Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SOŠ Frýdek-Místek pořádala Den otevřených dveří s charitativní sbírkou

Střední odborná škola Frýdek-Místek pořádala den otevřených dveří. Zájemci se mohli podívat na učebny i praktické dílny. Škola navíc připravila dobročinnou akci, jejíž výtěžek půjde na nákup didaktických pomůcek pro handicapované děti i seniory.

3D tisk i multimediální technologie, ale také velký rozsah praktických dílen a moderních strojů. Nejen tím se na Dnech otevřených dveří prezentovala Střední odborná škola Frýdek-Místek. Zájemcům školu přiblížili sami studenti.

Martin Kocián, student SOŠ Frýdek-Místek: "Nacházíme se v učebně kontroly měření. Zde v této třídě můžeme kontrolovat a přeměřovat vyrobené součástky, které jsme udělali na praxích."
Kamila Štěrbová, pedagog SOŠ Frýdek-Místek: "Osvědčilo se nám to, že když se ptají samotní zájemci, to znamená žáci, naši budoucí uchazeči, tak je to otevřenější, lidštější a ti zájemci budoucí se nestydí."

Na škole se učí různí mechanici od aut až po stroje, opraváři, obráběči, zemědělci, programátoři CNC a další.

Kamila Štěrbová, pedagog SOŠ Frýdek-Místek: "V podstatě je to 11 oborů směřujeme směrem strojírenským, automobilovým a zemědělským. Jsou to jak obory maturitní, tak obory učební. To znamená ve tříletém a čtyřletém oboru. Určitě bonusem pro naši školu je to, pro ty naše uchazeče, že škola poskytuje různé certifikáty, a hlavně řidičské průkazy typu B, C i T zdarma při studiu."
Natalia Nuchalíková, studentka SOŠ Frýdek-Místek: "Vybrala jsem si tuto školu, protože je strojně zaměřená a přímo se zaobírá ten můj obor CNC stroji, což je budoucnost, ono se to dost říká."
Martin Kocián, student SOŠ Frýdek-Místek: "Vybral jsem si tuto školu, protože měla hodně dobrých pozitivních recenzí."
Matěj Šigut, student SOŠ Frýdek-Místek: "Já jsem ve 4. ročníku, jsem mechanik seřizovač. Tuto školu jsem si vybral proto, že to má velké využití, že můžu najít práci hned. Hodně se mi líbila ta výhoda, že si můžu ve třetím ročníku udělat výuční list. To na žádné škole jsem neviděl nikdy."

Den otevřených dveří byl také ve znamení charitativního prodeje cukroví a punče.

Kamila Štěrbová, pedagog SOŠ Frýdek-Místek: "Děti si kupují vánoční punč, samozřejmě bezalkoholový. A právě za ty vytěžené peníze my potom kupujeme didaktické pomůcky pro školu a školku Naděje a do domů Pokojného stáří ve Frýdku-Místku."

Škola má ve Frýdku-Místku dvě pobočky a na sedm stovek studentů. Po domluvě nabízí zájemcům a jejich rodičům i individuální prohlídky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy