Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh sportu představil přes 30 sportovních klubů a kroužků ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Většina sportovních klubů na jednom místě. Unikátní akci s názvem Trh sportu uspořádalo město Frýdek-Místek , kde se představilo na 33 sportovních spolků. Cílem bylo představit sporty ve městě a poradit s případným výběrem sportu pro děti. Na místě bylo možné si sporty i vyzkoušet.

Hala Polárka plná téměř všech různých typů sportů, do kterých se mohou zapojit děti ve Frýdku-Místku. To byl cíl města, které přišlo s nápadem uspořádat poprvé v historii Trh sportu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek hledá způsoby, jak podpořit zejména sportující děti a mládež. A vedle toho, že se snažíme každoročně navyšovat prostředky na podporu sportu, budujeme sportovní infrastrukturu. Tak jsme přišli s nabídkou pro kluby uspořádat poprvé v historii města trh sportu, kde by na jednom místě byly všechny velké sportovní kluby. Nebo všechny podstatné kluby, které jsou ve městě, a které město podporuje. A ta myšlenka se setkala s obrovskou reakcí. A je tady všechno podstatné, co se ve městě děje, tak dneska v Polárce na jednom místě. A my si od toho slibujeme, že děti, které tady přijdou, které všechny dostaly informace, tak objeví třeba ten svůj sport, někde se začnou hýbat a pak už to navazuje jedno na druhé. Důležité je, aby děti a jejich rodiče věděli, co všechno se v tom městě děje, a kde všude jejich děti mohou být aktivní."
Anketa: 1.) "Přivedla mě tady moje dcera, protože je strašně aktivní a chtěla by nějak vyvíjet svoji aktivitu, takže jsme se rozhodli, že se přijedeme podívat, aby si mohla vybrat něco, co by ji zaujalo. A co by mohla dělat." – A je něco konkrétního, co by ji blíže zajímalo? – "Gymnastika."
Anketa: 2.) "Hraju basket za Pointers a chtěl jsem tady jít si zkusit nové sporty." – A zajímá tě ještě nějaký konkrétní, zaujalo tě tady něco dneska? – "Teď jsme přišli, ale líbí se mi hokej a florbal."
Anketa: 3.) "Hledáme nějakou zábavu pro naše dcery." – A konkrétně něco zajímavého? – "Asi spíš nějaké tancování hledáme."

Na akci se představilo 33 sportovních oddílů a kroužků, které především malým návštěvníkům předvedly, co nabízejí. Nechyběly praktické ukázky a děti si mohly většinu sportů také vyzkoušet.

Michal Adam, AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek: "AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek má příští rok 15 let. Jsme vedeni pod Hombu Dojo v Tokiu. Cvičíme tradiční aikido a tady budeme předvádět to, co se u nás mohou děti naučit. A sídlíme na ulici Palackého ve Frýdku-Místku, samozřejmě u stánku se lidé dozví bližší informace."
David Palkovský, Pickleball Club Frýdek-Místek: "Prezentuji tady sport jménem Pickleball, který je poslední dva nebo tři roky nejrychleji se rozrůstající sport na světě. V Americe ho hraje asi 50 milionů lidí, což je pro srovnání dvakrát tolik, co tenis nebo golf. U nás v Česku a Evropě se teprve ten sport rozšiřuje a relativně na nějaký začátek je to sport, který nepotřebuje nějakou velkou investici, protože se hraje na rozměrech badmintonového kurtu. A stačí mít jenom speciální síť, která je plus mínus tenisová, dvě pálky, míček a můžete hrát."
Adam Kratochvíl, Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek: "My jsme Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek, Působíme v Místku už 25 let. Učíme děti umění sebeobrany, pohybovému rozvoji a nejenom to, i celkově rozvoj dětí, jak po té tělesné, tak i po té duševní stránce."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Pointers Family, rodina klubu Pointers zastřešuje především basketbal, jako takový, co se týče sportovních disciplín, potom kopanou ve Fotbalpointu. Ale my se nesoustředíme na to, ať děti směřujeme jenom k těmto vybraným sportům, ty jsou spíš nástrojem. To už se také ví. Od předškolního věku se snažíme iniciovat děti a jejich vztah ke sportu jako takovému. Provozujeme s nimi v našem areálu, i na mateřských školách, v podstatě dovednosti míčových sportů, drobné atletické, gymnastické. Tak, ať si později najdou cestu a rozumí tomu, co to je sportovní prostředí. Chápou, co je to disciplína v prostoru, ve kterém trénují a připravují se s ostatními dětmi. Pochopí autoritu trenéra jako takového. A mimo jiné jakýmsi způsobem vzděláváme u těch prvních krůčků i rodiče."
Pavel Palát, trenér mládeže HC Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že ta akce proběhne, protože důležité pro nás je, jako pro hokejisty, abychom se srovnali se sportem v celém městě. Protože, já už jsem to kdysi říkal, Na hokej se díváme, jak na nějaký protekční projekt, ale my chceme všem dětem a rodičům ukázat, že jsme tady pro všechny, nejsme nároční. A chceme to tady prezentovat. Máme tady výsledky naší práce, kartičky kluků, kteří prošli týmem. A snažíme se tady pro všechny děti ve městě udělat zábavu. Aby to pochopily, že ten hokej je zábava pro všechny."

Na akci dorazilo přes 660 dětí, které často doprovázeli rodiče nebo prarodiče.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mimo to, že tady sportovní kluby nabízejí své aktivity, tak si myslím, že ta nejpozitivnější zpráva, která tady dneska zazní z mých úst je ta, že potvrdím, že v příštím roce v novém dotačním programu na podporu mládežnického sportu bude minimálně o 7 milionů korun více. A ty se rozdělí mezi mládežnické kluby, na jejich činnost."

Kromě toho pracuje město na budování sportovní infrastruktury, kdy aktuálně řeší stavbu dvou nových tělocvičen.

Nahlásit chybu


K tématu

Trh vzdělávání a uplatnění ve Frýdku-Místku pomáhal žákům s výběrem střední školy

28. září 2023 12:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ve Frýdku-Místku proběhl další ročník tradičního Trhu vzdělávání a uplatnění. Akce pravidelně pomáhá žákům posledních ročníků základních škol s výběrem střední školy nebo učebních oborů. Letos se na akci představilo na 70 škol nejen z Moravskoslezského kraje.

Handicapovaní soutěžili na olympiádě v lehké atletice ve Frýdku-Místku

2. října 2023 13:56 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Handicapovaní ze tří zemí se opět sjeli do Frýdku-Místku. Společně tady poměřili síly na 26. ročníku sportovní olympiády v lehké atletice pro osoby s mentálním postižením. Cílem bylo, aby si hlavně společně užili den plný sportu.

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.


MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Se sádrou na dovolenou k vodě bez problémů. Nový materiál začali používat v krnovské nemocnici.

Dovolenou u vody nebo v zahraničí často ovlivňují akutní úrazy a zejména pak zlomeniny končetin. Pobyt u moře s nasazenou sádrou je velkým omezením pro pacienty. Toto vše odstraňuje nový způsob fixace zlomenin, který začali aplikovat v krnovské nemocnici.

Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Radikální a citlivý k historii. Mezinárodní soutěž na proměnu a využití Bredy má vítěze

20. června 2024 13:32 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

A je rozhodnuto. Odborná mezinárodní porota vybrala vítěze soutěže na proměnu opavského památkově chráněného Obchodního domu Breda. Stal se jím tým sdružení architektonických kanceláří z Brna a Bruselu: Atelier GRAM + OFFICE Kersten Geers + Spolka.

Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

Modrý kříž pomáhá mladistvým i dospělým ve Frýdku-Místku v boji se závislostmi

Město Frýdek-Místek podpořilo organizaci Modrý kříž. Ta pracuje s lidmi, kteří mají sklony k závislosti na drogách nebo alkoholu. Na projekt, který se věnuje hlavně mladistvým a rodičům půjde 520 tisíc korun.

Frýdek-Místek udělil čtyři Ceny města za rok 2023

Frýdek-Místek uděloval ceny města za rok 2023. Ocenění se udělovalo za oblast záchrany životů, přínos v kultuře a výtvarné umění a architektura. Cenu získali čtyři lidé, jeden z nich in memoriam.

Jablunkovští deváťáci převzali ocenění za své úspěchy

19. června 2024 11:33 | Jablunkov | Libor Běčák | Jablunkovský miniexpres

Ve velkém sále radnice v Jablunkově se sešli žáci 9. ročníků základních škol, kteří byli oceněni za dobré studijní výsledky a reprezentaci města.

Děti s prarodiči sesbírali nářeční výrazy používané v Čeladné

18. června 2024 14:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Čeladná žila několik měsíců mezigeneračním projektem s názvem Jaro s babi a dědou. Jeho jedním z úkolů bylo, aby děti se svými prarodiči sestavili slovníky výrazů v místním nářečí. Sešlo se jich několik desítek.

Frýdek-Místek se chystá na Mezinárodní folklorní festival

Mezinárodní folklorní festival Frýdek-Místek opět láká na bohatý program. Kromě řady domácích souborů přijede také pět zahraničních. Program pro veřejnost začíná ve čtvrtek a hlavními taháky bude roztančené náměstí v pátek a celou sobotu.

Školáci poznávali práci hasičů. Navštívili hasičskou školu i stanici ve Frýdku-Místku

Jak probíhá výuka mladých hasičů a následně život u profesionální jednotky. To bylo stěžejním bodem akce, kterou společně připravili hasičská střední škola, vyšší odborná škola a krajští hasiči pro žáky frýdecko-místeckých základních škol.

Trh sportu představil přes 30 sportovních klubů a kroužků ve Frýdku-Místku
Vydáno 3. června 2024 14:06, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Většina sportovních klubů na jednom místě. Unikátní akci s názvem Trh sportu uspořádalo město Frýdek-Místek , kde se představilo na 33 sportovních spolků. Cílem bylo představit sporty ve městě a poradit s případným výběrem sportu pro děti. Na místě bylo možné si sporty i vyzkoušet.

Hala Polárka plná téměř všech různých typů sportů, do kterých se mohou zapojit děti ve Frýdku-Místku. To byl cíl města, které přišlo s nápadem uspořádat poprvé v historii Trh sportu.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek hledá způsoby, jak podpořit zejména sportující děti a mládež. A vedle toho, že se snažíme každoročně navyšovat prostředky na podporu sportu, budujeme sportovní infrastrukturu. Tak jsme přišli s nabídkou pro kluby uspořádat poprvé v historii města trh sportu, kde by na jednom místě byly všechny velké sportovní kluby. Nebo všechny podstatné kluby, které jsou ve městě, a které město podporuje. A ta myšlenka se setkala s obrovskou reakcí. A je tady všechno podstatné, co se ve městě děje, tak dneska v Polárce na jednom místě. A my si od toho slibujeme, že děti, které tady přijdou, které všechny dostaly informace, tak objeví třeba ten svůj sport, někde se začnou hýbat a pak už to navazuje jedno na druhé. Důležité je, aby děti a jejich rodiče věděli, co všechno se v tom městě děje, a kde všude jejich děti mohou být aktivní."
Anketa: 1.) "Přivedla mě tady moje dcera, protože je strašně aktivní a chtěla by nějak vyvíjet svoji aktivitu, takže jsme se rozhodli, že se přijedeme podívat, aby si mohla vybrat něco, co by ji zaujalo. A co by mohla dělat." – A je něco konkrétního, co by ji blíže zajímalo? – "Gymnastika."
Anketa: 2.) "Hraju basket za Pointers a chtěl jsem tady jít si zkusit nové sporty." – A zajímá tě ještě nějaký konkrétní, zaujalo tě tady něco dneska? – "Teď jsme přišli, ale líbí se mi hokej a florbal."
Anketa: 3.) "Hledáme nějakou zábavu pro naše dcery." – A konkrétně něco zajímavého? – "Asi spíš nějaké tancování hledáme."

Na akci se představilo 33 sportovních oddílů a kroužků, které především malým návštěvníkům předvedly, co nabízejí. Nechyběly praktické ukázky a děti si mohly většinu sportů také vyzkoušet.

Michal Adam, AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek: "AIKIDO AIKIKAI Frýdek-Místek má příští rok 15 let. Jsme vedeni pod Hombu Dojo v Tokiu. Cvičíme tradiční aikido a tady budeme předvádět to, co se u nás mohou děti naučit. A sídlíme na ulici Palackého ve Frýdku-Místku, samozřejmě u stánku se lidé dozví bližší informace."
David Palkovský, Pickleball Club Frýdek-Místek: "Prezentuji tady sport jménem Pickleball, který je poslední dva nebo tři roky nejrychleji se rozrůstající sport na světě. V Americe ho hraje asi 50 milionů lidí, což je pro srovnání dvakrát tolik, co tenis nebo golf. U nás v Česku a Evropě se teprve ten sport rozšiřuje a relativně na nějaký začátek je to sport, který nepotřebuje nějakou velkou investici, protože se hraje na rozměrech badmintonového kurtu. A stačí mít jenom speciální síť, která je plus mínus tenisová, dvě pálky, míček a můžete hrát."
Adam Kratochvíl, Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek: "My jsme Škola Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek, Působíme v Místku už 25 let. Učíme děti umění sebeobrany, pohybovému rozvoji a nejenom to, i celkově rozvoj dětí, jak po té tělesné, tak i po té duševní stránce."
Zdeněk Navrátil, předseda klubu Basketpoint Frýdek-Místek: "Pointers Family, rodina klubu Pointers zastřešuje především basketbal, jako takový, co se týče sportovních disciplín, potom kopanou ve Fotbalpointu. Ale my se nesoustředíme na to, ať děti směřujeme jenom k těmto vybraným sportům, ty jsou spíš nástrojem. To už se také ví. Od předškolního věku se snažíme iniciovat děti a jejich vztah ke sportu jako takovému. Provozujeme s nimi v našem areálu, i na mateřských školách, v podstatě dovednosti míčových sportů, drobné atletické, gymnastické. Tak, ať si později najdou cestu a rozumí tomu, co to je sportovní prostředí. Chápou, co je to disciplína v prostoru, ve kterém trénují a připravují se s ostatními dětmi. Pochopí autoritu trenéra jako takového. A mimo jiné jakýmsi způsobem vzděláváme u těch prvních krůčků i rodiče."
Pavel Palát, trenér mládeže HC Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že ta akce proběhne, protože důležité pro nás je, jako pro hokejisty, abychom se srovnali se sportem v celém městě. Protože, já už jsem to kdysi říkal, Na hokej se díváme, jak na nějaký protekční projekt, ale my chceme všem dětem a rodičům ukázat, že jsme tady pro všechny, nejsme nároční. A chceme to tady prezentovat. Máme tady výsledky naší práce, kartičky kluků, kteří prošli týmem. A snažíme se tady pro všechny děti ve městě udělat zábavu. Aby to pochopily, že ten hokej je zábava pro všechny."

Na akci dorazilo přes 660 dětí, které často doprovázeli rodiče nebo prarodiče.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Mimo to, že tady sportovní kluby nabízejí své aktivity, tak si myslím, že ta nejpozitivnější zpráva, která tady dneska zazní z mých úst je ta, že potvrdím, že v příštím roce v novém dotačním programu na podporu mládežnického sportu bude minimálně o 7 milionů korun více. A ty se rozdělí mezi mládežnické kluby, na jejich činnost."

Kromě toho pracuje město na budování sportovní infrastruktury, kdy aktuálně řeší stavbu dvou nových tělocvičen.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043360/trh-sportu-predstavil-pres-30-sportovnich-klubu-a-krouzku-ve-frydku-mistku