Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FM City Fest letos oslaví 5. narozeniny a bude plný hvězd

Frýdek-Místek |

Trojlístek velkolepých festivalů letos ve Frýdku-Místku uzavře FM City Fest. Ten oslaví už páté narozeniny a poprvé přiveze přední hvězdu světových evropských festivalů. Akce bude mít opět také benefiční charakter a vybrané peníze poputují přímo dvěma konkrétním lidem.

Dva dny, tři pódia a více než 30 vystupujících z České i zahraniční hudební scény. Takový bude festival FM City Fest, který 23. a 24. června opět roztančí celý Frýdek-Místek.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Letos se můžete těšit na nabitý line-up. Jak taky jinak. Kromě naší kapely taky na Ewu Farnou, Calina, který boří streamingy, všechny hitparády. Můžete se těšit na Mig 21, Horkýže Slíže. Ale také na zahraniční kapely. Vystoupí Dubiosa Kolektiv. Což je balkánská kapela, která hraje na největších evropských festivalech. Třeba i na hlavní stage maďarského Sigetu."
Klára Žídková, PR manažerka FM City Festu: "Velkou novinkou je nový koncept Stand Up zóny, který poprvé nabídne 7 pádů Honzy Dědka live. Do horkého křesla usedne hned 7 hostů. Mezi nimi třeba Štěpán Kozub, Kristýna Leichtová, Petr Švancara a další. Na své si tak přijdou nejen milovníci hudby, fanoušci talk show, ale také nadšenci do nejrůznějších zábavných aktivit."

Právě pro ty bude připraven pestrý doprovodný program v Design zóně a Chill out zóně. Obě zóny budou rozprostřeny na dvě patra a své si tam najdou nejen děti, ale i dospělí.

Klára Žídková, PR manažerka FM City Festu: "Zároveň si festival i letos zachová své dobré srdce. A návštěvníci budou moci najít neziskové organizace jako již tradičně v Chill Out zóně. Celý výtěžek z festivalového merche potom poputuje konkrétním lidem. A to Michalovi z Frýdku-Místku, který trpí nemocí ALS a nemůže již dále pracovat a starat se tak o svou rodinu. A dále potom Simonce z Havířova, která trpí nemocí SMA a moc ráda by jela toto léto na speciální tábor, na který jí tímto přispějeme."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Festival FM City Fest patří společně se Sweetsen Festem a Mezinárodním folklorním festivalem k trojlístku akcí, které považujeme za rodinné stříbro. A proto Frýdek-Místek tyto akce podporuje, protože každá z nich je něčím specifická, zajímavá, přínosná. A festival FM City Fest se koná v kulisách krásné industriální architektury bývalých textilních továren na Staroměstské ulici. A může se tam konat i díky podpoře města. A naším cílem je tyto krásné budovy oživovat, pořádat v nich různé akce, kulturní, společenské. Postupně je revitalizovat a vracet do života města."

Festival je téměř vyprodaný. Poslední vstupenky by měly být k dispozici do 14. června.

Nahlásit chybu


K tématu

FM City Fest 2024 bude ve větším areálu. Mirai chce přivézt i světové hvězdy

23. října 2023 16:36 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Jeden z nejoblíbenějších hudebních festivalů v kraji, frýdecko-místecký FM City Fest, oznámil velkou novinku. Na šestý ročník ho čeká přesun do většího areálu. Díky tomu ho zřejmě čeká zápis ho historie města. Organizátoři totiž chtějí přivézt do města světovou hudbu.

Frýdek-Místek se připravuje na 20. ročník festivalu Sweetsen fest

Největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. To je Sweetsen fest, který letos slaví 20 let od svého založení. I letos opět nabídne více než 100 programových bodů na sedmi scénách.

Festival Barrák music hrad zahájil i ukončí letní prázdniny na Slezskoostravském hradě

11. července 2023 15:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezskoostravský hrad ožívá v průběhu léta multižánrovým hudebním projektem Barrák music hrad. Ten nabídl na začátek prázdnin sérii koncertů různých hudebních žánrů. A stejně tak připravil další část koncertů i na konec prázdnin.


Sarkofág za tři miliardy má překrýt prohořívající haldu v Ostravě

Dnes 16:29 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Odborníci přišli s řešením, jak dokončit sanaci haldy Heřmanice. Hodlají tam postavit speciální sarkofág, který má zajistit spolehlivou ochranu životního prostředí i zdraví obyvatel. Práce mají trvat deset let a náklady se odhadují až na 3 miliardy korun.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Dnes 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Padající strom zabil ženu v Českém Těšíně. Další lidé se zranili. Hasiči řešili přes 840 událostí

Dnes 12:50, vydáno dnes 9:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky, které se přehnaly přes Moravskoslezský kraj mají na svědomí i lidský život. Záchranáři pomáhali také dalším zraněným. Hasiči řešili do čtvrtečního poledne 844 událostí. Zpustošená je i ostravská zoo, která se musela uzavřít.

Nový Jičín má nové ulice, jejich názvy odkazují i na zdejší historii vaření piva

V Novém Jičíně vznikají dvě nové ulice, a to v lokalitě Pod Skalkou, kde začne výstavba rodinných domů. Zastupitelé teď schválili jejich názvy. Místní adresy budou znít Pivovarská a Na Bochetě.

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vyvrácené stromy, stržené střechy, lokální záplavy. V Českém Těšíně jeden člověk zemřel

Dnes 12:51, vydáno včera 21:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravou a Slezskem se ve středu večer prohnaly silné bouřky i supercely. Bouřky podle meteorologů produkovaly propady vzduchu se silnými nárazy s kroupami. Hasiči hlásí opět plno výjezdů. V řadě měst se vyvrátily i statné stromy, strženy byly některé střechy a lokálně zaplaveny i sklepy. Na mnoha místech nejde elektřina. Hlášeno je bohužel i úmrtí.

Na transfuzní stanici rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín

Na transfuzní stanici karvinské rájecké nemocnice darovali hromadně krev zaměstnanci Charity Český Těšín a jejich rodinní příslušníci.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Nemocnice v Havířově cvičně aktivovala traumaplán, po výbuchu plynu musela ošetřit přes 20 pacientů

Kraj každým rokem vybere jednu svou nemocnici, kde musí být kvůli hromadnému neštěstí spuštěn traumaplán. Tentokrát taktické cvičení bylo vyhlášeno v Havířovské nemocnici. Vše se odehrálo za plného provozu.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

FM City Fest letos oslaví 5. narozeniny a bude plný hvězd
Vydáno 12. června 2023 16:29, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Trojlístek velkolepých festivalů letos ve Frýdku-Místku uzavře FM City Fest. Ten oslaví už páté narozeniny a poprvé přiveze přední hvězdu světových evropských festivalů. Akce bude mít opět také benefiční charakter a vybrané peníze poputují přímo dvěma konkrétním lidem.

Dva dny, tři pódia a více než 30 vystupujících z České i zahraniční hudební scény. Takový bude festival FM City Fest, který 23. a 24. června opět roztančí celý Frýdek-Místek.

Mirai Navrátil, organizátor FM City Festu: "Letos se můžete těšit na nabitý line-up. Jak taky jinak. Kromě naší kapely taky na Ewu Farnou, Calina, který boří streamingy, všechny hitparády. Můžete se těšit na Mig 21, Horkýže Slíže. Ale také na zahraniční kapely. Vystoupí Dubiosa Kolektiv. Což je balkánská kapela, která hraje na největších evropských festivalech. Třeba i na hlavní stage maďarského Sigetu."
Klára Žídková, PR manažerka FM City Festu: "Velkou novinkou je nový koncept Stand Up zóny, který poprvé nabídne 7 pádů Honzy Dědka live. Do horkého křesla usedne hned 7 hostů. Mezi nimi třeba Štěpán Kozub, Kristýna Leichtová, Petr Švancara a další. Na své si tak přijdou nejen milovníci hudby, fanoušci talk show, ale také nadšenci do nejrůznějších zábavných aktivit."

Právě pro ty bude připraven pestrý doprovodný program v Design zóně a Chill out zóně. Obě zóny budou rozprostřeny na dvě patra a své si tam najdou nejen děti, ale i dospělí.

Klára Žídková, PR manažerka FM City Festu: "Zároveň si festival i letos zachová své dobré srdce. A návštěvníci budou moci najít neziskové organizace jako již tradičně v Chill Out zóně. Celý výtěžek z festivalového merche potom poputuje konkrétním lidem. A to Michalovi z Frýdku-Místku, který trpí nemocí ALS a nemůže již dále pracovat a starat se tak o svou rodinu. A dále potom Simonce z Havířova, která trpí nemocí SMA a moc ráda by jela toto léto na speciální tábor, na který jí tímto přispějeme."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Festival FM City Fest patří společně se Sweetsen Festem a Mezinárodním folklorním festivalem k trojlístku akcí, které považujeme za rodinné stříbro. A proto Frýdek-Místek tyto akce podporuje, protože každá z nich je něčím specifická, zajímavá, přínosná. A festival FM City Fest se koná v kulisách krásné industriální architektury bývalých textilních továren na Staroměstské ulici. A může se tam konat i díky podpoře města. A naším cílem je tyto krásné budovy oživovat, pořádat v nich různé akce, kulturní, společenské. Postupně je revitalizovat a vracet do života města."

Festival je téměř vyprodaný. Poslední vstupenky by měly být k dispozici do 14. června.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000037677/fm-city-fest-letos-oslavi-5-narozeniny-a-bude-plny-hvezd