Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstský tábor Masterchef zdokonaluje děti ve Frýdku-Místku ve vaření

Frýdek-Místek |

Příměstský tábor může děti naučit i vařit a péct. Přes dvě desítky z nich se totiž ve Frýdku-Místku přihlásily na tábor zvaný Masterchef. Připravená jídla děti mezi sebou dokonce bodovaly a hledaly tak toho nejlepšího kuchaře. Většina z nich má vaření velmi ráda a doma pomáhají rodičům.

Jsou ještě malí, ale možná z nich jednou budou vážení kuchaři a kuchařky. Děti, které se přihlásily na příměstský tábor Masterchef ve Frýdku-Místku rozhodně prokázaly, že to v kuchyni umí už teď.

Anketa: 1.) "Přihlásila jsem se, protože mě baví péct a vařit." – A co teď zrovna děláte? Na čem pracujete? – "Děláme maso do tortill."
Anketa: 2.) "Mě baví vařit, někdy s mamkou si zavařím a baví mě to." – Co teď zrovna děláte? – "Teď krájíme jablka."
Anketa: 3.) "Protože mě baví vařit. Ráda s mamkou někdy vařím a baví mě to strašně." – Co teď zrovna děláte? – "Krájíme broskve a jablka." – Do čeho? – "Do čaje. My jsme tady už dělali takové poháry. Mohli jsme si vybrat příchutě, co do toho chceme a chutnalo mi to."
Jana Michalíková, táborová vedoucí: "Tento příměstský tábor je především o vaření, o pečení. Děti si vyzkouší péct maso, péct sladké dobroty a připraví i jednohubky pro rodiče. – Co už máte za sebou? Co jste zkoušeli? – Za sebou už máme ovocnou bublaninu, pohár, teď momentálně děti připravují směs na tortillu, pečený čaj a děti upekly sladké croissanty s Nutelou."

Název Masterchef není jen tak. Děti mezi sebou dokonce soutěží o titul nejlepšího kuchaře či kuchařky tábora.

Jana Michalíková, táborová vedoucí: "Děti samy bodují. To znamená, že neznají jména, kdo co připravil a dají čárku tomu, u koho to vypadá nejlépe nebo jim to chutná." Kolik tady máte dětí a co říkáte na ten jejich zápal? – "Celkem mám 21 dětí, děti jsou úžasné, jde vidět, že opravdu rády vaří, pomáhají, jsou opravdu dobré, úžasné." – Co vás ještě čeká? – "Čeká nás ještě exkurze v Marlence, děti si budou připravovat domácí hamburger, taky domácí jogurt a nanuky."

Tábor není jen o vaření, ale hrají se tady také hry nebo děti tvoří různé výrobky.

Jana Michalíková, táborová vedoucí: "Děti malují tašky, připravují pečený čaj, vyřezávají do vařeček a malují na sklo."

Každý den si také připraví něco sladkého, co berou vždy domů, aby daly ochutnat i rodičům.

Nahlásit chybu


K tématu

Péče o koně i jízda v sedle. Děti z Frýdku-Místku vyjely v rámci tábora do jízdárny

7. srpna 2025 13:28 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Příměstský tábor Střediska volného času Klíč Frýdek-Místek nabídl dětem netradiční zážitek. Vyjížděly totiž do jízdárny ke koním. Učily se, jak s koňmi zacházet, jak o ně správně pečovat, a pod dohledem zkušených lektorek si vyzkoušely i jízdu v kryté hale.

Kreativní léto ve Středisku volného času Klíč Frýdek-Místek, děti různě tvoří

10. července 2025 16:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Kouzlo keramické i výtvarné tvorby. Nejen s tím se seznamují děti na pravidelných letních akcích Střediska volného času Klíč ve Frýdku-Místku. To opět připravilo řadu letních aktivit v podobě příměstských i pobytových táborů a jednodenních akcí z projektu Prázdniny ve městě.

Příměstský tábor učí děti ve Frýdku-Místku hrát divadlo

17. července 2025 16:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Týden divadelní tvorby. Takový byl další z příměstských táborů ve Frýdku-Místku. Mladí účastníci se učili hrát divadlo. Od improvizace až po scénář a vystoupení. O tábor je mezi malými amatérskými herci tradičně velký zájem.


V centru Havířova lidé "maturují" u nových parkovacích automatů

Dnes 16:18 | Havířov | Libor Běčák

U dvou nových parkovacích automatů na centrálním parkovišti v Havířově vznikají fronty řidičů, kteří chtějí lístek k bezplatnému nebo placenému stání. Plocha, která patří společnosti provozující OC Elan, je totiž od pondělka nově zpoplatněná.

V novém areálu ve Frýdku-Místku se snoubí ledová plocha s plaveckým bazénem

Dnes 9:42 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek získá novou ledovou plochu a plavecký bazén v jednom areálu. Radnice představila koncept projektu, který zrealizuje na městských pozemcích za stadionem TJ Slezan.

Straník zásobují vodou nádrže, vodojem se opravuje

Ve Straníku začala oprava vodojemu, který zásobuje tuto místní část Nového Jičína pitnou vodou. Po dobu stavby zajistí lidem plynulé zásobování vodou instalace provizorních nádrží.

Vraždu ženy v Havířově má na svědomí problémový schizofrenik

Dnes 11:45 | Havířov | Bára Kelnerová

Smrtelný útok nožem otřásl o víkendu Havířovem. O život v bytě přišla žena, kterou napadl její duševně nemocný soused. Vyšetřování nyní komplikuje zdravotní stav podezřelého, kterého zatím nelze obvinit ani vyslechnout.

Ostravští fanoušci si užívali beach volejbal a dočkali se stříbra

Dnes 9:46 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

V Ostravě byl sportem číslo jedna v uplynulém týdnu beach volejbal. Světový turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro 2026 v Dolních Vítkovicích doprovázela neuvěřitelná divácká kulisa a čeští fanoušci si užili i velký úspěch českých hráčů.

Karviná má novou atrakci, ocelové sochy mravenců

29. května 2026 13:45 | Karviná | Richard Kutěj

Karviná má novou atrakci. Kruhový objezd při vjezdu od Českého Těšína zdobí ocelové sochy mravenců.

V Ostravě-Vítkovicích hořel bytový dům, muselo být evakuováno devět lidí

29. května 2026 13:15 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

V Ostravě-Vítkovicích v pátek ráno hořela bytovka. Plameny se z balkonu rozšířily na střechu. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů. Z domu museli evakuovat devět lidí, jeden člověk se nadýchal kouře a skončil v péči záchranářů. Škoda je půl milionu korun.

Za Šimonka zabojoval pátý ročník benefiční akce

30. května 2026 9:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Benefiční akce Krok za Šimonka má za sebou pátý ročník. Na podporu nemocného chlapce se na Skalkách sešli běžci, rodiny s dětmi, ale třeba i hasiči, policisté nebo zdravotníci.

V Opavě narazil vlak do převráceného auta, řidič stihl utéct

29. května 2026 10:09 | Opava | Anna Břenková

Na Krnovské ulici v Opavě se v pátek ráno střetl vlak s autem, které se po nehodě převrátilo na bok do kolejiště. Mladý řidič stihl z vozu před nárazem včas vyskočit a vyvázl bez zranění, stejně jako téměř stovka cestujících ve vlaku. Nehoda zcela zastavila provoz na silnici i železniční trati.

Kvalitu ovzduší u rušné křižovatky poblíž radnice Ostravy-jihu měří stanice ZÚ

29. května 2026 9:33 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě dlouhodobě kontroluje kvalitu ovzduší. Měřící stanice jsou rozmístěny na různých místech ve městě a od začátku roku jedna z nich funguje také v obvodě Jih. Přesunuta byla z Poruby, kde už splnila svůj účel při vyhodnocování dopadů prodloužené Rudné.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Den rodiny ve Frýdku-Místku bavil i informoval

Dnes 9:10 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Park Bedřicha Smetany se stal centrem tradiční akce Den rodiny. Ta si dala za úkol obyvatelům Frýdku-Místku co nejlépe a nejzábavněji představit sociální služby a podporu ve městě.

Výzva 10 000 kroků motivuje obyvatele Frýdku-Místku k pohybu

Dnes 9:08 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Tradiční jarní výzva 10 tisíc kroků se ve Frýdku-Místku opět setkala s velkým zájmem. Ty nejlepší jednotlivce a týmy pak přijal a ocenil na radnici náměstek primátora Frýdku-Místku Lukáš Slíva.

Rozsáhlá revitalizace zámeckého parku v Paskově

27. května 2026 19:45 | Paskov | Michal Feber

Zámecký park v Paskově prochází postupnou revitalizací. Cílem úprav je vrátit tomuto místu jeho historický charakter a zároveň vytvořit příjemný prostor pro odpočinek obyvatel i návštěvníků města.

Nošovice investují do budoucnosti i životního prostředí

27. května 2026 19:30 | Nošovice | Michal Feber

Obec Nošovice pokračuje ve velkých investicích zaměřených na životní prostředí i kvalitu života místních obyvatel. Mezi nejvýznamnější projekty patří moderní čistírna odpadních vod, nové obecní sady nebo připravovaný komunitní dům.

Ocenění Policista roku 2025 je pro příslušníky PČR velkou motivací

26. května 2026 21:00 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Primátor Frýdku-Místku Petr Korč a náměstek primátora pro bezpečnostní rizika, ochranu veřejného pořádku a požární ochranu Lukáš Kmec se zúčastnili slavnostního oceňování nejlepších policistů a občanských zaměstnanců roku 2025 územního odboru Frýdek-Místek. To se konalo v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Příměstský tábor Masterchef zdokonaluje děti ve Frýdku-Místku ve vaření
Vydáno 3. srpna 2023 12:51, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Příměstský tábor může děti naučit i vařit a péct. Přes dvě desítky z nich se totiž ve Frýdku-Místku přihlásily na tábor zvaný Masterchef. Připravená jídla děti mezi sebou dokonce bodovaly a hledaly tak toho nejlepšího kuchaře. Většina z nich má vaření velmi ráda a doma pomáhají rodičům.

Jsou ještě malí, ale možná z nich jednou budou vážení kuchaři a kuchařky. Děti, které se přihlásily na příměstský tábor Masterchef ve Frýdku-Místku rozhodně prokázaly, že to v kuchyni umí už teď.

Anketa: 1.) "Přihlásila jsem se, protože mě baví péct a vařit." – A co teď zrovna děláte? Na čem pracujete? – "Děláme maso do tortill."
Anketa: 2.) "Mě baví vařit, někdy s mamkou si zavařím a baví mě to." – Co teď zrovna děláte? – "Teď krájíme jablka."
Anketa: 3.) "Protože mě baví vařit. Ráda s mamkou někdy vařím a baví mě to strašně." – Co teď zrovna děláte? – "Krájíme broskve a jablka." – Do čeho? – "Do čaje. My jsme tady už dělali takové poháry. Mohli jsme si vybrat příchutě, co do toho chceme a chutnalo mi to."
Jana Michalíková, táborová vedoucí: "Tento příměstský tábor je především o vaření, o pečení. Děti si vyzkouší péct maso, péct sladké dobroty a připraví i jednohubky pro rodiče. – Co už máte za sebou? Co jste zkoušeli? – Za sebou už máme ovocnou bublaninu, pohár, teď momentálně děti připravují směs na tortillu, pečený čaj a děti upekly sladké croissanty s Nutelou."

Název Masterchef není jen tak. Děti mezi sebou dokonce soutěží o titul nejlepšího kuchaře či kuchařky tábora.

Jana Michalíková, táborová vedoucí: "Děti samy bodují. To znamená, že neznají jména, kdo co připravil a dají čárku tomu, u koho to vypadá nejlépe nebo jim to chutná." Kolik tady máte dětí a co říkáte na ten jejich zápal? – "Celkem mám 21 dětí, děti jsou úžasné, jde vidět, že opravdu rády vaří, pomáhají, jsou opravdu dobré, úžasné." – Co vás ještě čeká? – "Čeká nás ještě exkurze v Marlence, děti si budou připravovat domácí hamburger, taky domácí jogurt a nanuky."

Tábor není jen o vaření, ale hrají se tady také hry nebo děti tvoří různé výrobky.

Jana Michalíková, táborová vedoucí: "Děti malují tašky, připravují pečený čaj, vyřezávají do vařeček a malují na sklo."

Každý den si také připraví něco sladkého, co berou vždy domů, aby daly ochutnat i rodičům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000038503/primestsky-tabor-masterchef-zdokonaluje-deti-ve-frydku-mistku-ve-vareni