Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Skalici u Frýdku-Místku se otevře třetí třída v mateřské školce

Ve Skalici se otevře další třída mateřské školy. Škola kvůli velkému zájmu rodičů vyčlenila prostory a požádala město o rozšíření. To vyhovělo a nová třída by měla začít fungovat už od března. Bude do ní moci chodit dalších 14 dětí a z velké části už je třída obsazena.

Základní a mateřská škola ve Skalici u Frýdku-Místku má aktuálně dvě třídy mateřinky a první stupeň školáků. Kvůli velkému zájmu se chytá otevřít ještě jednu třídu mateřské školy.

Denisa Rožnovská Rojíčková, ředitelka ZŠ a MŠ Frýdek-Místek – Skalice: "Když byl zápis, v květnu 2022, tak jsme byli nuceni odmítnout asi 10 dětí a byli to víceméně děti, které už tady mají sourozence. Takže jsme přistoupili k tomu, že by bylo fajn rozšířit ještě o jedno oddělení tu mateřskou školu. A vyjít těm rodičům takto vstříc, aby tady měly ty děti všechny a nemuseli s nimi dojíždět do Frýdku nebo někde do jesliček."

Rodiče hodnotí velmi pozitivně hlavně individuální přístup k dětem.

Anketa: 1.) "Já si myslím, že vzhledem k menšímu počtu dětí ve třídách, tak se jedná o soukromou školu za státní peníze a toho si ceníme." 2.) "Jsme ze Skalice, takže to máme kousek. Skvělé učitelky, empatické a opravdu individuální přístup, rodinná atmosféra. Všichni se navzájem znají." 3.) "Určitě malá anonymita a přátelské prostředí. Takže daleko lepší komunikace i s paními učitelkami, takže i to prostředí a ta příroda. My jsme odsud, tak je to pro nás deviza po všech stránkách."

Nová třída mateřinky vznikne přímo v budově školy. Fungovat by měla už od března. Rozšíření kapacity z 45 na 59 dětí posvětil i magistrát. Stejně jako navýšení kapacity školní jídelny ze 105 stravujících na 120.

Denisa Rožnovská Rojíčková, ředitelka ZŠ a MŠ Frýdek-Místek – Skalice: "Prostory jsme využili, v podstatě tady tohle byla taková herna, sportovna, kde děti chodily za škaredého počasí sportovat. Takže o to jsme se sice připravili, ale zase máme hřiště a máme k dispozici tělocvičnu v kulturním domě, takže to není až taková škoda."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Já jsem samozřejmě rád, že město Frýdek-Místek je atraktivní pro mladé rodiny. A v rámci možností, které nám umožňují kapacity stávajících školek a škol, tak samozřejmě, pokud je větší zájem, tak se snažíme vyjít vstříc. Tam, kde nám to umožní normy a rádi vítáme nové žáčky v mateřinkách a ve školách."
Denisa Rožnovská Rojíčková, ředitelka ZŠ a MŠ Frýdek-Místek – Skalice: "Uvidíme, jestli se to naplní hned v březnu, zatím máme tu naplněnost, když to bude tak na těch 55 dětí, takže ještě nějaká volná místa budou."

Škola zároveň přijala jednu novou učitelku a další se vrací z mateřské dovolené.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy