Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté Frýdku-Místku vyměnili trenéra. V nové sezóně se jim zatím nedaří

Frýdek-Místek |

Hokejisté Frýdku-Místku se v nové sezóně stále trápí. Třetina zápasů ze základní části je odehrána a tým je stále na posledním místě tabulky. Aktuálně má za sebou těžké utkání proti lídrovi první hokejové ligy, kterým je Poruba.

Hokejisté Frýdku-Místku nastoupili ve 13. kole první hokejové ligy proti lídrovi soutěže Porubě. Ta navíc hraje kvůli rekonstrukci stadionu domácí zápasy v Kravařích. Houževnatý výkon rysů ale k bodům opět bohužel nevedl. Poruba vyhrála 4:2.

Vladimír Svačina, útočník HC Frýdek-Místek: "My jsme se bavili, že je to pro nás možná to nejlepší, co může být. Že jakoby nikdo nečeká, že prvního porazíme. To je určitě lepší, jak hrát s třináctým, kde ty body prostě bychom udělat měli nebo museli. Co k tomu říct no. Nehráli jsme 60 minut. Za mě 40 minut slušných, ale dvacet ve druhé třetině nám uteklo a potrestali nás během pěti minut a už si to pohlídali."
Jiří Režnar, trenér HC RT TORAX Poruba: "Já jsem hráče upozornil, že to nebude lehké utkání, protože když někdo tolikrát prohraje, tak už jednou musí vyhrát. A když my jsme 10 až 11krát vyhráli, tak jsme v Prostějově prohráli. I když jsme nebyli horším týmem. Takže na to utkání jsme se připravili. Po té první třetině, kdy byla taková vlažná z naší strany. Odskakovaly nám kotouče, taková nervózní. Ale ve druhé třetině jsme dali ty branky a pak už jsme si to uhráli, co jsme potřebovali."

Frýdku-Místku se v nové sezóně příliš nedaří. Zatím má na kontě pouze jednu výhru a bod z remízy v základní hrací době. V tabulce je tedy poslední. Den před zápasem s Porubou došlo také na výměnu trenéra.

Martin Hrnčár, trenér HC Frýdek-Místek: "To mužstvo je mladé. Má pár zkušených hráčů, ale je mladé. A jednoduše musí chlapci pochopit, že hokej se hraje v pěti dopředu, ale i v pěti dozadu. A jsou tady nějaké pravidla, která od nich budu vyžadovat. A musí se plnit. Ne proto, že jsem to řekl, ale proto, že to funguje. A to si musí kluci i mezi sebou vyřešit."
Vladimír Svačina, útočník HC Frýdek-Místek: "Za mě víc zodpovědně, neztrácet puky kolem modrých čar, protože tam vznikají problémy veškeré. Každý začít u sebe a hrát to zodpovědněji."
Martin Hrnčár, trenér HC Frýdek-Místek: "To mužstvo má svoji tvář, má svůj potenciál. Škoda, že ten rozdíl je bodový takový, jaký je. Ale hraje se ještě 40 kol, to je 120 bodů. Takže potřebuju ještě trochu čas na práci. Nemáme ji, protože hrajeme středu, sobota, pondělí, středa. Takže musíme jít za pochodu, ale já bych neházel flintu do žita. Tady je na čem stavět."

Další zápas odehraje Frýdek-Místek v sobotu v Sokolově, který je v tabulce na 6. místě. V pondělí pak rysi doma přivítají Jihlavu.

Nahlásit chybu


K tématu

Na hokejovém utkání mládeže ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord

V hale Polárka ve Frýdku-Místku padl český divácký rekord. Zajistili ho fanoušci žáků 9. tříd, kteří bojují o postup do extraligy mládeže. Na utkání Frýdku-Místku s Havířovem přišlo 2 447 diváků. Domácí sice prohráli, ale stále jsou v rámci soutěže v boji o extraligu.

Frýdek-Místek finančně podpoří domácí hokejový klub i v další sezóně

Město Frýdek-Místek opět podepsalo memorandum se zástupci domácího hokejového klubu. Tím byla opět zajištěna finanční podpora města pro klub pro následující sezónu. Formálně se prodloužila původní dohoda, která platila do konce aktuálního ročníku hokejové soutěže.

Hokejisty Vítkovic nově povedou Holáň, Šimíček a Trnka

9. října 2023 15:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vedení hokejových Vítkovic po nevydařeném vstupu do extraligy obměnilo realizační tým. Z pozice hlavního trenéra povede tým Miloš Holaň, nově s ním ale na střídačce budou spolupracovat sportovní ředitel Roman Šimíček a také dosavadní trenér juniorů a současně asistent české reprezentace do 20 let Pavel Trnka.


MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Dnes 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Dnes 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Dnes 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Se sádrou na dovolenou k vodě bez problémů. Nový materiál začali používat v krnovské nemocnici.

Dovolenou u vody nebo v zahraničí často ovlivňují akutní úrazy a zejména pak zlomeniny končetin. Pobyt u moře s nasazenou sádrou je velkým omezením pro pacienty. Toto vše odstraňuje nový způsob fixace zlomenin, který začali aplikovat v krnovské nemocnici.

Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

Včera 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Hokejisté Frýdku-Místku vyměnili trenéra. V nové sezóně se jim zatím nedaří
Vydáno 19. října 2023 13:27, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Hokejisté Frýdku-Místku se v nové sezóně stále trápí. Třetina zápasů ze základní části je odehrána a tým je stále na posledním místě tabulky. Aktuálně má za sebou těžké utkání proti lídrovi první hokejové ligy, kterým je Poruba.

Hokejisté Frýdku-Místku nastoupili ve 13. kole první hokejové ligy proti lídrovi soutěže Porubě. Ta navíc hraje kvůli rekonstrukci stadionu domácí zápasy v Kravařích. Houževnatý výkon rysů ale k bodům opět bohužel nevedl. Poruba vyhrála 4:2.

Vladimír Svačina, útočník HC Frýdek-Místek: "My jsme se bavili, že je to pro nás možná to nejlepší, co může být. Že jakoby nikdo nečeká, že prvního porazíme. To je určitě lepší, jak hrát s třináctým, kde ty body prostě bychom udělat měli nebo museli. Co k tomu říct no. Nehráli jsme 60 minut. Za mě 40 minut slušných, ale dvacet ve druhé třetině nám uteklo a potrestali nás během pěti minut a už si to pohlídali."
Jiří Režnar, trenér HC RT TORAX Poruba: "Já jsem hráče upozornil, že to nebude lehké utkání, protože když někdo tolikrát prohraje, tak už jednou musí vyhrát. A když my jsme 10 až 11krát vyhráli, tak jsme v Prostějově prohráli. I když jsme nebyli horším týmem. Takže na to utkání jsme se připravili. Po té první třetině, kdy byla taková vlažná z naší strany. Odskakovaly nám kotouče, taková nervózní. Ale ve druhé třetině jsme dali ty branky a pak už jsme si to uhráli, co jsme potřebovali."

Frýdku-Místku se v nové sezóně příliš nedaří. Zatím má na kontě pouze jednu výhru a bod z remízy v základní hrací době. V tabulce je tedy poslední. Den před zápasem s Porubou došlo také na výměnu trenéra.

Martin Hrnčár, trenér HC Frýdek-Místek: "To mužstvo je mladé. Má pár zkušených hráčů, ale je mladé. A jednoduše musí chlapci pochopit, že hokej se hraje v pěti dopředu, ale i v pěti dozadu. A jsou tady nějaké pravidla, která od nich budu vyžadovat. A musí se plnit. Ne proto, že jsem to řekl, ale proto, že to funguje. A to si musí kluci i mezi sebou vyřešit."
Vladimír Svačina, útočník HC Frýdek-Místek: "Za mě víc zodpovědně, neztrácet puky kolem modrých čar, protože tam vznikají problémy veškeré. Každý začít u sebe a hrát to zodpovědněji."
Martin Hrnčár, trenér HC Frýdek-Místek: "To mužstvo má svoji tvář, má svůj potenciál. Škoda, že ten rozdíl je bodový takový, jaký je. Ale hraje se ještě 40 kol, to je 120 bodů. Takže potřebuju ještě trochu čas na práci. Nemáme ji, protože hrajeme středu, sobota, pondělí, středa. Takže musíme jít za pochodu, ale já bych neházel flintu do žita. Tady je na čem stavět."

Další zápas odehraje Frýdek-Místek v sobotu v Sokolově, který je v tabulce na 6. místě. V pondělí pak rysi doma přivítají Jihlavu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000039691/hokejiste-frydkumistku-vymenili-trenera-v-nove-sezone-se-jim-zatim-nedari