Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studie navrhuje možnost vystavět přes 300 nových bytů ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek si nechal vypracovat zastavovací studii pro možnost vybudování více než 300 bytů. Ty by mohly vzniknout v lokalitě Berlín 2, kde se připravuje výstavba Alzheimer centra a Domovinky. Nyní se hledá dodavatel projekčních prací a také případný developer, který by novou čtvrť vystavěl.

Část plochy mezi fotbalovým stadionem a čtvrtí Nová Osada ve Frýdku-Místku by mohla v budoucnu sloužit pro výstavbu nových bytů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město si nechalo zpracovat studii na využití území k zástavbě s pracovním názvem Berlín 2. Je to území nad fotbalovým stadionem Stovky a jedná se zhruba o čtyřhektarový pozemek. Z toho jsou dva hektary určeny k zástavbě."

V místě má soukromý investor vybudovat Alzheimer centrum s kapacitou 80 lůžek a město tam chce postavit sociální zařízení Domovinka pro 40 klientů.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Zbytek toho území chceme nabídnout, po zasíťování a dovedení dopravního komunikačního systému, soukromým investorům k zástavbě. To znamená developerům. Tak, aby tam vybudovali byty, které chceme potom nabídnout našim občanům k bydlení."

Zastavovací studie je pouze ilustrační, ale počítá s možností vystavět až 316 bytových jednotek o průměrné ploše 70 metrů čtverečních. Město nyní ve veřejné zakázce hledá dodavatele projekčních prací, který podle studie vypracuje projektovou dokumentaci na dopravní a technickou infrastrukturu.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Spolupracujeme s krajskou organizací, která je k tomu přímo profesně určená. Jsou to Moravskoslezské investice a development. Tam jsme navázali spolupráci zhruba před rokem a musím říct, že to je velice přínosná spolupráce. Protože tato organizace má ve svém středu spoustu profesionálních pracovníků, kteří se zabývají realitami, přípravou území a tak dále. Takže my to velmi kvitujeme tuto spolupráci."

Nejprve se ale musí vybudovat sítě a příjezdové cesty. Poté začne soukromý investor stavět Alzheimer centrum a město Domovinku.

Jiří Kajzar (NMFM), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ta příprava spočívá v tom, že musíme tu zónu ještě nějakým způsobovat teplem, musíme tam vyřešit spousty různých dalších majetkoprávních věcí se státem, což nám přislíbil také nějakou pomoc. A je tam ještě pár takových technických detailů. A samozřejmě že bude teď ještě to podrobeno nějakému územnímu rozhodnutí a tak dále. Takže to všechno nastane."

Pokud vše půjde podle plánu a developeři budou mít vhodné podmínky, tak by se mohlo začít stavět v roce 2026.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail