Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé bez domova ve Frýdku-Místku nemusejí v zimě mrznout venku

Frýdek-Místek ve spolupráci s dalšími organizacemi během zimy tradičně podává pomocnou ruku lidem bez domova. Mají možnost využít služeb azylových domů, kde jim mohou poskytnout především nocleh a také teplé oblečení. Během prvních dvou měsíců už této pomoc využilo několik desítek lidí.

Ve Frýdku-Místku žije několik desítek lidí doslova na ulici. Přečkat zimní období tak pro ně není jednoduché. Pomocnou ruku jim nabízí hned několik organizací.

Jan Savický, vedoucí azylového domu Bethel: "Poskytujeme v rámci toho našeho zařízení tři služby. Azylový dům, který má na 24 hodin denně, možnost pobytu. Pak je tam noclehárna, ta je přes noc, od 19:00 do 7:00 hodin ráno. A pak nízkoprahové denní centrum, kde mohou být přes den."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Také azylový dům Sára má tuto možnost, je to hlavně určené pro lidi, kteří nemají nárok na žádné dávky a příspěvky. Azylový Bethel je pro muže a azylový dům Sára je pro matky s dětmi nebo pro ženy."

Sára je otevřena až do 31. března od 21:00 večer do 6:45 hodin ráno bez ohledu na venkovní teplotu. O pomoc je velký zájem.

Jan Savický, vedoucí azylového domu Bethel: "V tuto chvíli je velký zájem, máme v podstatě plno. Teď i v rámci noclehárny některé jednotlivce musíme odmítat. Nicméně máme opatření, že umožňujeme přes noc na takzvané teplé židli, že mohou přespat, když už je plná noclehárna anebo když už je velký mráz, od mínus pěti, tak mohou přečkat na té teplé židli, že nikdo nemusí zůstat venku."

Bethel má kapacitu denního centra a azylového domu 36 lidí. Teplou židli využilo v prvních dvou zimních měsících 27 lidí.

Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Pokud potřebují lidé bez domova ošacení, tak se mohou obrátit na Adru nebo Český červený kříž, kteří mají sociální šatníky, kde jim lidé poskytnou ošacení na zimu."
 Jan Savický, vedoucí azylového domu Bethel: "Poskytujeme potravinovou pomoc, tu dostávají jednou týdně, ve středu. Mohou si přijít, pro zájemce, i pro klienty zvenku, kteří jsou na ulici vyloženě."

O možnostech pomoci informují lidi bez domova terénní pracovníci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy