Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti vystoupily na zámku ve Frýdku-Místku s představením Putování za koledou

Putoval světem a poznal vánoční zvyky a koledy. Pak je vyprávěl rodině a v pozadí ho doprovodil pěvecký sbor. To bylo téma představení, které si připravily děti z 1. základní školy Petra Bezruče ve Frýdku-Místku.

Putování za koledou, to je název představení, které rozeznělo Rytířský sál frýdeckého zámku. V hlavních rolích jsou malí školáci a členové sboru Podsováček.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "Je to taková přehlídka světových koled, kdy starý dědeček vypráví svým vnukům a dceři a synovi svůj příběh životní. A povídá taky o tom, jak se dostal do jednotlivých částí světa a jaké tam byly vánoční tradice, zvyky a taky jaké byly koledy. Cílem celého toho představení bylo představit dětem právě ten systém koled a písní z celého světa."
Matyáš, účinkující: "Hraju dědečka a mám tak trošku nejvíc textu z celé té rodiny a vyprávím, že jsem byl po světě, ve Francii v Rakousku a tak." – A čteš to? Nebo ses to naučil? A jak náročné to bylo? – "Naučil jsem se to a bylo to docela náročné, musel jsem se to učit každý den, ale nějak jsem to zvládl." – A baví tě to? – "Baví, moc."
Saša, účinkující: "Já hraju maminku, protože Kája je nemocná a nikdo se nehlásil, tak jsem já chtěla hrát."

Čtyřicetiminutové pásmo sehráli školáci několikrát za den pro spolužáky a pak ještě pro rodiče. Vyrobili si i kostýmy a rekvizity.

Renata Spustová, vedoucí sboru Podsováček z 1. ZŠ Frýdek-Místek: "Jsou tady jablíčka, je tady vánoční pyramida. Je tu i to děťátko, ke kterému se budou chodit klonit Tři králové."

Do vystoupení sice zasáhla vysoká nemocnost, ale i tak si s ním děti poradily a byla to pro ně velká zkušenost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy