Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdi v Hospici Frýdek-Místek ničí vlhkost, město připravuje sanaci

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Budovu městského hospice ve Frýdku-Místku čeká rekonstrukce spodního patra. Důvodem je nutnost sanovat vlhké zdi, které ničí spodní voda. Oprava částečně omezí chod hospice a plánuje se na letní měsíce. Aktuálně se připravuje projektová dokumentace.

Frýdek-Místek chystá opravu městského hospice. Ten totiž akutně potřebuje sanovat vlhké zdi ve spodním patře budovy.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Venkovní vlhkost se nám dostává do zdí v celém podzemním podlaží hospice. Projevuje se to tak, že opadává omítka. Jsou takové různé vlhké mapy, opadává dlažba, obklady a podobně."

Práce budou obsahovat rozebrání zámkové dlažby a odkopání násypu kolem stěn. Kontrolu a opravu hydroizolace, anglických dvorků a prostupů stěn pro plynovodní, vodovodní a elektro přípojku. Dalšímu vlhnutí bude předcházet nový systém drenáží a odvodňovací žlaby.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Samozřejmě jsme rádi, že oprava proběhne, že se to dostalo do seznamu investičních akcí města. Budeme se samozřejmě snažit, ať se oprava co nejméně dotkne provozu hospice. I když část našeho zařízení bude po dobu prací zavřená."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Sanace zdiva v hospici se bude provádět v měsíci červenci a srpnu. Samozřejmě to zasáhne určitá místa pracovní. To znamená, nebude v provozu kuchyň a nebude v provozu prádelna. A také 14 pokojů, které jsou v přízemí. Samozřejmě jsme tomto museli vyřešit. Domluvili jsme se s ředitelem domova pro seniory, který nám zajistí vaření, potraviny a praní prádla pro hospic."

Hospic byl otevřen v roce 2010 a jeho vybudování tehdy vyšlo město na 106 milionů korun.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Frýdek-Místek je jedno z mála měst, které provozuje městský hospic. Což je myslím velmi dobré rozhodnutí, které se stalo v minulosti. Ale zároveň bohužel došlo k tomu, že byla vybrána lokalita, která se i jmenuje Na Bažinách. A my se potýkáme nyní dlouhodobě s problémem vlhkosti, která už obtěžuje i klienty. A nyní přistupujeme k druhé fázi odizolování toho, abychom se té vlhkosti zbavili. A ukazuje to na to, že i správná volba lokality a dobré promyšlení toho, kam investiční záměr umístit, je důležitá. A musí to být poučení pro nás všechny, abychom opravdu zvažovali, kde je která stavba vhodná."

Aktuálně se zajišťuje zpracování projektové dokumentace. Firmu, která práce zajistí, bude město hledat do poloviny roku. Do té doby by také měly být známy přesné náklady na rekonstrukci.

Nahlásit chybu


K tématu

Bývalý obchodní dům Ostravica-Textilia získá vzhled ze zlaté éry 30. let

2. června 2023 19:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Fasáda bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia získá vzhled ze zlaté éry 30. let. Díky zručnosti štukatérů bude obsahovat dekorativní prvky typické pro období, kdy byl dům ve vrcholné architektonické kondici a zlaté časy zažíval rovněž ekonomicky. Kromě fasády návrh přináší ještě jednu novinku – skleněnou nástavbu, díky níž vzniknou dvě nová patra v nárožní části komplexu. Navržena jsou tak, aby se přizpůsobila stávajícím konstrukcím a ve výsledku zůstala zachována původní geometrie domu F. Neumanna.

Rekonstrukce pobočky Domova pro seniory ve Frýdku-Místku je před zahájením

22. května 2023 13:46 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Plán rekonstruovat pobočku domova pro seniory v ulici Školská ve Frýdku-Místku je těsně před zahájením. Město už podepsalo smlouvu se zhotovitelem a práce by měly začít v nejbližších dnech. Po rekonstrukci získá domov jedno patro navíc a výrazně zvýší se komfort pro budoucí klienty.

Práce na přestavbě bývalého hotelu Centrum ve Frýdku-Místku výrazně pokročily

V bývalém hotelu Centrum ve Frýdku-Místku pokračuje rekonstrukce. Městská společnost DISTEP kompletně demontovala interiér a chystá se na odstrojení obkladů z vnější části budovy. Z hotelu mají být rezidenční byty a společnost tam přestěhuje své zázemí.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Zdi v Hospici Frýdek-Místek ničí vlhkost, město připravuje sanaci
Vydáno 22. února 2024 11:15, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Budovu městského hospice ve Frýdku-Místku čeká rekonstrukce spodního patra. Důvodem je nutnost sanovat vlhké zdi, které ničí spodní voda. Oprava částečně omezí chod hospice a plánuje se na letní měsíce. Aktuálně se připravuje projektová dokumentace.

Frýdek-Místek chystá opravu městského hospice. Ten totiž akutně potřebuje sanovat vlhké zdi ve spodním patře budovy.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Venkovní vlhkost se nám dostává do zdí v celém podzemním podlaží hospice. Projevuje se to tak, že opadává omítka. Jsou takové různé vlhké mapy, opadává dlažba, obklady a podobně."

Práce budou obsahovat rozebrání zámkové dlažby a odkopání násypu kolem stěn. Kontrolu a opravu hydroizolace, anglických dvorků a prostupů stěn pro plynovodní, vodovodní a elektro přípojku. Dalšímu vlhnutí bude předcházet nový systém drenáží a odvodňovací žlaby.

Jan Jursa, ředitel Hospice Frýdek-Místek: "Samozřejmě jsme rádi, že oprava proběhne, že se to dostalo do seznamu investičních akcí města. Budeme se samozřejmě snažit, ať se oprava co nejméně dotkne provozu hospice. I když část našeho zařízení bude po dobu prací zavřená."
Leona Sárkőziová (ANO), náměstkyně primátora Frýdku-Místku: "Sanace zdiva v hospici se bude provádět v měsíci červenci a srpnu. Samozřejmě to zasáhne určitá místa pracovní. To znamená, nebude v provozu kuchyň a nebude v provozu prádelna. A také 14 pokojů, které jsou v přízemí. Samozřejmě jsme tomto museli vyřešit. Domluvili jsme se s ředitelem domova pro seniory, který nám zajistí vaření, potraviny a praní prádla pro hospic."

Hospic byl otevřen v roce 2010 a jeho vybudování tehdy vyšlo město na 106 milionů korun.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Frýdek-Místek je jedno z mála měst, které provozuje městský hospic. Což je myslím velmi dobré rozhodnutí, které se stalo v minulosti. Ale zároveň bohužel došlo k tomu, že byla vybrána lokalita, která se i jmenuje Na Bažinách. A my se potýkáme nyní dlouhodobě s problémem vlhkosti, která už obtěžuje i klienty. A nyní přistupujeme k druhé fázi odizolování toho, abychom se té vlhkosti zbavili. A ukazuje to na to, že i správná volba lokality a dobré promyšlení toho, kam investiční záměr umístit, je důležitá. A musí to být poučení pro nás všechny, abychom opravdu zvažovali, kde je která stavba vhodná."

Aktuálně se zajišťuje zpracování projektové dokumentace. Firmu, která práce zajistí, bude město hledat do poloviny roku. Do té doby by také měly být známy přesné náklady na rekonstrukci.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041671/zdi-v-hospici-frydek-mistek-nici-vlhkost-mesto-pripravuje-sanaci