Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otec a syn přijeli z ciziny vykrádat objekty ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

Otec se synem si udělali netradiční služební cestu ze zahraničí do Frýdku-Místku. Ubytovali se a večer vyrazili za prací. Jenže jejich cílem nebylo nic poctivého, ale vloupačky do různých objektů ve městě. Během jedné noci se 48letý otec a 22letý syn vloupali do tří objektů. Následující večer, kdy opět vyrazili do ulic a pokusili se vloupat do další budovy. Jenže to už spadla klec.

Role měli rozdělené. Syn měl vždy hlídat okolí a otec se pak pomocí šroubováku vloupat do objektů, které si již před svým příjezdem do Frýdku-Místku měli vyhledat na internetu. Předmětem jejich zájmu byla finanční hotovost. Jako první měli vytipovanou budovu školského zařízení.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Poté, co měl otec vytvořit v oplocení otvor, měl za užití šroubováku vypáčit několik oken do různých kanceláří a odcizit hotovost ve výši 13 tisíc korun. Syn měl mezitím hlídat venku. Následně se přemístili k objektu sportovního zařízení, na jehož pozemek se měli dostat opět dírou vytvořenou v plotě, u které syn hlídal. Otec měl pomocí šroubováku vniknout do vnitřních prostor zařízení, prohledat jej a odcizit víc jak 3 tisíce korun. Posledním vytipovaným objektem v danou noc byla prodejna, kdy měl syn hlídat na rohu budovy, zatímco jeho otec se měl pokusit vypáčit vstupní plastové dveře, což se mu nepodařilo. Tentokrát odešli s prázdnou."

Následující den ve večerních hodinách opět vyrazili ven za jediným účelem. Tentokrát si vyhlídli budovu jedné pomáhající organizace.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Poté, co se syn zhostil své role, jeho otec se měl pokusit vypáčit okno. Byl však vyrušen místní pracovnicí, která jej okřikla a muži tak z místa utekli. Žena ihned zavolala na linku Městské policie a přivolaní strážníci tak oba podezřelé nedaleko místa činu dopadli. To už na místo dojela také hlídka frýdecko-místeckých policistů. Provedenou lustrací pak zjistili, že starší z mužů se na území České republiky zdržuje i přesto, že má soudem uložený trest vyhoštění."

Povedená dvojice byla strážci zákona zadržena a skončila v policejní cele.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté obvodního oddělení Frýdek-Místek oběma mužům sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci a otci také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. U výslechu se k vytýkanému jednání doznali."

Škoda způsobená odcizením byla víc jak 16 tisíc korun, poškozením však způsobili škodu trojnásobně vyšší, tedy přes 45 tisíc korun. Starší z mužů si na rozhodnutí soudu počká ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Nahlásit chybu


K tématu

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.

Dva muži kradli v noci v Ostravě-Kunčičkách hliníkové odlitky

25. března 2024 22:14 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V polovině března v nočních hodinách vyjížděli strážníci na základě oznámení o vloupání do jedné z firem v Ostravě-Kunčičkách. Krátce po příjezdu na místo se jim pak poblíž firmy podařilo zadržet dvojici zlodějů hliníkových odlitků.

Strážníci v Bohumíně zadrželi dva vykradače sklepů

4. března 2024 11:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dva muži měli tašky plné rybářských potřeb a tvrdili, že je právě koupili od neznámých lidí. Jenže na nich byl štítek se jménem majitele a tak se potvrdilo, že věci jsou kradené. Později se ukázalo, že dvojice vykrádala sklepy v Bohumíně. Škoda přesáhla 85 tisíc korun.


Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Nemocnice Karviná-Ráj připravila pro páry čekající potomka předporodní pokoj v porodnici

22. dubna 2024 16:30 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Nemocnice Karviná-Ráj investovala peníze do vybudování předporodního pokoje pro páry, které čekají na příchod svého potomka. Po celou dobu hospitalizace, v době porodu i po porodu, tak nemusí být partneři vůbec separováni.

Handicap centrum Škola života funguje ve Frýdku-Místku už 33 let

Handicap centrum Škola života letos oslaví své 33 narozeniny. Za tu dobu pomohlo už stovkám klientů s mentálním postižením. Stále s nimi pracuje a adaptuje je do společnosti. Od příštího roku se stacionář transformuje na centrum denních služeb.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Frýdek-Místek zpevní některé chodníky za Centrálním hřbitově

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá ještě letos zpevnit některé travnaté chodníčky v urnovém háji. Dostanou pevné zatravňovací dlaždice. Město tak postupně pokračuje ve zlepšování komfortu pro návštěvníky hřbitova.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Otec a syn přijeli z ciziny vykrádat objekty ve Frýdku-Místku
Vydáno 23. února 2024 19:19, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Otec se synem si udělali netradiční služební cestu ze zahraničí do Frýdku-Místku. Ubytovali se a večer vyrazili za prací. Jenže jejich cílem nebylo nic poctivého, ale vloupačky do různých objektů ve městě. Během jedné noci se 48letý otec a 22letý syn vloupali do tří objektů. Následující večer, kdy opět vyrazili do ulic a pokusili se vloupat do další budovy. Jenže to už spadla klec.

zdroj foto: Policie ČR

Role měli rozdělené. Syn měl vždy hlídat okolí a otec se pak pomocí šroubováku vloupat do objektů, které si již před svým příjezdem do Frýdku-Místku měli vyhledat na internetu. Předmětem jejich zájmu byla finanční hotovost. Jako první měli vytipovanou budovu školského zařízení.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Poté, co měl otec vytvořit v oplocení otvor, měl za užití šroubováku vypáčit několik oken do různých kanceláří a odcizit hotovost ve výši 13 tisíc korun. Syn měl mezitím hlídat venku. Následně se přemístili k objektu sportovního zařízení, na jehož pozemek se měli dostat opět dírou vytvořenou v plotě, u které syn hlídal. Otec měl pomocí šroubováku vniknout do vnitřních prostor zařízení, prohledat jej a odcizit víc jak 3 tisíce korun. Posledním vytipovaným objektem v danou noc byla prodejna, kdy měl syn hlídat na rohu budovy, zatímco jeho otec se měl pokusit vypáčit vstupní plastové dveře, což se mu nepodařilo. Tentokrát odešli s prázdnou."

Následující den ve večerních hodinách opět vyrazili ven za jediným účelem. Tentokrát si vyhlídli budovu jedné pomáhající organizace.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Poté, co se syn zhostil své role, jeho otec se měl pokusit vypáčit okno. Byl však vyrušen místní pracovnicí, která jej okřikla a muži tak z místa utekli. Žena ihned zavolala na linku Městské policie a přivolaní strážníci tak oba podezřelé nedaleko místa činu dopadli. To už na místo dojela také hlídka frýdecko-místeckých policistů. Provedenou lustrací pak zjistili, že starší z mužů se na území České republiky zdržuje i přesto, že má soudem uložený trest vyhoštění."

Povedená dvojice byla strážci zákona zadržena a skončila v policejní cele.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté obvodního oddělení Frýdek-Místek oběma mužům sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci a otci také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. U výslechu se k vytýkanému jednání doznali."

Škoda způsobená odcizením byla víc jak 16 tisíc korun, poškozením však způsobili škodu trojnásobně vyšší, tedy přes 45 tisíc korun. Starší z mužů si na rozhodnutí soudu počká ve vazbě. V případě odsouzení jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041702/otec-a-syn-prijeli-z-ciziny-vykradat-objekty-ve-frydku-mistku