Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studie navrhuje 120 nových parkovacích míst na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Úpravou současných parametrů pro parkování na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku se dají najít nová parkovací místa. Potvrzuje to studie, kterou pro město zpracovává České vysoké učení technické v Praze. Město teď bude hledat cestu, jak převézt studii do praxe.

Frýdek-Místek stále pracuje na možnostech řešení situace kolem parkování.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Frýdek-Místek, tak jako většina měst v České republice se potýká s nedostatkem parkovacích míst. Ve Frýdku-Místku je tato situace myslím enormní. Podle aktuálních čísel schází ve městě asi 3 500 parkovacích stání. Ambicí koalice, která vznikla po volbách, je vyřešit parkování ve městě. Nebo se alespoň pokusit vyřešit parkování ve městě systémově. Stojí před námi několik úkolů a naší prioritou je zejména zajistit parkování pro občany města."

Město požádalo o pomoc dopravní fakultu Českého vysokého učení technického, která prověřuje možnosti reorganizace, zefektivnění a vytvoření nových parkovacích míst na sídlišti Slezská, kde je situace s parkováním jedna z nejhorších.

Anketa: "Tak je to velký problém, hlavně ve večerních hodinách. Protože večer už je tu všude plno a maximálně, když je místo, tak někde vzadu anebo potom u Albertu stát." – A měl byste třeba nějaký tip, kde by se dalo udělat parkoviště ve městě? – "Tak to nevím, spíš by tady mohly být garáže parkovací. To by byla velká výhoda, ale jestli je na to tady prostor, to nevím." – Takže parkovací domy v podstatě? – "Tak, to by bylo vynikající, hlavně v zimním období."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Parkování řešíme rovněž systémově tím, že zadáváme studie na optimalizaci parkování na sídlištích. Pilotním projektem bylo sídliště Slezská, kde studie ukázala, že jsme schopni legalizovat až 80 do tohoto okamžiku nelegálních míst, kde auta stojí, plus získat dalších 50 nových. A to bychom chtěli postupně provézt na všech sídlištích ve městě, kde je problém. A zároveň by to mělo sloužit jako podklad do budoucna pro vytvoření rezidenčních zón, které by právě zajistily jistotu parkování pro občany města."

Nová místa by mohla vzniknout změnou svislého a vodorovného dopravního značení, ale také částečným zavedením jednosměrných ulic. Následnou změnou kolmého stání na šikmé a zavedením dalších úprav. Studie je stále rozpracovaná. Jakmile bude hotová, město s ní seznámí veřejnost.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek dočasně omezil parkování na Zámeckém náměstí

21. září 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek na zkoušku omezil parkování ve středu Zámeckého náměstí. Připojilo se tak k Evropskému týdnu mobility, jehož smyslem je upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná k životnímu prostředí. O další podobě parkování na náměstí chce město ještě dál jednat.

Pod estakádou ve Frýdku-Místku jsou první oficiální parkovací místa

31. července 2023 12:55 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Plocha pod estakádou ve Frýdku-Místku získává oficiální parkovací místa. Původně neorganizované parkoviště kamionů a odkladiště návěsů dostalo první parkovací čáry a také koridor pro chodce a cyklisty. Parkoviště je zdarma a má být hlavně pro osobní auta a dodávky.

Studie potvrdila možnost přeměny bývalého kina ve Frýdku-Místku na parkovací dům

11. prosince 2023 11:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek už má studii na nový parkovací dům. Ten by mohl vzniknout přestavbou bývalého Kina Petra Bezruče. Má nabídnout přes 300 parkovacích míst a také zachovat některé dodnes fungující prostory bývalého kulturního centra. Nyní se bude hledat zhotovitel projektové dokumentace.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Hasiči z Čeladné připomínají sté výročí založení výstavou

Sezona v Památníku Josefa Kaluse začala po zimní přestávce hned velkou událostí, výstavou ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Čeladné. K vidění je tu i zakladatelská listina a zápis z ustavující schůze z 21. dubna 1924.

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Studie navrhuje 120 nových parkovacích míst na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku
Vydáno 6. března 2023 14:00, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Úpravou současných parametrů pro parkování na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku se dají najít nová parkovací místa. Potvrzuje to studie, kterou pro město zpracovává České vysoké učení technické v Praze. Město teď bude hledat cestu, jak převézt studii do praxe.

Frýdek-Místek stále pracuje na možnostech řešení situace kolem parkování.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Frýdek-Místek, tak jako většina měst v České republice se potýká s nedostatkem parkovacích míst. Ve Frýdku-Místku je tato situace myslím enormní. Podle aktuálních čísel schází ve městě asi 3 500 parkovacích stání. Ambicí koalice, která vznikla po volbách, je vyřešit parkování ve městě. Nebo se alespoň pokusit vyřešit parkování ve městě systémově. Stojí před námi několik úkolů a naší prioritou je zejména zajistit parkování pro občany města."

Město požádalo o pomoc dopravní fakultu Českého vysokého učení technického, která prověřuje možnosti reorganizace, zefektivnění a vytvoření nových parkovacích míst na sídlišti Slezská, kde je situace s parkováním jedna z nejhorších.

Anketa: "Tak je to velký problém, hlavně ve večerních hodinách. Protože večer už je tu všude plno a maximálně, když je místo, tak někde vzadu anebo potom u Albertu stát." – A měl byste třeba nějaký tip, kde by se dalo udělat parkoviště ve městě? – "Tak to nevím, spíš by tady mohly být garáže parkovací. To by byla velká výhoda, ale jestli je na to tady prostor, to nevím." – Takže parkovací domy v podstatě? – "Tak, to by bylo vynikající, hlavně v zimním období."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Parkování řešíme rovněž systémově tím, že zadáváme studie na optimalizaci parkování na sídlištích. Pilotním projektem bylo sídliště Slezská, kde studie ukázala, že jsme schopni legalizovat až 80 do tohoto okamžiku nelegálních míst, kde auta stojí, plus získat dalších 50 nových. A to bychom chtěli postupně provézt na všech sídlištích ve městě, kde je problém. A zároveň by to mělo sloužit jako podklad do budoucna pro vytvoření rezidenčních zón, které by právě zajistily jistotu parkování pro občany města."

Nová místa by mohla vzniknout změnou svislého a vodorovného dopravního značení, ale také částečným zavedením jednosměrných ulic. Následnou změnou kolmého stání na šikmé a zavedením dalších úprav. Studie je stále rozpracovaná. Jakmile bude hotová, město s ní seznámí veřejnost.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036052/studie-navrhuje-120-novych-parkovacich-mist-na-sidlisti-slezska-ve-frydkumistku