Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři Frýdku-Místku chtějí vylepšit výsledek z minulé sezóny, cílem je opět play off

Frýdek-Místek |

Házenkáři Frýdku-Místku jsou na letošní sezónu dobře připraveni. Tým sice opustilo několik špičkových hráčů, ale přišly další významné posily. Cílem je opět zaútočit na nejvyšší příčky a dostat se do vyřazovacích bojů v play off. Podobně jako tomu bylo v loňské sezóně.

Frýdecko-Místečtí házenkáři vstoupili do nové sezony s jasným cílem. Probojovat se znovu do play off a uhrát co nejlepší výsledek. Dokonce si věří, že mají tým, který může porážet i favority.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Byli bychom rádi, kdybychom zopakovali výsledky a umístění z posledního ročníku. To znamená, chceme být v play off, to je základní cíl. A pak se uvidí, protože play off je nová soutěž. Tam bude záležet na různých věcech. Zdravotní stav hráčů, momentální forma. Takže ten základní cíl je play off."

Kádr prošel výraznou obměnou. Odešli čtyři zkušení hráči. Tři ukončili hráčskou kariéru a jeden přestoupil.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "To jsou Tomáš Sklenák, Víťa Pyško, Tomáš Motek a Kuba Ondrušík. Další kluci zůstali. Já pevně věřím, že se posunuli za ten rok a budeme schopni je nahradit. Zároveň do týmu přibyli dva zahraniční hráči. Adrian Chełmiński z Polska, který působil už v Holandsku. Takže to je zkušený hráč, který nám, pevně věřím, pomůže jak v obraně, tak v útoku. A Marian Hajko, člen reprezentačního týmu Slovenska, který má také za sebou působení v Německu a v Novém Veselí, takže zná extraligu."

Odešla zkušenost, ale přišlo dravé mládí. A nové posily se velmi dobře zapracovaly. Tým má také nového kapitána, kterým je zkušený pivot Adam Gřešek.

ADAM GŘEŠEK, Adam Gřešek, kapitán týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Určitě je to pro mě čest být kapitánem extraligového týmu. Zvlášť po tom, kdy to přebírám po Tomáši Sklenákovi. Což byla legenda frýdecké házené. O to víc to je pro mě taková čest, že tu důvěru ve mně vložili kluci, celá kabina. Když se rozhodovalo o tom, kdo bude kapitán, tak řekli mě. Hrálo asi i to, že jsem tady v podstatě služebně nejstarší."

Na rok 2023 dalo město klubu už 1,9 milionu na profesionální sport a 2,6 milionu na práci s mládeží.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku "Já jsem rád, že mohu říct, že za mého působení, když mám i sport v gesci, ta podpora obecně roste. A i když není v našich silách vybudování nové sportovní haly, tak samozřejmě se budeme snažit, aby ty kluby měly zázemí. A do budoucna plánujeme i s nějakou rekonstrukcí a vybudování zázemí na 6. Základní škole, které by podpořilo fungování těch klubů, které tam hrají. A zároveň, pokud se bude dařit, tak máme i halu Polárka. Už jsme si ověřili, že je možné, v době, kdy už není led, uspořádat i zápasy."

Klub si připsal velký úspěch ve 3. kole extraligy, kdy na palubovce obhájců titulu a jednoho z největších favoritů soutěže Talent týmu Plzeňského kraje uhrál remízu 32:32.

Nahlásit chybu


K tématu

Projekt Corrency dál přispívá dětem ze Slezské Ostravy na kroužky

8. srpna 2023 10:58 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Rodiče ze Slezské Ostravy mohou opět žádat o příspěvek na mimoškolní aktivity svých dětí. Projekt Corrency vstoupil od začátku měsíce do druhé etapy. V každé z nich je možné získat 500 korun. Stačí se zaregistrovat přes internet a vybrat si, do jakého kroužku bude dítě chodit.

Frýdek-Místek finančně podpoří domácí hokejový klub i v další sezóně

Město Frýdek-Místek opět podepsalo memorandum se zástupci domácího hokejového klubu. Tím byla opět zajištěna finanční podpora města pro klub pro následující sezónu. Formálně se prodloužila původní dohoda, která platila do konce aktuálního ročníku hokejové soutěže.

Moravskoslezský kraj letos podpoří více než stovku sportovních akcí

9. března 2024 18:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje sportovní aktivity i konání významných sportovních akcí. V letošním roce půjde z krajského rozpočtu bezmála 8 milionů korun na celkem 103 sportovních akcí, mistrovství, šampionátů a soutěží. Kromě tradičních sportů kraj podpoří také discgolf, paragliding nebo například ringo.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Házenkáři Frýdku-Místku chtějí vylepšit výsledek z minulé sezóny, cílem je opět play off
Vydáno 18. září 2023 15:51, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Házenkáři Frýdku-Místku jsou na letošní sezónu dobře připraveni. Tým sice opustilo několik špičkových hráčů, ale přišly další významné posily. Cílem je opět zaútočit na nejvyšší příčky a dostat se do vyřazovacích bojů v play off. Podobně jako tomu bylo v loňské sezóně.

Frýdecko-Místečtí házenkáři vstoupili do nové sezony s jasným cílem. Probojovat se znovu do play off a uhrát co nejlepší výsledek. Dokonce si věří, že mají tým, který může porážet i favority.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Byli bychom rádi, kdybychom zopakovali výsledky a umístění z posledního ročníku. To znamená, chceme být v play off, to je základní cíl. A pak se uvidí, protože play off je nová soutěž. Tam bude záležet na různých věcech. Zdravotní stav hráčů, momentální forma. Takže ten základní cíl je play off."

Kádr prošel výraznou obměnou. Odešli čtyři zkušení hráči. Tři ukončili hráčskou kariéru a jeden přestoupil.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "To jsou Tomáš Sklenák, Víťa Pyško, Tomáš Motek a Kuba Ondrušík. Další kluci zůstali. Já pevně věřím, že se posunuli za ten rok a budeme schopni je nahradit. Zároveň do týmu přibyli dva zahraniční hráči. Adrian Chełmiński z Polska, který působil už v Holandsku. Takže to je zkušený hráč, který nám, pevně věřím, pomůže jak v obraně, tak v útoku. A Marian Hajko, člen reprezentačního týmu Slovenska, který má také za sebou působení v Německu a v Novém Veselí, takže zná extraligu."

Odešla zkušenost, ale přišlo dravé mládí. A nové posily se velmi dobře zapracovaly. Tým má také nového kapitána, kterým je zkušený pivot Adam Gřešek.

ADAM GŘEŠEK, Adam Gřešek, kapitán týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Určitě je to pro mě čest být kapitánem extraligového týmu. Zvlášť po tom, kdy to přebírám po Tomáši Sklenákovi. Což byla legenda frýdecké házené. O to víc to je pro mě taková čest, že tu důvěru ve mně vložili kluci, celá kabina. Když se rozhodovalo o tom, kdo bude kapitán, tak řekli mě. Hrálo asi i to, že jsem tady v podstatě služebně nejstarší."

Na rok 2023 dalo město klubu už 1,9 milionu na profesionální sport a 2,6 milionu na práci s mládeží.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku "Já jsem rád, že mohu říct, že za mého působení, když mám i sport v gesci, ta podpora obecně roste. A i když není v našich silách vybudování nové sportovní haly, tak samozřejmě se budeme snažit, aby ty kluby měly zázemí. A do budoucna plánujeme i s nějakou rekonstrukcí a vybudování zázemí na 6. Základní škole, které by podpořilo fungování těch klubů, které tam hrají. A zároveň, pokud se bude dařit, tak máme i halu Polárka. Už jsme si ověřili, že je možné, v době, kdy už není led, uspořádat i zápasy."

Klub si připsal velký úspěch ve 3. kole extraligy, kdy na palubovce obhájců titulu a jednoho z největších favoritů soutěže Talent týmu Plzeňského kraje uhrál remízu 32:32.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039172/hazenkari-frydkumistku-chteji-vylepsit-vysledek-z-minule-sezony-cilem-je-opet-play-off