovat ve prospěch města, ve prospěch občanů."

Obecně platí, že se řada důležitých rozhodnutí zveřejňuje postupně na úřední desce, musí se ale anonymizovat, což nějakou dobu trvá. Stejně tak, pokud je na jejich zveřejnění vznesen nějaký dotaz. Novým zpřístupněním budou zastupitelům k dispozici téměř okamžitě a zastupitelé takto přeberou i odpovědnost za údaje v samotných materiálech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyGruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail