Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Falešný prodejce koloběžky vytrhl zájemci peníze a utekl, policisté ho rychle dopadli

S nepříjemným a zřejmě i nečekaným zážitkem se tento víkend setkal 43letý muž, který chtěl koupit koloběžku. Vše začalo tím, že reagoval na inzerát přes internet. Tam neznámý muž prodával elektrokoloběžku za 16 tisíc korun. Na místě domluvené schůzky se však vše odehrálo jinak.

Muži se sešli ve Frýdku-Místku 12. listopadu ve večerních hodinách. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Jakmile se muži potkali, prodávající se měl hned ujistit, že kupující není žádný podvodník a zda opravdu má u sebe peníze. Muž řekl, že o elektrokoloběžku má opravdu zájem a z kapsy vyndal finanční hotovost. Nestačil ani zareagovat, jakou rychlostí se jich neznámý muž zmocnil. Měl mu je vytrhnout z ruky a utéct neznámo kam. Zpočátku ho začal pronásledovat, ale neznámý pachatel byl během okamžiku mimo dohled." 

Okradený muž hned celou událost oznámil na linku 158, a to včetně pachatelova popisu. Na místo se okamžitě vydaly policejní hlídky, které začaly s propátráváním okolí. Díky perfektnímu popisu od poškozeného policisté ze speciální pořádkové jednotky spatřili možnou podezřelou osobu, která odpovídala popisu. Proto se ji rozhodli zkontrolovat. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Během okamžiku se na místo také dostavili policisté z obvodního oddělení Frýdek-Místek, kteří už díky osobní znalosti věděli, že se jedná o jim dobře známého recidivistu. Následně se spojili s poškozeným, který potvrdil, že právě tento muž mu měl odcizit peníze. Podezřelý byl zadržen a při prohlídce také byly nalezeny odcizené peníze. Díky rychlé a dobré práci policistů byly již peníze vráceny zpět do rukou poškozeného. Ve zkráceném přípravném řízení bylo 35letému muži sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže. Podezřelý muž využil svého zákonného práva a nevypovídal. Vzhledem k tomu, že byl v posledních dvou letech za stejný čin již odsouzen a potrestán, tak mu nyní hrozí v případě odsouzení až tři roky vězení. V rejstříku trestu má již 10 záznamů."
Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail