Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Den Země připadá na pondělí 22. dubna. Řada měst ho postupně slaví kolem tohoto data. Ve Frýdku-Místu letos oslavy připadnou na pátek.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Den Země je výchovně vzdělávací a osvětová akce, kterou pořádá statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s příspěvkovou organizací Středisko volného času Klíč. Den Země se uskuteční 26. dubna v Sadech Bedřicha Smetany v Místku. Letošní ročník je zaměřen na svět zvířat. To znamená, že je připraven opravdu pestrý program."
Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Malí návštěvníci se mohou těšit na spoustu novinek. Například se dozví, jak probíhá klasický výcvik psů prostřednictvím kynologického klubu. A zároveň mohou zjistit, jak se psi cvičí pro takzvanou canisterapii. Přidají se k nám i Neposedné tlapky a velkým lákadlem určitě bude výroba hnízd pro jiřičky, které si děti budou moci odnést. Všechny bychom chtěli pozvat na plno her, soutěží a informací o zvířatech, jejich ochraně a jejich společném životu s námi."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nebudou chybět jízdy na ponících, sokolnické vystoupení, dále ukázky canisterapie. Jsou tam připraveny také hry a soutěže s problematikou a se zaměřením na poznávání zvířat. Pro děti bude připraven skákací hrad. Takže opravdu bohatý program. A je samozřejmě třeba také říct, že je to dopoledne hlavně pro školy a odpoledne je zaměřeno na veřejnost. Ale veřejnost může přijít klidně i také dopoledne."

Den Země má každoročně různá témata. Tradičně se ale na akci představují organizace spojené s ekologií. A vždy se na akci učí o správném třídění odpadů, topení nebo právě o péči o přírodu a zvířata.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Loňský ročník byl zaměřen na ekologickou domácnost. Takže ukázky toho, jak fungují jednotlivé zdroje vytápění, letošní ročník bude zaměřen na svět zvířat, takže ukázat dětem a veřejnosti, jak zvířata pomáhají. A seznámit se s problematikou."

Z dalších organizací se představí například Faunapark, debrujáři i Muzeum Beskyd. A tradičně nebudou chybět ani oblíbení hasiči a pásmo divadelních scének.

Nahlásit chybu


K tématu

Den Země ve Frýdku-Místku učil o světě zvířat a jak chránit přírodu

Den plný her, soutěží, a hlavně zvířat a informací o ochraně přírody. Takové byly další velkolepé oslavy Dne Země ve Frýdku-Místku. Letošní ročník odpovídal hlavně na otázky, jak nám pomáhají zvířata a co pro ně můžeme udělat?

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Prvňáčci se budou v Ostravě učit číst, psát, počítat, ale i třídit odpady

3. září 2023 9:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Noví školáci v krajském městě dostanou zábavné sady o třídění odpadů. Praktickou pomůcku „Třídíme se zvířátky“ najde první školní den na lavicích bezmála 2 700 žáků prvních tříd z 60 škol v Ostravě. Je to společný projekt Moravskoslezského kraje, neziskové společnosti EKO-KOM a kolektivních systémů ASEKOL a Elektrowin.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Mladí hasiči bojovali v Nošovicích o Pohár starosty obce

23. května 2024 17:46 | Nošovice | Michal Slonina | Nošovický miniexpres

V Nošovicích uspořádali dobrovolní hasiči další ročník soutěže O pohár starosty obce. Ten letošní už byl 31. a jako vždy byl učen mladším a starším žákům.

Bazén na Střední škole řemesel Frýdek-Místek potřebuje rekonstrukci

Krytý bazén na krajské Střední škole řemesel ve Frýdku-Místku potřebuje nutnou rekonstrukci. Radnice o jeho záchraně jedná s Moravskoslezským krajem. Záměrem města je sportoviště zachovat a také prodloužit nádrž na původní délku, aby se v bazénu mohly konat plavecké závody.

Ostatky tří lidí vykopaných při rekonstrukci ve Frýdku-Místku mohou být z dob války

Kopali jámu pro retenční nádrže a objevili lidské kosti. Druhý den policisté potvrdili, že na místě byly ostatky minimálně tří lidí. Ty se nyní budou zkoumat. Rekonstrukci prostoru před Kulturním domem Frýdek tato událost nakonec nijak neomezila. Práce opět pokračují.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Trasa letošního Pochodu kolem Palkovic vedla na vrchol Čupek

22. května 2024 9:29 | Palkovice | Libor Běčák | Palkovický miniexpres

Několik desítek lidí se vypravilo na trasu letošního Pohodu kolem Palkovic. Start byl tradičně u sportovní haly. Podle mapy pak účastníci procházeli trasu s několika soutěžními stanovišti.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Frýdek-Místek zve školy i veřejnost na Den Země ve znamení Světa zvířat
Vydáno 22. dubna 2024 15:41, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Sady Bedřicha Smetany v Místku se promění na „Svět zvířat“. Stane se tak v rámci oslav Dne Země. Letošní ročník proběhne v pátek 26. dubna. Dopoledne hlavně pro školy a odpoledne pro veřejnost. Připraven bude tradičně bohatý program zvířecích, ekologických a vzdělávacích aktivit.

Den Země připadá na pondělí 22. dubna. Řada měst ho postupně slaví kolem tohoto data. Ve Frýdku-Místu letos oslavy připadnou na pátek.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Den Země je výchovně vzdělávací a osvětová akce, kterou pořádá statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s příspěvkovou organizací Středisko volného času Klíč. Den Země se uskuteční 26. dubna v Sadech Bedřicha Smetany v Místku. Letošní ročník je zaměřen na svět zvířat. To znamená, že je připraven opravdu pestrý program."
Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč F-M: "Malí návštěvníci se mohou těšit na spoustu novinek. Například se dozví, jak probíhá klasický výcvik psů prostřednictvím kynologického klubu. A zároveň mohou zjistit, jak se psi cvičí pro takzvanou canisterapii. Přidají se k nám i Neposedné tlapky a velkým lákadlem určitě bude výroba hnízd pro jiřičky, které si děti budou moci odnést. Všechny bychom chtěli pozvat na plno her, soutěží a informací o zvířatech, jejich ochraně a jejich společném životu s námi."
Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nebudou chybět jízdy na ponících, sokolnické vystoupení, dále ukázky canisterapie. Jsou tam připraveny také hry a soutěže s problematikou a se zaměřením na poznávání zvířat. Pro děti bude připraven skákací hrad. Takže opravdu bohatý program. A je samozřejmě třeba také říct, že je to dopoledne hlavně pro školy a odpoledne je zaměřeno na veřejnost. Ale veřejnost může přijít klidně i také dopoledne."

Den Země má každoročně různá témata. Tradičně se ale na akci představují organizace spojené s ekologií. A vždy se na akci učí o správném třídění odpadů, topení nebo právě o péči o přírodu a zvířata.

Lukáš Slíva (KDU-ČSL/SPOLU), náměstek primátora Frýdku-Místku: "Loňský ročník byl zaměřen na ekologickou domácnost. Takže ukázky toho, jak fungují jednotlivé zdroje vytápění, letošní ročník bude zaměřen na svět zvířat, takže ukázat dětem a veřejnosti, jak zvířata pomáhají. A seznámit se s problematikou."

Z dalších organizací se představí například Faunapark, debrujáři i Muzeum Beskyd. A tradičně nebudou chybět ani oblíbení hasiči a pásmo divadelních scének.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000042704/frydekmistek-zve-skoly-i-verejnost-na-den-zeme-ve-znameni-sveta-zvirat