Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálový průvod s velbloudy podruhé spojil Frýdek i Místek

Frýdkem-Místkem prošel o víkendu tradiční Tříkrálový průvod. Letos opět spojil Frýdek i Místek a doputoval až do kostela svatých Jana a Pavla. Tam se Tři králové poklonili Ježíškovi. Tradičně je průvod spojen s charitativní tříkrálovou sbírkou.

Kašpar, Melichar a Baltazar v doprovodu velbloudů, koní a početné družiny, do které se zapojili i lidé z Frýdku-Místku.

Daniel Vícha, děkan a farář Římskokatolické farnosti Místek: "Další ročník Tříkrálového průvodu je za námi. Letos jsme podruhé spojili Frýdek a Místek, tedy obě dvě části našeho města. Účast byla hojná a počasí připomínalo spíše jaro. Nicméně jsem velmi rád, že tento ročník snad budeme moci označit za úspěšný, protože lidí přišla velká spousta."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem moc rád, že průvod, který v loňském roce poprvé spojil farnosti místeckou a frýdeckou a šel z frýdeckého náměstí na místecké, že se pomalu stává tradicí. A i dnes bylo vidět, že přišlo opravdu hodně rodin s dětmi. A myslím si, že to bylo velmi pěkné. A přeju, abychom ty tradice, které společně nacházíme, abychom je udržovali a pokračovali v nich."

Cíl průvodu byl kostel svatých Jana a Pavla, kde se Tři králové poklonili malému Ježíškovi. Tradice akce je už roky spojena s Tříkrálovou sbírkou.

Daniel Vícha, děkan a farář Římskokatolické farnosti Místek: "Kdy lidé mohou po celý měsíc a v některých městech prvních čtrnáct dní tohoto roku, přispívat na charitní dílo v České republice. Peníze, které se vyberou, tak jdou přímo potřebným v naší vlasti. Věřím, že i příští rok bude úspěšný a chtěl bych také poděkovat statutárnímu městu za finanční podporu a za záštitu panu primátorovi Petru Korčovi."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Přeju všem v našem městě hodně síly, hodně energie, optimismu. A věřím, že když budeme držet spolu, tak se nám podaří překonat všechny překážky."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Já bych jim popřál pevné nervy, trpělivost, aby neztráceli naději a aby si uvědomovali, že společenství je to, co vytváří radost. A to je to, co přetrvává. Aby ten most, který vytvořil průvod tím, že přešel přes řeku, který spojuje obě části města, aby se přenesl z Vánoc přes Tříkrálovou sbírku do celého roku. A aby mezi lidmi vydržel jako pevné spojení mezi námi všemi."

Podrobnosti o charitativních pokladničkách a možnostech, jak přispět do sbírky, najdete na webu Charity i Tříkrálové sbírky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy