Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Julinka se letos narodila jako první v MSK. Nyní ji osobně přivítal primátor Frýdku-Místku

Frýdek-Místek |

První dítě narozené letos v Moravskoslezském kraji je holčička Julinka z Frýdku-Místku. Na svět přišla v tamní nemocnici. Nyní ji i s rodiči mimořádně a oficiálně přivítal na magistrátu primátor města.

Julinka se narodila 1. ledna 2025 v 1:05 hodin ve frýdecko-místecké nemocnici. Vážila 2 850 gramů a měla 50 centimetrů. Nyní už povyrostla a osobně ji přijal na magistrátu primátor Frýdku-Místku. Pro rodiče byla tak trochu novoročním překvapením.

Jakub Meca, tatínek: "Já jsem slezl z lešení asi v pět hodin, zajel jsem udělat chlebíčky s manželkou, a pak jsme jeli do porodnice."
Gabriela Mecová, maminka: "Manžel byl ještě na stavbě, lepil polystyren. Ještě lepil, takže jsem mu jenom volala, že možná už se něco děje. Když přijel domů, tak jsme ještě ty chlebíčky stihli. A nakonec po chlebíčkách jsme vyrazili. Zjistilo se, že ještě nic, že můžeme chvilku počkat, tak jsme se vrátili domů. No a stačila jen ta cesta a jeli jsme zpátky. A za dvě hodinky už byla Julinka na světě."
Jakub Meca, tatínek: "Nejlepší byla otázka při porodu na manželku, nebo spíš, když jí říkali: "Užívejte si ty poslední chvíle těhotenství." A ona říkala: "Já si to užívám." To bylo takové, že se všichni smáli na tom sále."

Maminka si mateřství užívá naplno, tatínek tráví hodně času na stavbě rodinného domu, ale i tak je jejich dcerka hotový poklad.

Jakub Meca, tatínek: "To ona je hodňoučká, no. Aspoň co já s ní jsem. Nevím, jak moc zlobí maminku."
Gabriela Mecová, maminka: "Perfektní. Přibírá, krásně roste, směje se, povídá." - Předpokládám, že je to vaše první dítě, takže zkušenosti nové? - "Je to naše první, takže si to užíváme každou chvilinku." - A co říkáte na to, že byla první v kraji? - "Pořád nemám slov, co to na mě ušili za boudu."
Jakub Meca, tatínek: "Překvapila. Doufali jsme spíš, že si ten pobyt u maminky trošku prodlouží."

Město pro malou Julinku připravilo dárkový balíček s poukázkou na náušničky a dalšími dárky.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Uvítání prvního občánka Frýdku-Místku je jedna z těch nejpříjemnějších událostí a povinností, kterou jako primátor mám. Já přeju Julince, ať je šťastná, zdravá a dělá rodičům radost. Letos je to ještě korunováno tím, že to není jen první miminko Frýdku-Místku, ale byla první i v kraji, takže je to mimořádné. Jak jsem řekl – ať je zdravá, krásná a dělá rodičům radost."

V roce 2024 se v porodnici frýdecko-místecké nemocnice narodilo 882 dětí. Z toho 448 holek a 434 kluků. Tak uvidíme, kolik to bude letos.

Nahlásit chybu


K tématu

Den zdraví a ošetřovatelství Nemocnice ve Frýdku-Místku nabídl vyšetření i poradenství

19. května 2025 12:52 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Nemocnice ve Frýdku-Místku ve spolupráci s městem uspořádala Den zdraví a ošetřovatelství. V prostorách obchodního centra Frýda si mohli lidé nechat zdarma změřit tlak, hladinu cukru, krevní skupinu nebo zrak. Nechyběly ani praktické ukázky z operačních sálů a poradenství odborníků.

Školáci z Frýdku-Místku soutěžili v poskytování první pomoci

22. května 2025 13:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ošetření krvácení, zlomenin, pomoc při bezvědomí, ale i resuscitace a další krizové situace. To byla řada modelových úkolů z oblasti první pomoci, které museli správně vyřešit žáci základních škol ve Frýdku-Místku zapojení do soutěže Mladý záchranář.

Blízkost, individualita i moderní přístup porodnice Nemocnice ve Frýdku-Místku

7. července 2025 16:28 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Perfektní vybavení, dokonale sehraný tým, empatický a individuální přístup. To jsou symboly porodnice v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Ta v poslední době zavedla řadu inovací, které mají za cíl udržet novorozence v maximálním kontaktu s maminkou.


Pohádkové ledové sochy budou na Pustevnách k vidění už jen do neděle

Včera 18:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na Pustevnách v Beskydech mohou návštěvníci znovu obdivovat ledové sochy. Koná se zde už šestadvacátý ročník tradiční výstavy, která letos nabídla desítky pohádkových motivů.

Balíkomat v Hnojníku někdo vyhodil do vzduchu úmyslně trhavinou

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Moravskoslezská kriminálka pátrá po pachateli, který v Hnojníku vložil trhavinu do boxu na zásilky. Úmyslně odpálení potvrzují záběry z bezpečnostních kamer.

Noc a den v SVČ – celostátní akce pro více než 150 SVČ a domů dětí naplnila dětem pololetní prázdniny

1. února 2026 11:11 | Bruntál | Karel Soukop

Děti v celé republice prožily své pololetní prázdniny ve svých Střediscích volného času či domech dětí. Celostátní akce Noc a den v SVČ jim zaplnila bohatým programem dva celé dny i noc. Programy akce byly různé v různých domech dětí.

V bývalých textilních areálech ve Frýdku-Místku vznikl i Faunapark, přibude Lidl

31. ledna 2026 20:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Další dva zajímavé projekty doplňují investice do brownfieldů ve Frýdku-Místku. V bývalém textilním areálu vznikl také Faunapark a dalším významným investorem je společnost Lidl.

Ukradené čokolády daroval kamarádům. Během jednoho měsíce způsobil škodu za sto tisíc korun

Včera 9:53 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Z osmi prodejen ukradl zboží, vloupal se do automatu na CBD a přivlastnil si cizí peněženku. Pouhý měsíc stačil 32letému muži, aby způsobil škodu přes sto tisíc korun. Ukradené zboží prodával, kromě čokolád, které dával kamarádům. Hrozí mu pobyt ve vězení až na pět let.

Lyžaři jeli na Svinci závod ve slalomu, za dva týdny chtějí na sněhu karneval

1. února 2026 7:22 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na Svinci se konaly lyžařské závody ve slalomu, které byly otevřené široké veřejnosti i registrovaným závodníkům. Odstartovalo více než šedesát lyžařů, a to i přes mlhu, která svah zakrývala.

Sociální služby bude v Rychvaldě nově poskytovat Armáda spásy

30. ledna 2026 13:40 | Rychvald | Libor Běčák

Město Rychvald přistoupilo z zásadní změně v poskytování sociálních služeb svým občanům. Nově bude tyto služby v rozšířeném rozsahu zajišťovat Armáda spásy.

Plavání s miminky na kurzech Kačenka cílí na jejich psychomotorický vývoj

31. ledna 2026 11:09 | Karviná | Gabriela Stašová

Plavání s miminky podporuje spoustu psychomotorických funkcí a je prospěšné pro další vývoj dítěte. To moc dobře vědí i v Karviné, kde se pravidelně uskutečňuje plavání s batolaty a různě starými dětmi.

Marlenka zrekonstruuje bývalý textilní areál

31. ledna 2026 20:40 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Na konci listopadu loňského roku podepsal Frýdek-Místek se společností Marlenka Memorandum o spolupráci. Dokument se týká výstavby druhé továrny na medové dorty a využití společností nabytého areálu v Hálkově ulici v Místku.

V Dětmarovicích slavnostně otevřeli novou sokolovnu

30. ledna 2026 13:52 | Dětmarovice | Michal Slonina

Nejen členové Sokola se v Dětmarovicích těší z nové budovy sokolovny. Tu vedení obce slavnostně otevřelo v lednu. Po letech nahradila starší, nevyhovující budovu.

Návsí žije sportem i v zimě. Starosta také děkuje horníkům, kteří pracovali na šachtách

Včera 10:12 | Návsí | Libor Běčák

Sportovní život v Návsí neutichá ani v průběhu zimy. Využívána jsou nejen venkovní hřiště, ale především sportovní hala.

Komunitní centrum Nová Osmička ve Frýdku-Místku je unikátní projekt

31. ledna 2026 20:47 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Frýdku-Místku také vyroste jedno z nejvýraznějších kulturních a komunitních center v MS kraji. Vzniká v areálu bývalé textilní továrny dosud známé pod názvem Přádelna bratří Neumannů. Aktuální název je nyní Nová Osmička.

Představujeme investiční plán Slezanu Holding ve Frýdku-Místku

31. ledna 2026 20:38 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

V celém procesu proměny Frýdku-Místku hraje velkou roli společnost Slezan Holding. Ta některé bývalé textilní objekty prodala jiným společnostem, ale sama má také velké investiční plány.

Investice do bývalých textilních areálů proměňují Frýdek-Místek

31. ledna 2026 20:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Toto vydání Frýdecko-místeckého expresu je poněkud speciální, protože se budeme věnovat investicím do budov bývalé textilní výroby Slezan. Frýdek-Místek se v posledních měsících proměňuje právě díky investičním plánům nejrůznějších podob.

Palkovice mají rozjeto několik investičních akcí

30. ledna 2026 11:17 | Palkovice | Libor Běčák

Také v letošním roce se v Palkovicích a na Myslíku pokračuje v rozpracovaných stavbách a radnice připravila i několik nových projektů.

Julinka se letos narodila jako první v MSK. Nyní ji osobně přivítal primátor Frýdku-Místku
Vydáno 20. března 2025 16:29, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
První dítě narozené letos v Moravskoslezském kraji je holčička Julinka z Frýdku-Místku. Na svět přišla v tamní nemocnici. Nyní ji i s rodiči mimořádně a oficiálně přivítal na magistrátu primátor města.

Julinka se narodila 1. ledna 2025 v 1:05 hodin ve frýdecko-místecké nemocnici. Vážila 2 850 gramů a měla 50 centimetrů. Nyní už povyrostla a osobně ji přijal na magistrátu primátor Frýdku-Místku. Pro rodiče byla tak trochu novoročním překvapením.

Jakub Meca, tatínek: "Já jsem slezl z lešení asi v pět hodin, zajel jsem udělat chlebíčky s manželkou, a pak jsme jeli do porodnice."
Gabriela Mecová, maminka: "Manžel byl ještě na stavbě, lepil polystyren. Ještě lepil, takže jsem mu jenom volala, že možná už se něco děje. Když přijel domů, tak jsme ještě ty chlebíčky stihli. A nakonec po chlebíčkách jsme vyrazili. Zjistilo se, že ještě nic, že můžeme chvilku počkat, tak jsme se vrátili domů. No a stačila jen ta cesta a jeli jsme zpátky. A za dvě hodinky už byla Julinka na světě."
Jakub Meca, tatínek: "Nejlepší byla otázka při porodu na manželku, nebo spíš, když jí říkali: "Užívejte si ty poslední chvíle těhotenství." A ona říkala: "Já si to užívám." To bylo takové, že se všichni smáli na tom sále."

Maminka si mateřství užívá naplno, tatínek tráví hodně času na stavbě rodinného domu, ale i tak je jejich dcerka hotový poklad.

Jakub Meca, tatínek: "To ona je hodňoučká, no. Aspoň co já s ní jsem. Nevím, jak moc zlobí maminku."
Gabriela Mecová, maminka: "Perfektní. Přibírá, krásně roste, směje se, povídá." - Předpokládám, že je to vaše první dítě, takže zkušenosti nové? - "Je to naše první, takže si to užíváme každou chvilinku." - A co říkáte na to, že byla první v kraji? - "Pořád nemám slov, co to na mě ušili za boudu."
Jakub Meca, tatínek: "Překvapila. Doufali jsme spíš, že si ten pobyt u maminky trošku prodlouží."

Město pro malou Julinku připravilo dárkový balíček s poukázkou na náušničky a dalšími dárky.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Uvítání prvního občánka Frýdku-Místku je jedna z těch nejpříjemnějších událostí a povinností, kterou jako primátor mám. Já přeju Julince, ať je šťastná, zdravá a dělá rodičům radost. Letos je to ještě korunováno tím, že to není jen první miminko Frýdku-Místku, ale byla první i v kraji, takže je to mimořádné. Jak jsem řekl – ať je zdravá, krásná a dělá rodičům radost."

V roce 2024 se v porodnici frýdecko-místecké nemocnice narodilo 882 dětí. Z toho 448 holek a 434 kluků. Tak uvidíme, kolik to bude letos.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000047823/julinka-se-letos-narodila-jako-prvni-v-msk-nyni-ji-osobne-privital-primator-frydkumistku