Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči nově odbočí ve Frýdku-Místku z Frýdlantské na Hlavní. Město rozjíždí úpravy průtahu

Frýdek-Místek |

Frýdek-Místek zavedl první změnu na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bylo obnoveno odbočení vlevo z ulice Frýdlantská. Postupně se připravují i další úpravy, které by v budoucnu měly ulici Hlavní zklidnit a usnadnit přes ni řidičům průjezd a chodcům přechod.

Zprovoznění obchvatu Frýdku-Místku umožnilo městu začít pracovat s ulicí Hlavní. A první úprava už se realizovala.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My postupně chceme tuto ulici vracet občanům. A nejdříve se pustíme do takových lehčích dopravních opatření, kdy na křižovatkách budeme vracet možnost odbočit ve všech směrech i doleva. Jako se například nyní děje z ulice Frýdlantská. A tato opatření postupně budou umožňovat to, aby Hlavní ulice se přirozeně napojila na tu strukturu. A zároveň se stala bezpečnější a město bylo průjezdnější."

V křižovatce se vypnuly semafory a postupně začal vznikat nový odbočovací pruh.

Radomír Pecka, vedoucí Provozu veřejné osvětlení TS F-M: "Musí se tam naznačit celý, přibude tam indukční smyčka na detekci vozidel. Nahoře se změní signální šipky na návěstidlech a přibude tam i video detekce na snímání vozidel."
Anketa řidiči: 1.) Co říkáte na úpravu křižovatky, že tady přibude teď to odbočení do leva? - "Je to výborné, vždycky to chybělo. Je to výborné." 2.) "Já myslím, že to není moc dobré." – A proč? – "Protože tady to je hodně zacpané."
Radomír Pecka, vedoucí Provozu veřejné osvětlení TS F-M: "Dali jsme na vědomí policii, že bude probíhat tato úprava. Dojde k vypnutí křižovatky, takže policie tam bude asistovat. A v případě velkého provozu bude řídit tuto křižovatku. A odborné práce na té křižovatce nám dělá firma Patriot."

Město má v plánu i další opatření, jako je například odbočení doleva na bývalém autobusovém stanovišti.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Budou tam postupně přibývat autobusové zálivy. Do budoucna bychom chtěli odstranit ty bariéry, které tam jsou, které by měly částečně nahradit zeleň, která by tam mohla být. A napojení slepých ulic, které neústily do té ulice Hlavní. Ale všechna tato opatření budou probíhat postupně. Tak, aby neomezila tu dopravu, aby té dopravě pomohla a pomohla plynulosti. A poté, až v budoucnu bude komunikace převedena ze státu na kraj, tak věřím, že se podaří vybudovat i kruhové objezdy, které budou opravdu už takovou třešničkou. A opravdu vrátí tu ulici zpět do té struktury města."

Všechny úpravy budou probíhat tak, aby byl zachován průjezdní profil dva plus dva pruhy, aby v případě uzavření obchvatu bylo možné město stále projet a neucpávalo se.

Nahlásit chybu


K tématu

Ve Frýdeckém lese se buduje nová zastávka MHD, kvůli bezpečnosti cestujících

Frýdek-Místek buduje úplně novou autobusovou zastávku ve Frýdeckém lese na Panských Nových Dvorech. Její zřízení požadovali tamní občané, protože v místě je velký provoz a pohybují se tam děti při cestě do školy a zpět. Práce probíhají bez přerušení provozu frekventované cesty a potrvají tři měsíce.

Obchvat Frýdku-Místku sbírá dopravu z průtahu městem. ŘSD řeší i měření hlučnosti

20. listopadu 2023 16:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Obchvat Frýdku-Místku jednoznačně ulevil dopravě v centru. Aktuálně mohou lidé vnímat komplikace spojené s uzavírkami a omezeními kvůli některým opravám. Ředitelství silnic a dálnic aktuálně řeší také stížnosti na hluk z obchvatu. Měření pomůže zpracovat dodatečná protihluková opatření.

Ve Frýdku-Místku už začaly provizorní opravy výtluků na cestách

Technické služby ve Frýdku-Místku už začaly s prvními provizorními opravami výtluků na městských silnicích. Oprava probíhá pomocí studené obalované asfaltové směsi. Obalovny s teplým asfaltem se totiž rozjedou až na jaře. Až poté pak přijdou na řadu velké celoplošné opravy komunikací.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Nový lesopark na okraji Frýdku-Místku těší návštěvníky

Na okraji Frýdku-Místku vznikl nový lesopark. Vybudoval ho soukromý investor Gevorg Avetisjan a zpřístupnil ho veřejnosti. Do budoucna by kvůli nečekaně velkému zájmu chtěl park ještě rozšířit. Jeho počin pro společnost ocenili návštěvníci i vedení města.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Řidiči nově odbočí ve Frýdku-Místku z Frýdlantské na Hlavní. Město rozjíždí úpravy průtahu
Vydáno 13. července 2023 11:41, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek zavedl první změnu na Hlavní třídě po otevření obchvatu. Nově bylo obnoveno odbočení vlevo z ulice Frýdlantská. Postupně se připravují i další úpravy, které by v budoucnu měly ulici Hlavní zklidnit a usnadnit přes ni řidičům průjezd a chodcům přechod.

Zprovoznění obchvatu Frýdku-Místku umožnilo městu začít pracovat s ulicí Hlavní. A první úprava už se realizovala.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My postupně chceme tuto ulici vracet občanům. A nejdříve se pustíme do takových lehčích dopravních opatření, kdy na křižovatkách budeme vracet možnost odbočit ve všech směrech i doleva. Jako se například nyní děje z ulice Frýdlantská. A tato opatření postupně budou umožňovat to, aby Hlavní ulice se přirozeně napojila na tu strukturu. A zároveň se stala bezpečnější a město bylo průjezdnější."

V křižovatce se vypnuly semafory a postupně začal vznikat nový odbočovací pruh.

Radomír Pecka, vedoucí Provozu veřejné osvětlení TS F-M: "Musí se tam naznačit celý, přibude tam indukční smyčka na detekci vozidel. Nahoře se změní signální šipky na návěstidlech a přibude tam i video detekce na snímání vozidel."
Anketa řidiči: 1.) Co říkáte na úpravu křižovatky, že tady přibude teď to odbočení do leva? - "Je to výborné, vždycky to chybělo. Je to výborné." 2.) "Já myslím, že to není moc dobré." – A proč? – "Protože tady to je hodně zacpané."
Radomír Pecka, vedoucí Provozu veřejné osvětlení TS F-M: "Dali jsme na vědomí policii, že bude probíhat tato úprava. Dojde k vypnutí křižovatky, takže policie tam bude asistovat. A v případě velkého provozu bude řídit tuto křižovatku. A odborné práce na té křižovatce nám dělá firma Patriot."

Město má v plánu i další opatření, jako je například odbočení doleva na bývalém autobusovém stanovišti.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Budou tam postupně přibývat autobusové zálivy. Do budoucna bychom chtěli odstranit ty bariéry, které tam jsou, které by měly částečně nahradit zeleň, která by tam mohla být. A napojení slepých ulic, které neústily do té ulice Hlavní. Ale všechna tato opatření budou probíhat postupně. Tak, aby neomezila tu dopravu, aby té dopravě pomohla a pomohla plynulosti. A poté, až v budoucnu bude komunikace převedena ze státu na kraj, tak věřím, že se podaří vybudovat i kruhové objezdy, které budou opravdu už takovou třešničkou. A opravdu vrátí tu ulici zpět do té struktury města."

Všechny úpravy budou probíhat tak, aby byl zachován průjezdní profil dva plus dva pruhy, aby v případě uzavření obchvatu bylo možné město stále projet a neucpávalo se.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038185/ridici-nove-odboci-ve-frydkumistku-z-frydlantske-na-hlavni-mesto-rozjizdi-upravy-prutahu