Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy prošly o prázdninách opravami za miliony

Frýdlant nad Ostravicí |

Frýdlant nad Ostravicí má za sebou prázdniny plné stavebních prací v mateřských a základních školách.

David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Každoročně naše město investuje nemalé finanční prostředky v rámci prázdnin do našich škol a nejinak tomu bylo i letos. Několik milionů korun šlo například na opravy střech, vstupů, výměnu oken a podobně.”
Renata Klichová, vedoucí odboru majetku a investic, MÚ Frýdlant nad Ostravicí: “I letos jsme si dali vysoký cíl a ten se nám podařilo splnit. Děti a mládež se tak od září učí v hezčích a modernějších prostorách. ZŠ TGM prošla rozsáhlými opravami, které přesáhly 4 miliony korun. Největší investicí byla oprava střechy jedné z budov, dále vstup do školy a zádveří, včetně nástupní rampy pro bezbariérový vstup. Současně byly zrekonstruovány podlahy v 5-ti učebnách a 2 kabinetech. Na ZŠ Komenského byla provedena výměna vstupních dveří do tělocvičny z ul. Školní, které slouží jako hlavní vstup do tělocvičny nejen pro žáky, ale i pro veřejnost. Následovala výměna 20 oken a druhých vstupních dveří do školy z nádvoří.”

Modernizována je ZŠ Nová Ves, kde byla provedena celková oprava toalet pro tělocvičnu. Provedena bude výměna stropních svítidel a topných stropních panelů pro zajištění provozu tělocvičny v zimním období.

Renata Klichová, vedoucí odboru majetku a investic, MÚ Frýdlant nad Ostravicí: “Pro MŠ Janáčkova je připravena celková výměna vnitřních rozvodů a rekonstrukce kuchyně. MŠ Smetanova má stavební povolení pro realizaci investiční akce „Přístavba a stavební úpravy MŠ Smetanova“. MŠ Lubno, tam probíhá rozsáhlá rekonstrukce a děti přivítá příští rok. Dále se budují chodníky na Lubně, na Nové Vsi, autobusový záliv u Billy, přechod pro chodce na ul. Hlavní a Harcovské, parkoviště Perla za budovou polikliniky a pokračují celoplošné opravy komunikací a chodníků. Zároveň připravujeme výstavbu chodníku z Nové Vsi do Malenovic a v lokalitě ulice Pstružovská. Souběžně připravujeme modernizaci letního koupaliště, výstavbu štětového chodníku na Ondřejník a další investiční záměry, z nichž se budou radovat nejen obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí, Lubna a Nové Vsi ale taktéž návštěvníci našeho krásného města v podhůří Beskyd.”
Nahlásit chybu


K tématu

Investice, opravy na školách i podpora sportu ve Frýdku-Místku

21. srpna 2025 12:12 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekordní počet rozjetých investic. Opravy na školách i nabídka sportovišť pro veřejnost. Dotace do sportu a podpora hlavně dětí a mládeže v pohybu. To je řada témat, které ve studiu přiblížil primátor Frýdku-Místku.


Turista ztratil vědomí v Jeseníkách, pomohla horská služba i záchranáři

Včera 22:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

57letý muž tratil vědomí na lesní cestě v Jeseníkách, nedaleko obce Malá Morávka. Jako první se k němu dostali členové Horské služby Jeseníky, kteří ho předali záchranářům.

S požárem lesa na Frýdecko-Místecku bojovalo 15 jednotek hasičů i vrtulník

Včera 8:31 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velký požár lesa nedaleko obce Morávka na Frýdecko-Místecku zaměstnal 15 jednotek hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Hasit pomáhal i policejní vrtulník. Událost zaměstnala hasiče na téměř 15 hodin.

Čarodějnice se v Jeseníkách slétly jen nedaleko od dávného dějiště čarodějnických procesů

Včera 19:49 | Bruntál | Karel Soukop

Po celé zemi probíhají na přelomu dubna a květny slety a pálení čarodějnic. V Jeseníkách mají dokonce návaznost na dávnou a děsivou tradici čarodějnických procesů, jak ji známe z filmu Otakara Vávry Kladivo na čarodějnice. Děsivá tradice se dnes naštěstí připomíná jen recesní a veselou formou.

Přijďte se vyfotit u havířovského srdce a zároveň si přečíst básně o lásce

30. dubna 2026 19:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Primátorka Havířova zve všechny obyvatele k návštěvě centra města, kde se nachází svítící srdce. Tento fotopoint bude po celý květen ideálním místem pro pořízení fotografií s rodinou, přáteli nebo partnerem.

Dvaadvacetiletý muž se zranil při nehodě na D1, záchranáři ho letecky dopravili do FN Ostrava

30. dubna 2026 18:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Složky IZS a zdravotničtí záchranáři ve čtvrtek 30. dubna odpoledne u střetu osobního a nákladního vozidla na dálnici D1 nedaleko Ostravy. Na místo vyjela pozemní posádka a vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby. Zraněného dvaadvacetiletého muže záchranáři po ošetření přepravili do Fakultní nemocnice Ostrava. Událost výrazně zkomplikovala dopravu.

Poruba zve na historické procházky jednotlivými obvody. Provede jimi historik Petr Lexa Přendík

30. dubna 2026 17:30 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba zve na oblíbené historiské procházky jednotlivými stavebními obvody. Historik Petr Lexa Přendík prozradí řadu faktů i zajímavostí a těšit se můžete také na novinky.

Kolik bioodpadu končí ve směsném odpadu? Opava to zjišťuje rozborem

30. dubna 2026 9:18 | Opava | Yvona Fajtová

Opavská radnice se opět zaměřila na to, kolik kuchyňského a bioodpadu lidé vyhazují do kontejnerů na směsný komunální odpad. Odborníci tentokrát provedli detailní rozbor obsahu popelnic ze sídliště Haškova.

Výbuch u plničky CNG v Ostravě silně poškodil osobní auto, zranil se řidič

30. dubna 2026 10:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V centru Ostravy na ulici Plynární zasahují složky integrovaného záchranného systému po incidentu u plničky CNG innogy. Podle informací TV Polar na místo přijelo auto, jeho řidič začal tankovat a následně mělo dojít k explozi.

Dopaden při činu. Recidivista vykrádal auta, osudnou se mu stala škola

30. dubna 2026 15:17 | Ostrava-město | Anna Břenková

31letý recidivista, který během měsíce vykradl dvacet aut v Ostravě, udělal osudovou chybu při vloupání do základní školy. Policisté ho překvapili přímo na místě činu s notebookem a penězi v rukou, čímž ukončili jeho řádění se škodou přesahující 400 tisíc korun. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

Déšť už studénecký zámek neohrozí, střecha je opravená

30. dubna 2026 10:37 | Studénka | Petra Dorazilová

Nebezpečí zatečení do Nového zámku ve Studénce je zažehnáno. Oprava části střechy, která byla v havarijním stavu, musela začít bezprostředně hned v lednu. Teď už jsou práce hotovy.

Lidé si se zájmem vyslechli badatelovo povídání o historii Palkovic

30. dubna 2026 12:14 | Palkovice | Libor Běčák

Po nedávné besedě o hukvaldském panství se další povídání o historii Palkovic a okolí konalo v kinosále kulturního domu. Dávný život svých předků v obci přiblížil amatérský badatel Aleš Zlý.

Nová elektrododávka Toyota PRO ACE pro obec Nošovice

29. dubna 2026 18:00 | Nošovice | Michal Feber

Obec Nošovice rozšiřuje svůj vozový park o moderní a ekologické řešení. Nově pořídila elektro dodávku značky Toyota, která bude sloužit především pro potřeby technických služeb a údržby obce.

Projekt Řetízek zvyšuje bezpečnost seniorů ve Frýdku-Místku

29. dubna 2026 9:52 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Městská police ve Frýdku-Místku realizuje projekt řetízek. Jeho podstatou je namontování bezpečnostního řetězu na vchodové dveře bytů a domů seniorů. O tuto službu zdarma je ve městě velký zájem.

Hernička v Klíčku je opět v provozu, klienti se musí rezervovat

29. dubna 2026 9:50 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na sídlišti Slezská vzniklo zázemí pro malé děti. Hernička Klíček je určena maximálně pro 8 malých návštěvníků s rodiči. V prostorách a za podpory městského Střediska volného času Klíč ji otevřely 3 provozovatelky z řad maminek.

Sady Bedřicha Smetany ve Frýdku-Místku ožily Dnem země

29. dubna 2026 9:45 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek si i letos připomněl Den Země, svátek naší planety. Oslava se konala v Sadech Bedřicha Smetany. Opět měla podobu výchovně-vzdělávací akce s doprovodným programem, s nabídkou různých aktivit a workshopů. Vstup byl již tradičně zdarma.

Palkovický dětský divadelní soubor hrál premiéru Mezi námi ovcemi

28. dubna 2026 13:35 | Palkovice | Libor Běčák

Nový příběh představili členové dětského divadelního souboru Nahlas! z Palkovic. Premiéra byla beznadějně vyprodaná a už teď se připravují termíny pro další představení.

Školy prošly o prázdninách opravami za miliony
Vydáno 15. října 2024 19:25, Frýdlant nad Ostravicí, Libor Běčák
Frýdlant nad Ostravicí má za sebou prázdniny plné stavebních prací v mateřských a základních školách.

David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Každoročně naše město investuje nemalé finanční prostředky v rámci prázdnin do našich škol a nejinak tomu bylo i letos. Několik milionů korun šlo například na opravy střech, vstupů, výměnu oken a podobně.”
Renata Klichová, vedoucí odboru majetku a investic, MÚ Frýdlant nad Ostravicí: “I letos jsme si dali vysoký cíl a ten se nám podařilo splnit. Děti a mládež se tak od září učí v hezčích a modernějších prostorách. ZŠ TGM prošla rozsáhlými opravami, které přesáhly 4 miliony korun. Největší investicí byla oprava střechy jedné z budov, dále vstup do školy a zádveří, včetně nástupní rampy pro bezbariérový vstup. Současně byly zrekonstruovány podlahy v 5-ti učebnách a 2 kabinetech. Na ZŠ Komenského byla provedena výměna vstupních dveří do tělocvičny z ul. Školní, které slouží jako hlavní vstup do tělocvičny nejen pro žáky, ale i pro veřejnost. Následovala výměna 20 oken a druhých vstupních dveří do školy z nádvoří.”

Modernizována je ZŠ Nová Ves, kde byla provedena celková oprava toalet pro tělocvičnu. Provedena bude výměna stropních svítidel a topných stropních panelů pro zajištění provozu tělocvičny v zimním období.

Renata Klichová, vedoucí odboru majetku a investic, MÚ Frýdlant nad Ostravicí: “Pro MŠ Janáčkova je připravena celková výměna vnitřních rozvodů a rekonstrukce kuchyně. MŠ Smetanova má stavební povolení pro realizaci investiční akce „Přístavba a stavební úpravy MŠ Smetanova“. MŠ Lubno, tam probíhá rozsáhlá rekonstrukce a děti přivítá příští rok. Dále se budují chodníky na Lubně, na Nové Vsi, autobusový záliv u Billy, přechod pro chodce na ul. Hlavní a Harcovské, parkoviště Perla za budovou polikliniky a pokračují celoplošné opravy komunikací a chodníků. Zároveň připravujeme výstavbu chodníku z Nové Vsi do Malenovic a v lokalitě ulice Pstružovská. Souběžně připravujeme modernizaci letního koupaliště, výstavbu štětového chodníku na Ondřejník a další investiční záměry, z nichž se budou radovat nejen obyvatelé Frýdlantu nad Ostravicí, Lubna a Nové Vsi ale taktéž návštěvníci našeho krásného města v podhůří Beskyd.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydlant-nad-ostravici/11000045482/skoly-prosly-o-prazdninach-opravami-za-miliony