Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lístek pořízený online umožní parkovat ve Frýdku-Místku 30 minut zdarma

Frýdek-Místek po řadě jednání s obyvateli upraví systém parkování v některých zónách. V nejzatíženější lokalitě na 8. pěšího pluku budou moci parkovat i rezidenti. Nově bude navíc ve všech zónách možnost parkovat na prvních 30 minut zdarma. Lístek ale bude nutné zakoupit přes aplikaci.

Ve Frýdku-Místku se v rámci rozsáhlé problematiky kolem parkování také zabývají úpravou nového systému rozdělení města do tří zón A, B a C. Ten byl zaveden loni a letos do jara podrobován zkušebnímu provozu s připomínkováním.

Anketa: "Platím často, protože neumím zaparkovat zadarmo. Takže tady platím všechna ta místa vždycky." – A co si myslíte o tom, že to bylo zpoplatněno i na tu krátkou dobu? – "Pro mě to bylo samozřejmě lepší, i když to byl problém tady zaparkovat. Teď je tady spousta volných míst, protože lidé, kteří tady bydli, tak už tady neparkují. Tak je to z tohoto pohledu příjemnější, ale jdu na 10 minut na logopedii a platím 10 korun za hodinu. A když jdu třikrát tady do města pro něco, tak si zaplatím 30 korun."

V celém městě bude od 1. dubna parkování zpoplatněno pouze v pracovní dny od 7:30 do 17:00 hodin. Část parkovacích míst v ulici 8. pěšího pluku bude přeřazena do zóny B s nižší cenou za parkování s možností zaparkovat na základě dlouhodobého parkovacího lístku. Ceník se nezmění, pouze bude možné ve všech zónách při zaplacení přes mobilní nebo webovou aplikaci získat 30 minut parkování zdarma.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Zejména na ulici 8. pěšího pluku před poliklinikou, kde bylo zavedeno placené parkování, protože takto bylo vždycky nové parkoviště koncipováno, že to placené parkování bude zavedeno po ukončení udržitelnosti projektu, kdy tam byla veliká investice. Tak nyní jsme sbírali podněty a k prvnímu dubnu dojde k úpravám, které by měly být vstřícné znovu zejména k občanům přilehlého sídliště Anenská a měli by tam mít možnost zaparkovat i dostatek míst."

Město si dál nechalo zpracovat studii na rozšíření parkovacích míst na sídlišti Slezská. Požádalo veřejnost o rady, kde by mohla vzniknout další místa a chce stavět parkovací domy. S rozšířením pomohl i převod státní budovy na město v ulici Politických obětí.

Jiří Kajzar (NMFM) náměstek primátora Frýdku-Místku: "A zde je zázemí včetně parkování, což se nedá říct o Frýdku, kde jsme ještě parkování nějakým způsobem ještě občanům dlužni. A musíme to dokončit. A budeme to řešit asi pomocí otevřeného parkovacího domu na Zámecké ulici. To znamená v dostupné vzdálenosti všem budovám magistrátu, které jsou na frýdeckém náměstí."

Ve městě aktuálně chybí na 3 500 parkovacích míst.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy