Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti soutěžily O šachového krále a královnu Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Akce Prázdniny ve městě baví děti ve Frýdku-Místku v různých sportech a kreativní činnosti. Dokonce se mohly zúčastnit i turnaje O šachového krále a královnu. A zájem byl opravdu velký. Desítky chlapců a dívek mezi sebou poměřili schopnosti ve dvou věkových kategoriích.

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku se stalo dějištěm letního šachového turnaje dětí.

Antonín Surma, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Beskydská šachová škola dnes pro děti z Frýdku-Místku a okolí připravila šachový turnaj O krále a královnu Frýdku-Místku. Celkem se účastní 51 dětí, z čehož máme velkou radost. Ještě větší snad z toho, že je tady spousta děvčat. Což u šachu nebývá obvyklé. Účastní se nejenom děti z Frýdku-Místku, ale máme tady i děti z Lučiny, z Lískovce, Soběšovic, Český Těšín, Sviadnov, Dobrá."

Akce byla zapojena do oblíbeného projektu Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb, kdy mají děti velké množství možností, jak se ve městě v létě zabavit.

Antonín Surma, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Hrají dva turnaje. Turnaj pro mladší děti. To je ročník 2014 a mladší. A pro starší, tam hrají děti ročník 2008 a mladší. No a na ty nejlepší z nejlepších čekají poháry a medaile. Ale já myslím, že důležitější je, že děti přišly, že strávily smysluplně dopoledne a my šachisté máme radost, že je to zrovna s šachovými figurkami."

Dvě desítky dětí byly přímo z řad členů Beskydské šachové školy. Velká většina si ale přišla zahrát amatérsky.

Anketa děti: 1.) "Přivedlo mě to, že taťka to jako malý hrál. A fotbal taky, takže prostě mě to baví a vyhrávám někdy." – Jak dlouho už hraješ šachy? – "Rok." – A jak šla ta dnešní hra? – "Dobrý, měl jsem teďka remízu, protože jsem měl dva krále. A to se nedá už šach mat dát."
Anketa děti: 2.) "Dobré, já jsem vyhrála." – A jak dlouho už hraješ šachy? – "No, já to jako moc nevím, ale myslím, že dlouho." – A co tě na tom baví? – "Já mám hodně tréninku a baví mě to moc ty šachy a snažím se něco vyhrát."
Antonín Surma, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Jediná podmínka k dnešní účasti byla, aby děti uměly základní pravidla šachové hry. To znamená, aby uměly potáhnout figurkou správně, aby věděly, co je to šach, co je to mat. A i to je důkazem toho, že ve Frýdku-Místku šachy jsou velmi populární. A to nejen kvůli sportovním výsledkům, ale i kvůli hře samotné. Že tady je obrovské množství, tisíce dětí, co šachovou hru znají a umí ji."

Beskydská šachová škola má více než 300 členů a je nejúspěšnější šachovou školou v České republice.

Nahlásit chybu


K tématu

Prázdniny ve Frýdku-Místku a tábory pod taktovkou SVČ si užilo na 3 200 dětí

5. října 2023 11:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Střediskem volného času Klíč ve Frýdku-Místku prošlo letos o prázdninách na 3 200 dětí. Dvě třetiny z nich absolvovaly zdarma aktivity z programu oblíbené akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb. Zhruba tisícovka pak trávila čas na příměstských i městských táborech.

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku připravilo v nové sezóně 155 kroužků

9. října 2023 16:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku už rozjelo další sezónu zájmových kroužků. Letos jich je jen pro děti a veřejnost připraveno na 155. Další se také pořádají například přímo na školách. Z nabídky si vyberou všechny věkové kategorie. I když je někde už plno, ještě se přijímají náhradníci.

Legorobotika děti ve Frýdku-Místku baví. SVČ má na všech akcích plno

31. srpna 2023 12:32 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Legorobotika děti velmi baví. Dokazují to pravidelně plné kroužky i akce z programu Prázdniny ve městě, které na léto připravilo Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Děti se naučí roboty skládat, a dokonce i jednoduše programovat, aby je mohly následně rozhýbat.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Děti soutěžily O šachového krále a královnu Frýdku-Místku
Vydáno 17. července 2023 16:22, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Akce Prázdniny ve městě baví děti ve Frýdku-Místku v různých sportech a kreativní činnosti. Dokonce se mohly zúčastnit i turnaje O šachového krále a královnu. A zájem byl opravdu velký. Desítky chlapců a dívek mezi sebou poměřili schopnosti ve dvou věkových kategoriích.

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku se stalo dějištěm letního šachového turnaje dětí.

Antonín Surma, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Beskydská šachová škola dnes pro děti z Frýdku-Místku a okolí připravila šachový turnaj O krále a královnu Frýdku-Místku. Celkem se účastní 51 dětí, z čehož máme velkou radost. Ještě větší snad z toho, že je tady spousta děvčat. Což u šachu nebývá obvyklé. Účastní se nejenom děti z Frýdku-Místku, ale máme tady i děti z Lučiny, z Lískovce, Soběšovic, Český Těšín, Sviadnov, Dobrá."

Akce byla zapojena do oblíbeného projektu Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb, kdy mají děti velké množství možností, jak se ve městě v létě zabavit.

Antonín Surma, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Hrají dva turnaje. Turnaj pro mladší děti. To je ročník 2014 a mladší. A pro starší, tam hrají děti ročník 2008 a mladší. No a na ty nejlepší z nejlepších čekají poháry a medaile. Ale já myslím, že důležitější je, že děti přišly, že strávily smysluplně dopoledne a my šachisté máme radost, že je to zrovna s šachovými figurkami."

Dvě desítky dětí byly přímo z řad členů Beskydské šachové školy. Velká většina si ale přišla zahrát amatérsky.

Anketa děti: 1.) "Přivedlo mě to, že taťka to jako malý hrál. A fotbal taky, takže prostě mě to baví a vyhrávám někdy." – Jak dlouho už hraješ šachy? – "Rok." – A jak šla ta dnešní hra? – "Dobrý, měl jsem teďka remízu, protože jsem měl dva krále. A to se nedá už šach mat dát."
Anketa děti: 2.) "Dobré, já jsem vyhrála." – A jak dlouho už hraješ šachy? – "No, já to jako moc nevím, ale myslím, že dlouho." – A co tě na tom baví? – "Já mám hodně tréninku a baví mě to moc ty šachy a snažím se něco vyhrát."
Antonín Surma, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Jediná podmínka k dnešní účasti byla, aby děti uměly základní pravidla šachové hry. To znamená, aby uměly potáhnout figurkou správně, aby věděly, co je to šach, co je to mat. A i to je důkazem toho, že ve Frýdku-Místku šachy jsou velmi populární. A to nejen kvůli sportovním výsledkům, ale i kvůli hře samotné. Že tady je obrovské množství, tisíce dětí, co šachovou hru znají a umí ji."

Beskydská šachová škola má více než 300 členů a je nejúspěšnější šachovou školou v České republice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038253/deti-soutezily-o-sachoveho-krale-a-kralovnu-frydkumistku