Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Jsou v seniorském věku a badminton hrají, skoro jako mladíci.

Anketa: 1.) "No je to legrace, samozřejmě, protože senioři se umí bavit. A umí sportovat. A dokazujeme, že ještě na to máme. Abychom něco vyhráli a zasportovali. A hlavně je u toho spousta legrace. Takže každé úterý se scházíme. A vrcholí to vždycky nějakým tím turnajem. A jak to dopadne, to teprve uvidíme."
Anketa: 2.) "Akce, které se tady pořádají, v ASEČ, tak ty jsou super. Teď budeme dělat vaječinu 17. 5. zase na Pohodě." - A jaká byla hra? - "Strašně výživná. To těch 16 setů dá zabrat." - Jak dlouho jste hráli? - "Od 9:00 a teď jsme skončili. Bylo toho hodně." - A jak jste si vedli? - "Nic moc. To vždycky záleží na losu, koho chytnete. Když máme slabšího partnera, tak bohužel. Můžete se uštvat a nepomůže vám nic." - Ale asi je to hlavně o tom, se zúčastnit a zahrát si. - "Přesně tak, že se hýbeme, že hrajeme. No ale jsme tady perfektní kolektiv."

Aktivní senioři uspořádali už třetí ročník turnaje v badmintonu.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Je nás v tom sportovním kroužku asi dvacet a zastáváme názor, že tím turnajem a tím hraním toho badmintonu předcházíme krizi středního věku. Protože se chceme udržet fit a máme se dobře tím pádem. Abych nezapomněla, máme podporu magistrátu, což je pro nás velice důležité, protože máme větší nadšení a hrajeme rádi."

Každý účastník získal perníkovou medaili a pro nejlepší byly připraveny i cenné kovy, diplomy a odměny.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Připravili jsme originální medaile, opravdu bronzové, stříbrné, zlaté. Každý výherce dostal diplom. A plus první tři místa jsme odměňovali poukázkami do jednoho nejmenovaného řetězce, ve výši 400, 300 a 200 korun. Takže každý účastník byl spokojený, myslím si."

Kolik má vaše organizace členů? A děláte určitě i spousty jiných akcí.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Naše organizace má k dnešku 258 členů. Jiné akce, které děláme, tak ve sportu ještě ping pong hrajeme. Děláme gastro-turistické výlety, což je naše specialita. Máme ještě divadelní kroužek. To jsou milovníci divadel, kteří jezdí do Ostravy na divadelní představení."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Velmi rád jsem dnes předal ceny vítězům badmintonového turnaje, který pořádali Aktivní senioři ve Frýdku-Místku. My tady ve Frýdku-Místku máme dvě organizace, které sdružují seniory. Celkem zhruba kolem tří tisíc seniorů. Město Frýdek-Místek je i finančně podporuje a spolupracujeme s oběma organizacemi. Já osobně jsem zastáncem takzvaného zdravého stárnutí, kdy podporujeme právě seniory v jejich sportovních aktivitách."

Město pro seniory vybudovalo dvě workoutová hřiště a rovněž uvažuje o znovuobnovení Pochodů pro seniory.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Frýdek-Místek se opět zapojil do Plavecké soutěže měst

9. října 2023 14:08 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se opět zapojil do plavecké soutěže měst. Ta propaguje kondiční plavávání jako vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitu. Zúčastnit se mohli plavci všech věkových kategorií a stačilo jenom na čas uplavat 100 metrů.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu
Vydáno 15. dubna 2024 12:39, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Jsou v seniorském věku a badminton hrají, skoro jako mladíci.

Anketa: 1.) "No je to legrace, samozřejmě, protože senioři se umí bavit. A umí sportovat. A dokazujeme, že ještě na to máme. Abychom něco vyhráli a zasportovali. A hlavně je u toho spousta legrace. Takže každé úterý se scházíme. A vrcholí to vždycky nějakým tím turnajem. A jak to dopadne, to teprve uvidíme."
Anketa: 2.) "Akce, které se tady pořádají, v ASEČ, tak ty jsou super. Teď budeme dělat vaječinu 17. 5. zase na Pohodě." - A jaká byla hra? - "Strašně výživná. To těch 16 setů dá zabrat." - Jak dlouho jste hráli? - "Od 9:00 a teď jsme skončili. Bylo toho hodně." - A jak jste si vedli? - "Nic moc. To vždycky záleží na losu, koho chytnete. Když máme slabšího partnera, tak bohužel. Můžete se uštvat a nepomůže vám nic." - Ale asi je to hlavně o tom, se zúčastnit a zahrát si. - "Přesně tak, že se hýbeme, že hrajeme. No ale jsme tady perfektní kolektiv."

Aktivní senioři uspořádali už třetí ročník turnaje v badmintonu.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Je nás v tom sportovním kroužku asi dvacet a zastáváme názor, že tím turnajem a tím hraním toho badmintonu předcházíme krizi středního věku. Protože se chceme udržet fit a máme se dobře tím pádem. Abych nezapomněla, máme podporu magistrátu, což je pro nás velice důležité, protože máme větší nadšení a hrajeme rádi."

Každý účastník získal perníkovou medaili a pro nejlepší byly připraveny i cenné kovy, diplomy a odměny.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Připravili jsme originální medaile, opravdu bronzové, stříbrné, zlaté. Každý výherce dostal diplom. A plus první tři místa jsme odměňovali poukázkami do jednoho nejmenovaného řetězce, ve výši 400, 300 a 200 korun. Takže každý účastník byl spokojený, myslím si."

Kolik má vaše organizace členů? A děláte určitě i spousty jiných akcí.

Dagmar Kaňoková, předsedkyně ASEČ F-M: "Naše organizace má k dnešku 258 členů. Jiné akce, které děláme, tak ve sportu ještě ping pong hrajeme. Děláme gastro-turistické výlety, což je naše specialita. Máme ještě divadelní kroužek. To jsou milovníci divadel, kteří jezdí do Ostravy na divadelní představení."
Marcel Sikora (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Velmi rád jsem dnes předal ceny vítězům badmintonového turnaje, který pořádali Aktivní senioři ve Frýdku-Místku. My tady ve Frýdku-Místku máme dvě organizace, které sdružují seniory. Celkem zhruba kolem tří tisíc seniorů. Město Frýdek-Místek je i finančně podporuje a spolupracujeme s oběma organizacemi. Já osobně jsem zastáncem takzvaného zdravého stárnutí, kdy podporujeme právě seniory v jejich sportovních aktivitách."

Město pro seniory vybudovalo dvě workoutová hřiště a rovněž uvažuje o znovuobnovení Pochodů pro seniory.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042577/aktivni-seniori-usporadali-ve-frydkumistku-turnaj-v-badmintonu