Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek hledá architekty a projektanty na přípravu projektu na Nové kulturní centrum

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek vyhlásil výzvu, ve které hledá architekty a projektanty, kteří by se zapojili do obnovy historicky cenných objektů. Aktuálně běží veřejná zakázka na zpracování projektové dokumentace pro obnovu Národního domu a bývalé Národní záložny. Na ně má v budoucnu navázat nové kulturní centrum.

Frýdek-Místek pomalu připravuje realizaci velkého projektu Nové kulturní centrum města. Jeho součástí bude také rekonstrukce historicky cenných objektů, které mají v budoucnu sloužit pro nejrůznější kulturní činnosti. Proto se hledají odborníci, kteří by dokázali velmi citlivě skloubit současné požadavky s historickou architekturou.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Je vyhlášeno výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace pro části Záložna a Národní dům, nového Kulturního centra ve Frýdku-Místku. Jsou to dvě historické budovy, které v Místku máme."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Aktuálně probíhá výzva, ve které hledáme profesionály i architektonická studia. Firmy, které by zpracovaly projekt pro budoucí podobu Národního domu, který je třeba rekonstruovat. A přiléhající bývalé Záložny, kde má vzniknout městská galerie. Je to první fáze rekonstrukce a vzniku Nového kulturního centra. A pro nás je důležité, abychom nejdříve udělali tu práci, která je nutná. Tedy zrekonstruovaný Národní dům a Záložnu. A zároveň budeme chtít zpracovat to, aby poté, pokud seženeme prostředky, bylo možné přistavět Novou scénu a ty objekty na sebe navazovaly. A ta rekonstrukce mohla probíhat na fáze."
Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Je to velká výzva pro architekty a stavební inženýry a vlastně bychom rádi získali někoho, kdo se toho opravdu kvalitně a zodpovědně a velmi citlivě ujme."

Veřejná zakázka se týká přípravy projektové dokumentace na rekonstrukci Národního domu a Místecké záložny. Zpracovatelé budou muset ale počítat s projekční a stavební přípravou na budoucí plán stavby Nové scény.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Projekt rekonstrukce Národního domu, vzniku městské galerie a v budoucnu i přístavby nového sálu, který město nemá, a který víme, že si občané přejí, je velký projekt, který na mnoho desítek let ovlivní život ve městě. A proto samozřejmě budeme rádi, pokud na tom budeme spolupracovat s opravdovými odborníky a lidmi, kteří mají zkušenost."

Zájemci se mohou hlásit do 22. března. Předpokládaná hodnota zakázky přesahuje 31 milionů korun bez DPH.

Nahlásit chybu


K tématu

Vítěze návrhu sportovní haly v Novém Jičíně vybrala porota jednoznačně

30. června 2023 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín zveřejnil podobu budoucí víceúčelové sportovní haly. Vítězný návrh vzešel z architektonické soutěže. Zaujal nejen vnějším provedením, ale i ekonomičností provozu.

Soutěž na podobu nové sportovní haly má vítěze, čeká na podpis

28. dubna 2023 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín realizuje historicky první otevřenou architektonickou soutěž. Jejím předmětem je návrh podoby víceúčelové sportovní haly. Své nákresy odevzdalo 23 architektů.

Nový Jičín má představu o podobě nové sportovní haly

25. dubna 2023 11:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín realizuje historicky první otevřenou architektonickou soutěž. Jejím předmětem je návrh podoby víceúčelové sportovní haly, kterou hodlá postavit v areálu letního stadionu. Své nákresy odevzdalo 23 architektů.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

V Palkovicích si lidé pochutnali na obecní zabijačce

13. dubna 2024 16:31 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Na tradičním setkávacím místě před požární zbrojnicí v Palkovicích se v sobotu konala obecní zabijačka. K dobré náladě hrála dechová hudba a lidé mohli dobroty od řezníka ochutnat přímo na místě nebo si nakoupit domů.

Někteří řidiči nerespektují zákaz zastavení při blokovém čištění ve Frýdku-Místku

Ulice Frýdku-Místku opět brázdí úklidové čety a čisticí technika. Naplno už probíhá jarní úklid, který je spojený s blokovým čištěním. To tradičně komplikují neukáznění řidiči, kteří nepřeparkují svá auta. Dopravní značení přitom na blokové čištění upozorňuje týden dopředu.

Zájemci o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí aktualizovat své žádosti

Žadatelé o byt v Penzionu pro seniory Frýdek-Místek musejí znovu aktualizovat své žádosti. O bydlení je totiž velký zájem a v pořadníku jsou desítky lidí. Penzion prošel před časem náročnou rekonstrukcí bytových jader a celkově má 167 bytových jednotek.

Soutěž Podbeskydský ještěr ve Frýdku-Místku opět hledala nejlepší cukráře

Slavnostní dort do čtyř kilogramů na libovolné téma. To bylo úkolem tradiční soutěže Podbeskydský ještěr, kde mezi sebou pravidelně měří síly studenti oboru cukrář. Jejím cílem je motivovat studenty, aby u oboru zůstali i po škole a dál se mu věnovali naplno.

Lidé se v Jablunkově zapojili do akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 11:31 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Do celorepublikového jarního úklidu se zapojilo také město Jablunkov. Skupinky sběračů prošly celé město, včetně okrajových částí. Nejčastěji nacházely běžný drobný odpad, ale nechyběly ani velké kusy.

Frýdek-Místek dává dopředu vědět, kde budou strážníci měřit rychlost

Strážníci opět začali měřit rychlost na různých místech Frýdku-Místku. Magistrát o tom dává dopředu vědět. Důvodem měření totiž není být represivní, ale preventivní. A přimět řidiče, aby na rizikových místech dodržovali maximální povolenou rychlost. A například u škol a v obytných zónách, byli více opatrní.

Frýdek-Místek hledá architekty a projektanty na přípravu projektu na Nové kulturní centrum
Vydáno 29. února 2024 11:56, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek vyhlásil výzvu, ve které hledá architekty a projektanty, kteří by se zapojili do obnovy historicky cenných objektů. Aktuálně běží veřejná zakázka na zpracování projektové dokumentace pro obnovu Národního domu a bývalé Národní záložny. Na ně má v budoucnu navázat nové kulturní centrum.

Frýdek-Místek pomalu připravuje realizaci velkého projektu Nové kulturní centrum města. Jeho součástí bude také rekonstrukce historicky cenných objektů, které mají v budoucnu sloužit pro nejrůznější kulturní činnosti. Proto se hledají odborníci, kteří by dokázali velmi citlivě skloubit současné požadavky s historickou architekturou.

Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Je vyhlášeno výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace pro části Záložna a Národní dům, nového Kulturního centra ve Frýdku-Místku. Jsou to dvě historické budovy, které v Místku máme."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Aktuálně probíhá výzva, ve které hledáme profesionály i architektonická studia. Firmy, které by zpracovaly projekt pro budoucí podobu Národního domu, který je třeba rekonstruovat. A přiléhající bývalé Záložny, kde má vzniknout městská galerie. Je to první fáze rekonstrukce a vzniku Nového kulturního centra. A pro nás je důležité, abychom nejdříve udělali tu práci, která je nutná. Tedy zrekonstruovaný Národní dům a Záložnu. A zároveň budeme chtít zpracovat to, aby poté, pokud seženeme prostředky, bylo možné přistavět Novou scénu a ty objekty na sebe navazovaly. A ta rekonstrukce mohla probíhat na fáze."
Lucie Šidlová, hlavní architektka Frýdku-Místku: "Je to velká výzva pro architekty a stavební inženýry a vlastně bychom rádi získali někoho, kdo se toho opravdu kvalitně a zodpovědně a velmi citlivě ujme."

Veřejná zakázka se týká přípravy projektové dokumentace na rekonstrukci Národního domu a Místecké záložny. Zpracovatelé budou muset ale počítat s projekční a stavební přípravou na budoucí plán stavby Nové scény.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Projekt rekonstrukce Národního domu, vzniku městské galerie a v budoucnu i přístavby nového sálu, který město nemá, a který víme, že si občané přejí, je velký projekt, který na mnoho desítek let ovlivní život ve městě. A proto samozřejmě budeme rádi, pokud na tom budeme spolupracovat s opravdovými odborníky a lidmi, kteří mají zkušenost."

Zájemci se mohou hlásit do 22. března. Předpokládaná hodnota zakázky přesahuje 31 milionů korun bez DPH.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000041779/frydekmistek-hleda-architekty-a-projektanty-na-pripravu-projektu-na-nove-kulturni-centrum