Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod estakádou ve Frýdku-Místku jsou první oficiální parkovací místa

Frýdek-Místek |

Plocha pod estakádou ve Frýdku-Místku získává oficiální parkovací místa. Původně neorganizované parkoviště kamionů a odkladiště návěsů dostalo první parkovací čáry a také koridor pro chodce a cyklisty. Parkoviště je zdarma a má být hlavně pro osobní auta a dodávky.

Z plochy pod estakádou ve Frýdku-Místku byly před časem vytlačeny všechny parkující kamiony i některé vraky návěsů. Město totiž chtělo z místa udělat oficiální veřejné parkoviště.

Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nám se podařilo z této parkovací plochy dostat pryč nákladní automobily a různé návěsy a vytvořit tuto plochu pro parkování. Jak osobních automobilů, tak dodávkových automobilů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Dlouhodobým cílem vedení města je dostat kamiony z veřejných prostranství, kam nepatří. Protože ve městě je dostatek areálů, kde mohou kamiony parkovat. My jsme nabídli tuto alternativu na jiných pozemních než v centru města. Zároveň je to v souladu s tím, že konečně se spustil obchvat v plném profilu. Takže i tranzit z toho města vymizel. A plochy, které byly částečně nelegálně užívané k parkování těch nákladních a velkých kamionů, tak my chceme využít k parkování."

Zároveň bylo na sídlišti Anenská a na Růžovém pahorku osazeno dopravní značení se zákazem stání vozidel nad 2,5 tuny v době od 18:00 do 7:00 hodin ráno.

Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo to z důvodů, jelikož parkování dodávek nám zabíralo mnohdy i více než jedno parkovací místo. Pro ty účely parkování dodávek jsme vytvořili pod estakádou nově parkovací místa. Momentálně je jich tam 8, v budoucnu jich plánujeme až 19. Toto parkování pod estakádou je bezplatné. S tím, že ani do budoucna nepočítáme s tím, že by bylo zpoplatněno. V případě zájmu občanů o parkování pod estakádou, můžeme tuto plochu dále rozšířit."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Naším dalším cílem je postupně omezit parkování dodávek na sídlištích, kde je opravdu enormní nedostatek parkovacích míst, tak bychom rádi, aby na těch sídlištích opravdu parkovali lidé se svými osobními automobily. Tam, kde bydlí a tyto uvolněné plochy, jako třeba pod estakádou, bychom rádi, aby byly využívány právě dodávkami. A ulehčilo se těm sídlištím. A postupně budeme zákaz parkování v nočních hodinách zavádět v dalších místech ve městě."

Ve městě aktuálně chybí na 3 500 parkovacích míst. Radnice proto hledá stále další řešení, kde přidat nové parkovací plochy.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek vyjednal pro obyvatele podmínky parkování u Tesca na Slezské

Frýdek-Místek dohodl nové podmínky parkování u malého Tesca na Slezské. Řidiči budou moci parkoviště u obchodu využít mimo otevírací dobu. Zároveň ještě letos město vybuduje nové parkoviště u Sekerovy vily, které je od prodejny naproti přes cestu.

Frýdek-Místek dočasně omezil parkování na Zámeckém náměstí

21. září 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek na zkoušku omezil parkování ve středu Zámeckého náměstí. Připojilo se tak k Evropskému týdnu mobility, jehož smyslem je upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná k životnímu prostředí. O další podobě parkování na náměstí chce město ještě dál jednat.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.


V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.


Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Pod estakádou ve Frýdku-Místku jsou první oficiální parkovací místa
Vydáno 31. července 2023 12:55, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Plocha pod estakádou ve Frýdku-Místku získává oficiální parkovací místa. Původně neorganizované parkoviště kamionů a odkladiště návěsů dostalo první parkovací čáry a také koridor pro chodce a cyklisty. Parkoviště je zdarma a má být hlavně pro osobní auta a dodávky.

Z plochy pod estakádou ve Frýdku-Místku byly před časem vytlačeny všechny parkující kamiony i některé vraky návěsů. Město totiž chtělo z místa udělat oficiální veřejné parkoviště.

Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nám se podařilo z této parkovací plochy dostat pryč nákladní automobily a různé návěsy a vytvořit tuto plochu pro parkování. Jak osobních automobilů, tak dodávkových automobilů."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Dlouhodobým cílem vedení města je dostat kamiony z veřejných prostranství, kam nepatří. Protože ve městě je dostatek areálů, kde mohou kamiony parkovat. My jsme nabídli tuto alternativu na jiných pozemních než v centru města. Zároveň je to v souladu s tím, že konečně se spustil obchvat v plném profilu. Takže i tranzit z toho města vymizel. A plochy, které byly částečně nelegálně užívané k parkování těch nákladních a velkých kamionů, tak my chceme využít k parkování."

Zároveň bylo na sídlišti Anenská a na Růžovém pahorku osazeno dopravní značení se zákazem stání vozidel nad 2,5 tuny v době od 18:00 do 7:00 hodin ráno.

Miroslav Bártek (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Bylo to z důvodů, jelikož parkování dodávek nám zabíralo mnohdy i více než jedno parkovací místo. Pro ty účely parkování dodávek jsme vytvořili pod estakádou nově parkovací místa. Momentálně je jich tam 8, v budoucnu jich plánujeme až 19. Toto parkování pod estakádou je bezplatné. S tím, že ani do budoucna nepočítáme s tím, že by bylo zpoplatněno. V případě zájmu občanů o parkování pod estakádou, můžeme tuto plochu dále rozšířit."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Naším dalším cílem je postupně omezit parkování dodávek na sídlištích, kde je opravdu enormní nedostatek parkovacích míst, tak bychom rádi, aby na těch sídlištích opravdu parkovali lidé se svými osobními automobily. Tam, kde bydlí a tyto uvolněné plochy, jako třeba pod estakádou, bychom rádi, aby byly využívány právě dodávkami. A ulehčilo se těm sídlištím. A postupně budeme zákaz parkování v nočních hodinách zavádět v dalších místech ve městě."

Ve městě aktuálně chybí na 3 500 parkovacích míst. Radnice proto hledá stále další řešení, kde přidat nové parkovací plochy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038462/pod-estakadou-ve-frydkumistku-jsou-prvni-oficialni-parkovaci-mista