Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Beskydech se loni ubytovalo na 460 tisíc turistů

Turisté se v roce 2022 opět vrátili do Beskyd. Po covidové pauze se ubytovalo v regionu téměř 460 tisíc turistů. Turismus navíc přinesl do regionu 1,3 miliardy korun. O možnostech, jak přilákat další turisty, se debatovalo na fóru cestovního ruchu Beskydy-Valaško. A rozdávalo se i několik ocenění.

Zástupci obcí, hoteliérů a poskytovatelů různých služeb se sešli v Ostravici na devátém ročníku Fóra cestovního ruchu Beskydy-Valašsko.

Monika Konvičná, ředitelka destinační společnosti Beskydy-Valašsko: "Spolupráce na všech úrovních je důležitá. Ukázali jsme výsledky našich činností, ohlédli jsme se za rokem 2022 a ukázali jsme to, co budeme řešit v tomto roce."
Jiří Novotný (Nezávislý), starosta Trojanovic: "Já myslím, že je dobré se scházet. Je dobré si vyměňovat názory. A je dobré neustále akcentovat to, že cestovní ruch je jedna ze součástí udržitelnosti fungování menších obcí, ale i menších měst. Protože pokud lidé jsou schopni někam dovézt peníze, tak si udrží služby i pro ty místní občany a pro ty rezidenty. A to si možná často neuvědomujeme."
Jakub Míček (ANO), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celkově došlo k tomu, že se setkali aktéři území, kteří do budoucna mají vliv na cestovní ruch v Beskydech a diskutovalo se nad tím, jak celkově tu situaci v cestovním ruchu z zlepšit. Jak přitáhnout více zahraničních turistů a jak je tady ubytovat, aby nám tady zůstali co nejdéle."
Monika Konvičná, ředitelka destinační společnosti Beskydy-Valašsko: "Ten důvod, kdy dnes návštěvník přijíždí do destinace, není jenom o tom, že potřebuje hotel, potřebuje televizi, ale dneska jedou za zážitky. A ty zážitky společně s našimi partnery se snažíme tvořit."

Ze statistik vyplývá, že se pomalu prodlužuje pobyt turistů v Beskydech. Ti zde stráví průměrně 3,9 dne.

Miroslav Konvičný, člen správní rady destinační společnosti Beskydy-Valašsko: "My víme, že teďka v tuto chvíli přenocovalo v těch zařízeních přes 450 tisíc ubytovaných. Jsme jedna z mála turistických oblastí v České republice, která oproti roku 2019, který bereme jako základ, která roste. To znamená, daří se nám sem turisty lákat."

Na konferenci se také pravidelně předávají ceny cestovního ruchu. Ty letos získaly Umělecké vyhlídky a Ulička Františka Palackého v Hodslavicích, Vánoční jarmark pro dobrou věc Hukvaldy a Řemeslný pivovar Ogar v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Pavla Adamcová (Nezávislí), starostka Hodslavic: "Myslím si, že to bude hodně velký přínos pro Hodslavice, možná i pro vznik nových pracovních míst, pokud se nám podaří udržet ten zájem turistů."
Tereza Bartulcová, Spolek nezávislých vesnických žen Hukvaldy: "Takže jsme se připravily, jsme vyfikly, máme svoje zástěry, věděly jsme, že jsme ocenění."
Helena Kubešová, Spolek nezávislých vesnických žen Hukvaldy: "Je to určité zadostiučinění za práci, kterou děláme. Máme radost, že se ten náš projekt líbí. Že to, co děláme, tak má smysl a že jsou i jiní lidé, nejenom z naší obce, kteří to vnímají a kteří ocenili naši práci."
Martin Chalupa, zakladatel Pivovaru Ogar: "Máme z toho samozřejmě radost. Náš pivovar působí především v Beskydech a v celém Moravskoslezském kraji. Nezasahujeme nikam dále. Snažíme se být opravdu regionální a dělat to kolem komína, tak jak se to dělalo dříve. Takže pro nás je to velká cena."

Návštěvníci v Beskydech loni utratili přes 1,3 miliardy korun. Skokanem statistik se stala hlavně cykloturistika.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail