Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Torzo problematického altánu u řeky ve Frýdku-Místku šlo k zemi

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Technické služby Frýdek-Místek rozebraly torzo altánku za úřadem práce. Město rozhodlo o jeho likvidaci, protože ho velmi často okupovali lidé bez domova. Oficiálně cyklistický přístřešek s ohništěm tím pádem dlouhodobě neplnil svou původní funkci.

Frýdecko-místecká radnice nechala rozebrat torzo altánku u řeky Ostravice. Místo bylo dlouhodobě magnetem pro lidi bez domova, kteří původní cyklistický altán poničili, živořili v něm a znečišťovali také bezprostřední okolí.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek systematicky pokračuje v krocích, které mají zajistit pocit bezpečí pro občany. A jedním z nich bylo i odstranění torza bývalého altánu u řeky Ostravice, u úřadu práce. My obecně nechceme odstraňovat lavičky a místa, kde se srocují nepřizpůsobiví občané. Ale toto byl jeden z těch případů, kdy opravdu už nebylo jiné řešení."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Dostali jsme za úkol zlikvidovat altánek u řeky, protože to místo nevypadalo kulturně. Bylo používáno s tím, jak si to město původně představovalo. Takže jsme ho začali likvidovat. Z toho místa jsme odvezli několik aut přímo na skládku. Několik aut jsme odvezli na sklad, protože tam byl materiál, který se dá využít ještě na nějakých jiných stavbách, takže část toho materiálu jsme zachránili a bude dál využit."

Práce ještě nejsou kompletně dokončeny, protože technické služby zastavil příchod sněžení a silných mrazů. K původním účelům je ale místo už nevyužitelné.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Kolem řeky jsou další altány, které do budoucna budou součástí oplocených areálů. A zároveň do té doby, než se tak stane, tak jsme zkoordinovali, jak technické služby, tak městskou policii, abychom tato místa udrželi co nejpříjemnější pro občany. A samozřejmě pokračujeme vedle optimalizace kamerového systému v dalších úpravách. A například na dětském hřišti u bytových domů na Koloredově budeme oplocovat dětské hřiště. Aby opravdu na něm nebyl nikdo, kdo tam nemá co dělat."

Město má všeobecně dokonale propracovaný systém pomoci lidem v těžké životní situaci. Nemusejí tak nocovat v přístřešcích a dalších veřejných místech.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Opravdu lidé, kteří se dostanou do svízelné situace, jsou bez domova, mají spousty možností, jak jim může město pomoci. A jak se mohou dostat do tepla. Přečkat tady ty mrazivé časy v místech, které jim neublíží. Takže opravdu je to o tom, že lidé, kteří chtějí pomoc, tak město nabídne pomocnou ruku, ale zároveň nemůžeme být v situaci, kdy jednotlivci, kteří nerespektují opravdu žádná pravidla, aby terorizovali okolí."

Slezská diakonie provozuje azylové domy pro muže i ženy. Armáda spásy má velký Domov Přístav. Lidé bez domova se mohou zapojit do úklidu města za stravenky a v dodržování pořádku pomáhají i asistenti prevence kriminality.

Nahlásit chybu


K tématu

Lidé bez domova budou moci uklízet ve Frýdku-Místku. Za práci dostanou stravenky

11. září 2023 15:50 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé bez domova dostanou možnost se zapojit do úklidu ve Frýdku-Místku. Za odvedenou práci následně dostanou odměnu v podobě stravenek. Město tím chce podpořit zapojení osob bez přístřeší do pracovního procesu a získání pracovních návyků.

Ve Frýdeckém lese se buduje nová zastávka MHD, kvůli bezpečnosti cestujících

Frýdek-Místek buduje úplně novou autobusovou zastávku ve Frýdeckém lese na Panských Nových Dvorech. Její zřízení požadovali tamní občané, protože v místě je velký provoz a pohybují se tam děti při cestě do školy a zpět. Práce probíhají bez přerušení provozu frekventované cesty a potrvají tři měsíce.

Ve Frýdku-Místku už začaly provizorní opravy výtluků na cestách

Technické služby ve Frýdku-Místku už začaly s prvními provizorními opravami výtluků na městských silnicích. Oprava probíhá pomocí studené obalované asfaltové směsi. Obalovny s teplým asfaltem se totiž rozjedou až na jaře. Až poté pak přijdou na řadu velké celoplošné opravy komunikací.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Torzo problematického altánu u řeky ve Frýdku-Místku šlo k zemi
Vydáno 15. ledna 2024 13:24, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Technické služby Frýdek-Místek rozebraly torzo altánku za úřadem práce. Město rozhodlo o jeho likvidaci, protože ho velmi často okupovali lidé bez domova. Oficiálně cyklistický přístřešek s ohništěm tím pádem dlouhodobě neplnil svou původní funkci.

Frýdecko-místecká radnice nechala rozebrat torzo altánku u řeky Ostravice. Místo bylo dlouhodobě magnetem pro lidi bez domova, kteří původní cyklistický altán poničili, živořili v něm a znečišťovali také bezprostřední okolí.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek systematicky pokračuje v krocích, které mají zajistit pocit bezpečí pro občany. A jedním z nich bylo i odstranění torza bývalého altánu u řeky Ostravice, u úřadu práce. My obecně nechceme odstraňovat lavičky a místa, kde se srocují nepřizpůsobiví občané. Ale toto byl jeden z těch případů, kdy opravdu už nebylo jiné řešení."
Vladimír Macura, předseda představenstva TS F-M: "Dostali jsme za úkol zlikvidovat altánek u řeky, protože to místo nevypadalo kulturně. Bylo používáno s tím, jak si to město původně představovalo. Takže jsme ho začali likvidovat. Z toho místa jsme odvezli několik aut přímo na skládku. Několik aut jsme odvezli na sklad, protože tam byl materiál, který se dá využít ještě na nějakých jiných stavbách, takže část toho materiálu jsme zachránili a bude dál využit."

Práce ještě nejsou kompletně dokončeny, protože technické služby zastavil příchod sněžení a silných mrazů. K původním účelům je ale místo už nevyužitelné.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Kolem řeky jsou další altány, které do budoucna budou součástí oplocených areálů. A zároveň do té doby, než se tak stane, tak jsme zkoordinovali, jak technické služby, tak městskou policii, abychom tato místa udrželi co nejpříjemnější pro občany. A samozřejmě pokračujeme vedle optimalizace kamerového systému v dalších úpravách. A například na dětském hřišti u bytových domů na Koloredově budeme oplocovat dětské hřiště. Aby opravdu na něm nebyl nikdo, kdo tam nemá co dělat."

Město má všeobecně dokonale propracovaný systém pomoci lidem v těžké životní situaci. Nemusejí tak nocovat v přístřešcích a dalších veřejných místech.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Opravdu lidé, kteří se dostanou do svízelné situace, jsou bez domova, mají spousty možností, jak jim může město pomoci. A jak se mohou dostat do tepla. Přečkat tady ty mrazivé časy v místech, které jim neublíží. Takže opravdu je to o tom, že lidé, kteří chtějí pomoc, tak město nabídne pomocnou ruku, ale zároveň nemůžeme být v situaci, kdy jednotlivci, kteří nerespektují opravdu žádná pravidla, aby terorizovali okolí."

Slezská diakonie provozuje azylové domy pro muže i ženy. Armáda spásy má velký Domov Přístav. Lidé bez domova se mohou zapojit do úklidu města za stravenky a v dodržování pořádku pomáhají i asistenti prevence kriminality.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041039/torzo-problematickeho-altanu-u-reky-ve-frydkumistku-slo-k-zemi