Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lístek pořízený online umožní parkovat ve Frýdku-Místku 30 minut zdarma

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek po řadě jednání s obyvateli upraví systém parkování v některých zónách. V nejzatíženější lokalitě na 8. pěšího pluku budou moci parkovat i rezidenti. Nově bude navíc ve všech zónách možnost parkovat na prvních 30 minut zdarma. Lístek ale bude nutné zakoupit přes aplikaci.

Ve Frýdku-Místku se v rámci rozsáhlé problematiky kolem parkování také zabývají úpravou nového systému rozdělení města do tří zón A, B a C. Ten byl zaveden loni a letos do jara podrobován zkušebnímu provozu s připomínkováním.

Anketa: "Platím často, protože neumím zaparkovat zadarmo. Takže tady platím všechna ta místa vždycky." – A co si myslíte o tom, že to bylo zpoplatněno i na tu krátkou dobu? – "Pro mě to bylo samozřejmě lepší, i když to byl problém tady zaparkovat. Teď je tady spousta volných míst, protože lidé, kteří tady bydli, tak už tady neparkují. Tak je to z tohoto pohledu příjemnější, ale jdu na 10 minut na logopedii a platím 10 korun za hodinu. A když jdu třikrát tady do města pro něco, tak si zaplatím 30 korun."

V celém městě bude od 1. dubna parkování zpoplatněno pouze v pracovní dny od 7:30 do 17:00 hodin. Část parkovacích míst v ulici 8. pěšího pluku bude přeřazena do zóny B s nižší cenou za parkování s možností zaparkovat na základě dlouhodobého parkovacího lístku. Ceník se nezmění, pouze bude možné ve všech zónách při zaplacení přes mobilní nebo webovou aplikaci získat 30 minut parkování zdarma.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Zejména na ulici 8. pěšího pluku před poliklinikou, kde bylo zavedeno placené parkování, protože takto bylo vždycky nové parkoviště koncipováno, že to placené parkování bude zavedeno po ukončení udržitelnosti projektu, kdy tam byla veliká investice. Tak nyní jsme sbírali podněty a k prvnímu dubnu dojde k úpravám, které by měly být vstřícné znovu zejména k občanům přilehlého sídliště Anenská a měli by tam mít možnost zaparkovat i dostatek míst."

Město si dál nechalo zpracovat studii na rozšíření parkovacích míst na sídlišti Slezská. Požádalo veřejnost o rady, kde by mohla vzniknout další místa a chce stavět parkovací domy. S rozšířením pomohl i převod státní budovy na město v ulici Politických obětí.

Jiří Kajzar (NMFM) náměstek primátora Frýdku-Místku: "A zde je zázemí včetně parkování, což se nedá říct o Frýdku, kde jsme ještě parkování nějakým způsobem ještě občanům dlužni. A musíme to dokončit. A budeme to řešit asi pomocí otevřeného parkovacího domu na Zámecké ulici. To znamená v dostupné vzdálenosti všem budovám magistrátu, které jsou na frýdeckém náměstí."

Ve městě aktuálně chybí na 3 500 parkovacích míst.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek dočasně omezil parkování na Zámeckém náměstí

21. září 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek na zkoušku omezil parkování ve středu Zámeckého náměstí. Připojilo se tak k Evropskému týdnu mobility, jehož smyslem je upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná k životnímu prostředí. O další podobě parkování na náměstí chce město ještě dál jednat.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Pod estakádou ve Frýdku-Místku jsou první oficiální parkovací místa

31. července 2023 12:55 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Plocha pod estakádou ve Frýdku-Místku získává oficiální parkovací místa. Původně neorganizované parkoviště kamionů a odkladiště návěsů dostalo první parkovací čáry a také koridor pro chodce a cyklisty. Parkoviště je zdarma a má být hlavně pro osobní auta a dodávky.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Včera 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili stovky událostí

Včera 21:48, vydáno včera 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečních 18:00 hodin 939 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Včera 21:57, vydáno 19. června 2024 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

19. června 2024 11:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Lístek pořízený online umožní parkovat ve Frýdku-Místku 30 minut zdarma
Vydáno 13. března 2023 16:36, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek po řadě jednání s obyvateli upraví systém parkování v některých zónách. V nejzatíženější lokalitě na 8. pěšího pluku budou moci parkovat i rezidenti. Nově bude navíc ve všech zónách možnost parkovat na prvních 30 minut zdarma. Lístek ale bude nutné zakoupit přes aplikaci.

Ve Frýdku-Místku se v rámci rozsáhlé problematiky kolem parkování také zabývají úpravou nového systému rozdělení města do tří zón A, B a C. Ten byl zaveden loni a letos do jara podrobován zkušebnímu provozu s připomínkováním.

Anketa: "Platím často, protože neumím zaparkovat zadarmo. Takže tady platím všechna ta místa vždycky." – A co si myslíte o tom, že to bylo zpoplatněno i na tu krátkou dobu? – "Pro mě to bylo samozřejmě lepší, i když to byl problém tady zaparkovat. Teď je tady spousta volných míst, protože lidé, kteří tady bydli, tak už tady neparkují. Tak je to z tohoto pohledu příjemnější, ale jdu na 10 minut na logopedii a platím 10 korun za hodinu. A když jdu třikrát tady do města pro něco, tak si zaplatím 30 korun."

V celém městě bude od 1. dubna parkování zpoplatněno pouze v pracovní dny od 7:30 do 17:00 hodin. Část parkovacích míst v ulici 8. pěšího pluku bude přeřazena do zóny B s nižší cenou za parkování s možností zaparkovat na základě dlouhodobého parkovacího lístku. Ceník se nezmění, pouze bude možné ve všech zónách při zaplacení přes mobilní nebo webovou aplikaci získat 30 minut parkování zdarma.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Zejména na ulici 8. pěšího pluku před poliklinikou, kde bylo zavedeno placené parkování, protože takto bylo vždycky nové parkoviště koncipováno, že to placené parkování bude zavedeno po ukončení udržitelnosti projektu, kdy tam byla veliká investice. Tak nyní jsme sbírali podněty a k prvnímu dubnu dojde k úpravám, které by měly být vstřícné znovu zejména k občanům přilehlého sídliště Anenská a měli by tam mít možnost zaparkovat i dostatek míst."

Město si dál nechalo zpracovat studii na rozšíření parkovacích míst na sídlišti Slezská. Požádalo veřejnost o rady, kde by mohla vzniknout další místa a chce stavět parkovací domy. S rozšířením pomohl i převod státní budovy na město v ulici Politických obětí.

Jiří Kajzar (NMFM) náměstek primátora Frýdku-Místku: "A zde je zázemí včetně parkování, což se nedá říct o Frýdku, kde jsme ještě parkování nějakým způsobem ještě občanům dlužni. A musíme to dokončit. A budeme to řešit asi pomocí otevřeného parkovacího domu na Zámecké ulici. To znamená v dostupné vzdálenosti všem budovám magistrátu, které jsou na frýdeckém náměstí."

Ve městě aktuálně chybí na 3 500 parkovacích míst.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000036176/listek-porizeny-online-umozni-parkovat-ve-frydkumistku-30-minut-zdarma