Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Účastníci výzvy 10 tisíc kroků ušli za Frýdek-Místek téměř 40 tisíc kilometrů

Výzva 10 tisíc kroků se postupně stává mezi lidmi velmi oblíbenou. Zapojují se do ní jednotlivci i skupiny všech věkových kategorií. Ve Frýdku-Místku byli oceněni nejlepší z nich, kteří ušli největší počet kilometrů a přispěli tím k patnáctému místu v celkovém pořadí měst.

Frýdek-Místek se opět zapojil do podzimní výzvy 10 tisíc kroků. Za město soutěžilo 150 účastníků ve věku od 8 do 73 let. Ti nejúspěšnější byli oceněni na magistrátu.

Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celkem ušli téměř 40 tisíc kilometrů, což je ve Frýdku-Místku velice hodně a řadí tak Frýdek-Místek na 15. místo z 89 zúčastněných měst. Postupně stoupáme tabulkou výš a výš."

První místo za Frýdek-Místek vybojovala Veronika Osičková. Během loňského října ušla 909 kilometrů. Druhé místo obsadila Markéta Petříková a třetí Pavlína Pavlicová, která je zároveň členkou vítězného týmu PajdoBojovnice. Organizátoři výzvy motivují k pohybu, protože například účastníci vyššího věku a s vyšším BMI získávají více bodů.

Jaroslav Martinek, ideový tvůrce výzvy: "Já potřebuji motivovat ty, kteří se nepohybují, kteří mají určitý problém. Takže ta výzva směřuje pro ty, kteří v životě by nešli na nějaké run czechy nebo na nějaké běhy, protože by věděli, že by skončili mezi posledními. Tak jsme vymysleli bodovací systém, že čím jsi starší, čím si obéznější, tím získáš více bodů."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Těší mě, že do jednotlivých výzev se zapojuje čím dál tím více lidí, kteří tak věnují pravidelnému pohybu svůj čas a prospívají tím svému zdraví. Není nutné, aby každý ušel denně 10 tisíc kroků. Účastník si sám určí, jaké jsou jeho možnosti. Důležitější než přesný počet kroků, je pravidelný pohyb."

Deset tisíc kroků odpovídá vzdálenosti zhruba 7,5 kilometru.

Jaroslav Martinek, ideový tvůrce výzvy: "My tam ještě kromě soutěžního bodování máte takovou Virtuální pouť po České republice, kde je asi takových 1 000 kilometrů. Začíná se v Bruntále, jde se asi tak 200 až 300 kilometrů po Moravskoslezském kraji a pak se jde směrem na Dobříš. A když vy ujedete třeba kilometr nebo i těch 500 metrů, nahrajete tam ten úsek, tak potom se vám představí ta trasa."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Frýdek-Místek se zapojí do jarní výzvy a věřím, že opět stoupne počet účastníků."

Podrobnosti o výzvě a jejich dalších akcích najdete na webu www.desettisickroku.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy