Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TS Dancepoint učí děti ve Frýdku-Místku tancovat i během léta

Frýdek-Místek |

Děti ve Frýdku-Místku se chtějí hýbat a tancovat i o prázdninách. V hojném počtu tak využily prvního letního kurzu Tanečního studia Dancepoint. Ten je v rámci programu akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb zdarma učil základy street dance.

Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek zaplnily děti, které mají rády pohyb. Dostaly totiž možnost si vyzkoušet základy street dance.

Eliška Janovská, lektorka Tanečního studia Dancepoint: "Dneska jsem si připravila pro děti hip hop, takže street dance. A zkusili jsme zatím jenom klasické kroky a potom postupně přejdeme na nějakou vazbičku společně. A uvidíme, jak jim to půjde. Tak postupně to budu kdyžtak ztěžovat a uvidíme."

Taneční studio se zapojilo do projektu Prázdniny ve městě se čtyřmi akcemi, které nabídnou různé taneční styly.

Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "Dneska máme street dance, to vám asi děti a trenéři pověděli. V srpnu nás čekají 3 akce. A to discodance, latinskoamerické tance a pak máme akci úplně pro ty nejmenší děti. Od pěti do sedmi let. To je taková taneční přípravka. Takže si vyzkouší děti takové úplně základní kroky a tanečky."
Eliška Janovská, lektorka Tanečního studia Dancepoint: Co říkáte na to, že přišlo tolik dětí v létě? - "To je super. Hlavně se divím že tolik kluků, protože na to nejsem zvyklá. Většinou fakt čekám jenom ty holčičky, protože ti kluci na to jsou takoví, že spíš něco jiného než tancování. Takže to je úplně super, jsem ráda, že přišli."
Anketa: 1.) Trenérka obdivovala, že je tady spousta kluků, tak co tebe sem dneska přivedlo? – "No, já jsem trošku při těle, takže hledám nějaké sportovní kroužky. A baví mě hrozně se hýbat, tak jsem si vybral tady street dance." – A jaké to zatím je? – "Jde to, myslím, že to není na mě moc náročné."
Anketa: 2.) Co tě sem dneska přivedlo? Povídej. – "No, já ráda tančím, hodně." – A už jsi tady někdy byla? – "Jo, hodně krát. Já jsem byla na táboře tady. A ještě jsem tady byla, když jsme trénovali na nějaké divadlo." – A jaké to tady je? – "Dobré." – Co jsi se už naučila? – "Takové tanečky. A ještě mimoni s jinou paní trenérkou."
Anketa: 3.) "Že tady se tančí a rád tančím." – A jsi tady poprvé? – "Ne." – Co už jsi tady zkusil? – "No, tančit."
Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "My máme program pro děti dopoledne. A to od 9:00 do 12:00. Čekají je celkem dva tréninky a mezitím mají takovou soutěž, kdy si zkouší navrhovat taneční kostýmy a ty nejlepší potom odměníme. Takže to mají takovou formou jakože sport, i trochu zábavy, ať ty děti motivujeme a nemají to jenom jako tříhodinovou dřinu."

Uplynulá sezona byla pro Dancepoint náročná, ale úspěšná. Studio má aktuálně zhruba 200 členů a každý rok v září nabírá nové zájemce.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Nejmenší děti navštěvují ve Frýdku-Místku kroužek Hopsalínek

23. října 2023 12:18 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rozvíjení řeči a pohybových dovedností. Nebo také postupné navazování prvních vztahů s vrstevníky. To mohou ve Frýdku-Místku kolektivně v rámci kroužku absolvovat i ty nejmenší děti. V doprovodu rodičů totiž navštěvují kroužek Hopsalínek ve středisku volného času.

Parkour se těší ve Frýdku-Místku velké oblibě, přidat se může každý

1. května 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dělali sport, který je baví a rozhodli se předávat zkušenosti dál. Parkouristé si ve městě po mnoha letech vybudovali vlastní tréninkové zázemí a nyní se jejich hala i akce těší velké oblibě. Otevřeni jsou dalším zájemcům, ať už jde o děti nebo dokonce dospělé.


111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Dnes 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

Včera 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

TS Dancepoint učí děti ve Frýdku-Místku tancovat i během léta
Vydáno 20. července 2023 16:21, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Děti ve Frýdku-Místku se chtějí hýbat a tancovat i o prázdninách. V hojném počtu tak využily prvního letního kurzu Tanečního studia Dancepoint. Ten je v rámci programu akce Prázdniny ve městě – Vraťme dětem pohyb zdarma učil základy street dance.

Taneční studio Dancepoint Frýdek-Místek zaplnily děti, které mají rády pohyb. Dostaly totiž možnost si vyzkoušet základy street dance.

Eliška Janovská, lektorka Tanečního studia Dancepoint: "Dneska jsem si připravila pro děti hip hop, takže street dance. A zkusili jsme zatím jenom klasické kroky a potom postupně přejdeme na nějakou vazbičku společně. A uvidíme, jak jim to půjde. Tak postupně to budu kdyžtak ztěžovat a uvidíme."

Taneční studio se zapojilo do projektu Prázdniny ve městě se čtyřmi akcemi, které nabídnou různé taneční styly.

Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "Dneska máme street dance, to vám asi děti a trenéři pověděli. V srpnu nás čekají 3 akce. A to discodance, latinskoamerické tance a pak máme akci úplně pro ty nejmenší děti. Od pěti do sedmi let. To je taková taneční přípravka. Takže si vyzkouší děti takové úplně základní kroky a tanečky."
Eliška Janovská, lektorka Tanečního studia Dancepoint: Co říkáte na to, že přišlo tolik dětí v létě? - "To je super. Hlavně se divím že tolik kluků, protože na to nejsem zvyklá. Většinou fakt čekám jenom ty holčičky, protože ti kluci na to jsou takoví, že spíš něco jiného než tancování. Takže to je úplně super, jsem ráda, že přišli."
Anketa: 1.) Trenérka obdivovala, že je tady spousta kluků, tak co tebe sem dneska přivedlo? – "No, já jsem trošku při těle, takže hledám nějaké sportovní kroužky. A baví mě hrozně se hýbat, tak jsem si vybral tady street dance." – A jaké to zatím je? – "Jde to, myslím, že to není na mě moc náročné."
Anketa: 2.) Co tě sem dneska přivedlo? Povídej. – "No, já ráda tančím, hodně." – A už jsi tady někdy byla? – "Jo, hodně krát. Já jsem byla na táboře tady. A ještě jsem tady byla, když jsme trénovali na nějaké divadlo." – A jaké to tady je? – "Dobré." – Co jsi se už naučila? – "Takové tanečky. A ještě mimoni s jinou paní trenérkou."
Anketa: 3.) "Že tady se tančí a rád tančím." – A jsi tady poprvé? – "Ne." – Co už jsi tady zkusil? – "No, tančit."
Markéta Bilasová, ředitelka Tanečního studia Dancepoint: "My máme program pro děti dopoledne. A to od 9:00 do 12:00. Čekají je celkem dva tréninky a mezitím mají takovou soutěž, kdy si zkouší navrhovat taneční kostýmy a ty nejlepší potom odměníme. Takže to mají takovou formou jakože sport, i trochu zábavy, ať ty děti motivujeme a nemají to jenom jako tříhodinovou dřinu."

Uplynulá sezona byla pro Dancepoint náročná, ale úspěšná. Studio má aktuálně zhruba 200 členů a každý rok v září nabírá nové zájemce.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038319/ts-dancepoint-uci-deti-ve-frydkumistku-tancovat-i-behem-leta