Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po obchvatu Frýdku-Místku už se jezdí bez omezení a plnou rychlostí

Frýdek-Místek |

Ředitelství silnic a dálnic oficiálně zprovoznilo obchvat Frýdku-Místku bez omezení. V plném profilu, ve čtyřech pruzích, a dokonce i plnou rychlostí. Město bude nyní očekávat výsledky z plánovaných měření hlučnosti a případná další opatření.

Druhá etapa obchvatu Frýdku-Místku byla oficiálně dokončena. Postavila se zeď, která zpevňuje ujíždějící svah a slavnostně se otevřel plný profil obchvatu.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Dále zde bude probíhat geotechnický monitoring, budeme průběžně vyhodnocovat, zda se s tím svahem něco neděje. Ale jsme absolutně přesvědčeni o tom, že v tuto chvíli je stav zabezpečen na dlouhou dobu a prakticky na životnost celé stavby."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Otevření obchvatu, definitivní a v plném profilu, je velmi dobrá zpráva pro město Frýdek-Místek. A my už jsme si ověřili, co to znamená, když zmizí z centra města tranzit. Nyní přichází ta lepší fáze, kdy konečně dojde k opravám státních cest a mostů, které byly zatíženy tou nadměrnou tranzitní dopravou. A zároveň se definitivně otevírá cesta k tomu, abychom ten urbanistický zločin minulosti, kterým byl průtah městem, který proboural obě historická centra, zaslepil ulice, vytvořil přirozenou bariéru v tom městě. Tak, aby postupně byl vrácen do toho, aby plnil funkci běžné městské komunikace. Takže nyní už se zprovozní průjezdnost křižovatek, levé odbočení, postupně přibudou autobusové zálivy, úrovňové přechody. A dále budeme pracovat s tou komunikací tak, jak umožní ta situace dopravní."
Jan Krkoška (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Ten odklon toho tranzitu po tomto obchvatu je dost zásadní. Právě v tom, že z města vytěsníme nákladní dopravu a bude mířit směrem na Polsko nebo Slovensko. Obyvatelům Frýdku-Místku se ulehčí od náklaďáků a budou moci se vlastně pohybovat po centru bezpečně. A také musíme myslet na životní prostředí, kdy se zbavíme výfukových plynů."
Helena Pešatová (STAN), senátorka a starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Hlavně to ulehčí našim Beskydům, protože tam máme problémy hlavně v zimních měsících. A víme, že ten terén je tam horský, nerovný, takže i v létě bývají nehody. Ale ta zima je tragická. Takže základem je, aby veškerá tranzitní doprava směřovala po těchto nově otevřených komunikacích, za což jsme opravdu vděčni."
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Víc mě mrzí samotná rampa, napojení od Příbora, směrem defacto na Bělotín, která si myslím, že tomu provozu zde bude chybět. A my už se zabýváme v tuto chvíli tou případnou dostavbou této rampy. Protože si myslím, že pro to plnohodnotné fungování toho celého dopravního a dálničního skeletu zde v oblasti Frýdku-Místku ta rampa je potřeba."

Ředitelství silnic a dálnic se nyní chystá na měření hlučnosti, které by mělo proběhnout na podzim.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Naší povinností z hlediska legislativy je po spuštění provozu změřit hluk. V současné chvíli se zde po celém obchvatu jezdilo 80 kilometrů v hodině. A ještě na jednom jízdním pásu, které bychom v tuto chvíli naměřili, tak by nebyly relevantní. Z toho důvodu my čekáme na ten dnešní den, kdy se zprovozní dálnice nebo obchvat Frýdku-Místku v plnohodnotném profilu, bez jakýchkoliv omezení. Bude se jezdit už 130 kilometrů v hodině. A jakmile to klimatické podmínky a legislativa umožní, tak změříme hluk v okolí dálnice. Na základě výsledku právě tohoto měření budeme dál postupovat. Případně, že by došlo někde k porušení legislativy z hlediska hlukových limitů, tak samozřejmě budeme okamžitě připravovat příslušná protihluková opatření. Jak v podobě protihlukových stěn nebo případně nějaké individuální protihlukové opatření."

Obchvat Frýdku-Místku se stavěl od roku 2018, má 8,5 kilometru a celkové náklady už dosáhly 4 miliard korun. Z toho druhá etapa vyšla na 2,3 miliardy.

Nahlásit chybu


K tématu

Obchvat Frýdku-Místku má být od pondělí otevřen bez omezení

20. července 2023 12:27 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Obchvat Frýdku-Místku se má v pondělí otevřít v plném profilu. Navíc by se mělo začít jezdit také bez omezení a plnou rychlostí. Svah u Starého Města, který dělal stavbařům potíže se zajistil speciální kotvící stěnou a jeho pohyb hlídají čidla.

Obchvat Frýdku-Místku sbírá dopravu z průtahu městem. ŘSD řeší i měření hlučnosti

20. listopadu 2023 16:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Obchvat Frýdku-Místku jednoznačně ulevil dopravě v centru. Aktuálně mohou lidé vnímat komplikace spojené s uzavírkami a omezeními kvůli některým opravám. Ředitelství silnic a dálnic aktuálně řeší také stížnosti na hluk z obchvatu. Měření pomůže zpracovat dodatečná protihluková opatření.

Podle ŘSD je podloží obchvatu Frýdku-Místku v pořádku

Frýdek-Místek reaguje na informaci o možném výskytu nebezpečných látek v podloží obchvatu Frýdku-Místku. Město nechalo prověřit skutečný stav u řady institucí a čeká také na informace z České inspekce životního prostředí.


Nový Jičín převezme od tělovýchovné jednoty tribunu, aby ji mohl zbourat

Město Nový Jičín převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Karvinsko kulturně žije. Chystají se další festivaly i sportovní akce

Včera 18:45 | Karviná | Jiří Cileček

Karviná se připravuje na Festival POHO Den. Ten letos oživí bohatým kulturním programem lázeňský park Darkov. Chystají se také běžecké závody POHO 50, které lákají na tratě od 10 do 50 kilometrů. Léto na Barboře pak nabízí pestrou škálu aktivit v areálu bývalého dolu Barbora po celé léto. Krásy pohornické krajiny výletníci poznají díky komentovaným projížďkám Báňským spěšným vlakem mezi doly.

Ostrava postaví na Bazalech nový fotbalový stadion až pro 17 tisíc lidí

Včera 11:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Návrat fotbalového Baníku Ostrava zpět na ikonické Bazaly je možný. Město Ostrava zadalo studii proveditelnosti výstavby nového stadionu. Z ní vyplynulo, že stavbě nic nebrání. Nový stadion může mít kapacitu až 17 tisíc lidí a bude splňovat nejmodernější požadavky.

Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze. Vyhrál radikální projekt s úctou k historii

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Oslavy sta let Velké Ostravy vyvrcholily dobovým průvodem a programem na Masarykově náměstí

Půl roku trvající oslavy sta let Velké Ostravy zakončila velmi povedená akce. Velkolepý průvod ulicemi v dobových kostýmech prošel centrem, aby odstartoval bohatý program na Masarykově náměstí.

Studénka oslavila výročí založení města a vyhlásila svou osobnost

Studénka Hudebním týdnem oslavila 65. výročí založení města. Hlavní program se v sobotu odehrál u sportovního centra. Součástí bylo vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti města.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Město Nový Jičín ocenilo úspěšné školáky

Pozvání na slavnostní setkání do auly radnice dostali žáci novojičínských základních škol, kteří na sebe v uplynulých deseti měsících upozornili něčím výjimečným. Ocenění tu převzali také deváťáci za dlouhodobě výborné studijní výsledky.

Festival Sweetsen fest oslavil 20 let. Ve Frýdku-Místku bavil všechny generace

Sweetsen fest letos oslavil 20 let. Za tu dobu se z něj postupně stal největší frýdecko-místecký hudební, charitativní a divadelní festival. Letos akce nabídla více než 100 programových bodů.

Závodníci na motorkách sprintovali přes překážky na vrchol sjezdovky

Nové využití pro sjezdovku, na které se už delší dobu nelyžuje, vymysleli v Palkovicích. Místní Enduro klub tam uspořádal závody, které se setkaly s kladným hodnocením a zřejmě vznikla nová tradice.

Výtvarný obor ZUŠ Frýdek-Místek pořádá v Galerii F-M výstavu Tkanina vjemů

Výtvarný obor Základní umělecké školy Frýdek-Místek připravil výstavu s názvem Tkanina vjemů. V prostorách bývalé záložny mohou návštěvníci vidět obrazy, keramiku i látky, které mají připomenout historii a slávu textilu ve městě.

Studenti Střední školy v Jablunkově předvedli své roboty na výstavě

13. června 2024 13:30 | Jablunkov | Libor Běčák | Beskydský expres

Také v podhůří Beskyd žijí mladí lidé, kteří se v budoucnu chtějí věnovat práci s roboty. Studenti Střední školy v Jablunkově nedávno prezentovali své úspěchy na výstavě Invent arena v Třinci.

Frýdek-Místek koupí Český dům. Chce tam vybudovat centrum pro děti a mládež

Frýdek-Místek koupí Český dům. Nebytí nemovitosti s okolními pozemky za cenu téměř 20 milionů korun schválili po náročném jednání zastupitelé. Město chce v objektu vybudovat centrum pro děti s mládež a přestěhovat tam aktivity Střediska volného času Klíč.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Oblastní kolo Wolframu opět pořádala i partyzánská obec Čeladná

12. června 2024 12:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Sportovní areál u Základní školy Čeladná byl dějištěm oblastního kola 7. ročníku branně vědomostní soutěže Wolfram. O postup do krajského kola tu soupeřilo 13 družstev, dvě domácí a další ze škol přilehlého regionu.

Po obchvatu Frýdku-Místku už se jezdí bez omezení a plnou rychlostí
Vydáno 24. července 2023 14:49, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Ředitelství silnic a dálnic oficiálně zprovoznilo obchvat Frýdku-Místku bez omezení. V plném profilu, ve čtyřech pruzích, a dokonce i plnou rychlostí. Město bude nyní očekávat výsledky z plánovaných měření hlučnosti a případná další opatření.

Druhá etapa obchvatu Frýdku-Místku byla oficiálně dokončena. Postavila se zeď, která zpevňuje ujíždějící svah a slavnostně se otevřel plný profil obchvatu.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Dále zde bude probíhat geotechnický monitoring, budeme průběžně vyhodnocovat, zda se s tím svahem něco neděje. Ale jsme absolutně přesvědčeni o tom, že v tuto chvíli je stav zabezpečen na dlouhou dobu a prakticky na životnost celé stavby."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Otevření obchvatu, definitivní a v plném profilu, je velmi dobrá zpráva pro město Frýdek-Místek. A my už jsme si ověřili, co to znamená, když zmizí z centra města tranzit. Nyní přichází ta lepší fáze, kdy konečně dojde k opravám státních cest a mostů, které byly zatíženy tou nadměrnou tranzitní dopravou. A zároveň se definitivně otevírá cesta k tomu, abychom ten urbanistický zločin minulosti, kterým byl průtah městem, který proboural obě historická centra, zaslepil ulice, vytvořil přirozenou bariéru v tom městě. Tak, aby postupně byl vrácen do toho, aby plnil funkci běžné městské komunikace. Takže nyní už se zprovozní průjezdnost křižovatek, levé odbočení, postupně přibudou autobusové zálivy, úrovňové přechody. A dále budeme pracovat s tou komunikací tak, jak umožní ta situace dopravní."
Jan Krkoška (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Ten odklon toho tranzitu po tomto obchvatu je dost zásadní. Právě v tom, že z města vytěsníme nákladní dopravu a bude mířit směrem na Polsko nebo Slovensko. Obyvatelům Frýdku-Místku se ulehčí od náklaďáků a budou moci se vlastně pohybovat po centru bezpečně. A také musíme myslet na životní prostředí, kdy se zbavíme výfukových plynů."
Helena Pešatová (STAN), senátorka a starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Hlavně to ulehčí našim Beskydům, protože tam máme problémy hlavně v zimních měsících. A víme, že ten terén je tam horský, nerovný, takže i v létě bývají nehody. Ale ta zima je tragická. Takže základem je, aby veškerá tranzitní doprava směřovala po těchto nově otevřených komunikacích, za což jsme opravdu vděčni."
Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Víc mě mrzí samotná rampa, napojení od Příbora, směrem defacto na Bělotín, která si myslím, že tomu provozu zde bude chybět. A my už se zabýváme v tuto chvíli tou případnou dostavbou této rampy. Protože si myslím, že pro to plnohodnotné fungování toho celého dopravního a dálničního skeletu zde v oblasti Frýdku-Místku ta rampa je potřeba."

Ředitelství silnic a dálnic se nyní chystá na měření hlučnosti, které by mělo proběhnout na podzim.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "Naší povinností z hlediska legislativy je po spuštění provozu změřit hluk. V současné chvíli se zde po celém obchvatu jezdilo 80 kilometrů v hodině. A ještě na jednom jízdním pásu, které bychom v tuto chvíli naměřili, tak by nebyly relevantní. Z toho důvodu my čekáme na ten dnešní den, kdy se zprovozní dálnice nebo obchvat Frýdku-Místku v plnohodnotném profilu, bez jakýchkoliv omezení. Bude se jezdit už 130 kilometrů v hodině. A jakmile to klimatické podmínky a legislativa umožní, tak změříme hluk v okolí dálnice. Na základě výsledku právě tohoto měření budeme dál postupovat. Případně, že by došlo někde k porušení legislativy z hlediska hlukových limitů, tak samozřejmě budeme okamžitě připravovat příslušná protihluková opatření. Jak v podobě protihlukových stěn nebo případně nějaké individuální protihlukové opatření."

Obchvat Frýdku-Místku se stavěl od roku 2018, má 8,5 kilometru a celkové náklady už dosáhly 4 miliard korun. Z toho druhá etapa vyšla na 2,3 miliardy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038381/po-obchvatu-frydkumistku-uz-se-jezdi-bez-omezeni-a-plnou-rychlosti