Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trh sportu představil dětem ve Frýdku-Místku na 40 sportovních klubů

Frýdek-Místek |

Hala Polárka ve Frýdku-Místku se na jeden den proměnila ve sportovní tržiště. Konal se tu druhý ročník Trhu sportu – přehlídka klubů a oddílů, které působí ve městě a hledají nové zájemce mezi dětmi a mládeží. Děti si mohly řadu sportů na místě také vyzkoušet.

Na čtyři desítky sportovních klubů zaplnily halu Polárka ve Frýdku-Místku i její venkovní okolí. Děti tak měly možnost poznat všechny sporty, které se dají ve městě provozovat.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Prezentujeme házenou. Nabízíme, aby si kluci i holky zkusily, co je házená. Tady máme jednu branku, na které si mohou vyzkoušet rychlost a razanci střely. Co si myslím, že má velký úspěch, protože spousta kluků to zkouší. Mají za to nějaké ceny. Každopádně chceme oslovit i rodiče, že házená ve Frýdku-Místku má tradici. Máme strašně velký počet dětí, jsme úspěšní a myslím si, že házená je pro děti velmi zajímavý sport."
Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: "Není o těch dvou, třech velkých sportech. Město Frýdek-Místek je z tohoto pohledu opravdu barevné a já věřím, že dneska mezi těmi desítkami těch různých sportovních klubů si rodiče a hlavně jejich děti najdou to, co jim opravdu bude sedět, a najdou si ten sport, se kterým začnou a pak třeba budou pokračovat, můžou ho změnit, ale hlavně jim to ukáže ty velké možnosti, které ve městě díky všem nadšencům, kteří se sportu a sportující mládeži věnují, se tady v tom městě nabízejí."

Kromě běžných sportů jako je hokej nebo fotbal byly k vidění například šachy, různá bojová umění, tanec, gymnastika nebo i různé méně známé sporty.

Anketa: 1.) "Přivedlo nás tady dneska se s dětmi podívat a zkusit vybrat nějaký vhodný sport pro děti." – O jaký konkrétně jste se už zajímali? - "Původně nějaký bojový, ale tady děti zaujal šerm. Takže uvidíme, jestli nebudeme pokračovat."
Lukáš Liška, Lašský sportovní klub Frýdek-Místek: "Teď tady ukazujeme šerm. Tady šermují jeden proti jednomu. Jsou tři druhy čepelí, my používáme kord, který je z těch čepelí nejnovější. Náš sportovní klub představuje pětiboj. - Jaké úspěchy už máte za sebou? - "Zatím žádné, bohužel, ale doufám, že nějaké přijdou. Teď jsem začal, dělám to teprve rok, ale moc mě to baví. A lidi, kteří mají čas a baví je ta různorodost těch sportů, tak určitě doporučuji pětiboj. Je to moc dobrý sport."
Zuzana Pavelková, SK Stars Frýdek-Místek: "Náš klub má zhruba 150 dětí, trénují tam děvčata i kluci ve věku od 4 do 15 let. Máme pět trenérů, čtyři asistenty a spoustu dobrovolníků, kteří nás v té činnosti podporují." - Také máte za sebou spoustu úspěchů. - "To určitě. Máme opravdu velké úspěchy, děvčata jsou moc šikovná. V letošním roce jsme dokonce získali titul mistryň České republiky v team gymu, z čehož máme obrovskou radost."

Akce měla opět velký úspěch. O možnostech sportování ve městě se přišlo informovat 672 dětí.

Anketa: 2.) "Já jsem si vyzkoušel skoro všechny sporty."
Anketa: 3.) "Snažila jsem se najít nějaký nový kroužek." – Jaký třeba, co tě zaujalo? – "Tak třeba jsem se tady dívala na tenis, volejbal a ping pong." – Děláš už nějaký sport? – "Atletiku."
Anketa: 4.) "Já jsem tady s tenisem a vyzkoušela jsem si tenis. A ještě jsem se chtěla podívat tady na tanečky." – A co bylo zajímavé? – "Ty kostýmy na těch tanečkách." – Děláš nějaký sport? – "Ano, atletiku." – A chtěla bys dělat třeba ještě nějaký jiný? – "Jo, ty tanečky a ten tenis.“

Město sportující mládež intenzivně podporuje. Aktuálně dostavuje tělocvičnu v Chlebovicích, chystá stavbu tělocvičny u 2. ZŠ na Slezské a na sportování mládeže přispívá klubům ročně už 50 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostrava Cup ovládly desítky mladých florbalistů. Domácí elévové vybojovali zlato

16. června 2026 15:45 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Ostravské sportovní haly ožily jedním z největších mládežnických turnajů sezony. Tradiční Ostrava Cup přilákal stovky mladých florbalistů a florbalistek z různých koutů republiky. Obrovskou radost udělal domácím fanouškům tým elévů ze Slezské Ostravy, který v silné konkurenci nenašel přemožitele a zaslouženě ovládl svou věkovou kategorii.

Nový vizuál klubu FK Frýdek-Místek navazuje na tradici Valcířů

25. září 2025 14:42 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Fotbal ve Frýdku-Místku má novou tvář. Domácí klub představil nové logo a identitu, která se hlásí k tradici místních Válcoven plechu. Nové vedení tím chce dát jasně najevo, že nastal čas změny a návratu důvěry fanoušků.

Házenkáři Frýdku-Místku chtějí opět do play off. První zápasy sezony musí hrát venku

8. září 2025 16:19 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Házenkáři Frýdku-Místku začali novou extraligovou sezonu. Tým se chce opět probojovat do play off a vylepšit loňské sedmé místo. Hráči se ale na začátku sezony musí vyrovnat s nepříjemností. Kvůli opravě střechy na šesté základní škole zatím nemohou hrát doma.


Řekám chybí voda. Povodí Odry odpouští z přehrad čtyřnásobek přítoku

Dnes 10:25 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Horké léto a minimum srážek trápí řeky v Moravskoslezském kraji. Do přehrad teď přitéká jen zlomek běžného množství vody. Přehrady ale systém drží. Povodí Odry z nich vypouští až čtyřnásobek toho, co do nich přitéká. Zachraňují tak život v řekách a zajišťují dostatek pitné vody pro celý kraj.

Nový Jičín vyčlenil Charitě byty pro sociální bydlení

Město poskytlo Charitě čtyři byty. Ta je přidělila lidem, kteří si nemohou dovolit běžné tržní nájemné. Současně jim poskytuje odbornou sociální pomoc, která podporuje nájemníky při stabilizaci jejich životní situaci.

Báňští záchranáři zachraňovali lidi z vodní šachty Jeremenko

Včera 14:25 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z hlubiny Vodní jámy Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích zachraňovali báňští záchranáři lidi, kteří tam uvízli.

Oblíbenost sdílených kol v Porubě stále roste. K dispozici je už 74 stanic

Včera 16:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubané si v letních měsících užívají nejen akce, ale také projížďky na sdílených kolech. Svědčí o tom počet výpůjček, kterých každým rokem přes léto přibývá.

Karviná průběžně odstraňuje nepojízdná vozidla z ulic

Včera 13:55 | Karviná | Richard Kutěj

Karviná pokračuje v odstraňování dlouhodobě odstavených a nepojízdných vozidel z městských komunikací. Jen v letošním roce se dosud podařilo uvolnit místa, která zabíralo celkem 36 takových automobilů.

Krevní transfuze pomohla Petře překonat vážný zdravotní stav. Krevní centrum Ostrava má v létě zvýšenou spotřebu

Včera 13:26 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava potřebuje v létě více krve. Větší spotřebu způsobují úrazy, operace i léčba vážně nemocných lidí. Zdravotníci proto prosí dárce všech krevních skupin, aby přišli darovat. Krev totiž zachraňuje životy nejen při úrazech, ale i při vážných nemocech.

Ostravu ovládlo ME v požárním sportu, čeští hasiči hned první den získali 15 medailí

Moravskoslezský kraj hostí jednu z nejvýznamnějších akcí požárního sportu v Evropě. Do Ostravy přijela reprezentační družstva z jedenácti zemí. Diváky ohromila především rychlost, s jakou závodníci zdolávali cvičnou věž. Čeští reprezentanti hned první den získali 15 medailí.

Dlouhodobé sucho komplikuje provoz horských chat v Beskydech

18. srpna 2026 17:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Málo vydatných srážek způsobilo problémy provozovatelům turistických chat. Jejich vodní zdroje vysychají a vodu jim musí dovážet cisterny.

Stovky hříšníků, 1,3 milionu na pokutách a opilý řidič s falešným řidičákem. Policie sečetla prázdninové kontroly

Včera 11:50 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté zkontrolovali během prázdnin přes 2200 vozidel. Odhalili stovky řidičů překračujících rychlost, s telefonem v ruce i opilého řidiče s falešným řidičákem. Na pokutách vybrali přes 1,3 milionu korun.

Ani korunu tam neměl. Řekla žena strážníkům, která okradla spícího na ulici

Včera 10:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Přiznávám, vracím, ani korunu tam neměl. Tak se snažila vykroutit před ostravskými strážníky žena, která chvíli předtím okradla spícího mladíka na ulici. Viděla ji ale bezpečnostní kamera a obsluha okamžitě přivolala strážníky.

Domovinka ve Frýdku-Místku otevřela pro klienty novou zahradu

Dnes 12:01 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Centrum denních služeb Domovinka ve Frýdku-Místku má novou smyslovou zahradu. Nabízí svým klientům prostor pro venkovní relaxaci, cvičení a rozvoj motoriky.

Průjezd vozidel složek IZS komplikují ve Frýdku-Místku nejen chodci

Dnes 12:00 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Někteří řidiči, cyklisté i chodci ve Frýdku-Místku jsou nepoučitelní. Podívejte se, jak to vypadá s průjezdností města z pohledu složek IZS.

Rivka Park láká obyvatele Frýdku-Místku, sportovce i turisty

Dnes 11:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Unikátní Rivka Park, volnočasový areál, který vyrostl v Místku, si získává svůj věhlas. Stal se velmi rychle oblíbeným místem relaxace nejen pro obyvatele Frýdku-Místku, ale také jeho návštěvníky.

Město pozvalo aktivní seniory do Faunaparku

Včera 8:52 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek připravil další aktivitu pro aktivní seniory ve svém městě. Pozval je na setkání do oblíbeného Faunaparku, kde pro ně byl připraven naučný program, ale také tradiční občerstvení.

Frýdek-Místek hostil v rámci programu Erasmus+ rakouské studenty

Včera 8:50 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola připravila ve spolupráci s městem pobyt pro studenty z Rakouska, kteří dorazili do Frýdku-Místku v rámci programu Erasmus plus. Pracovní program jim připravila společnost Distep.

Frýdek-Místek plný chutí přilákal návštěvníky na řeckou kuchyni

Včera 8:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Letos šlo na frýdecko-místeckém gastrofestivalu o mnohem víc než jen gastronomii. Návštěvníci si užili den plný chutí a zážitků, hudby, designu, umění i rodinné zábavy v jedinečných kulisách historického centra města.

Trh sportu představil dětem ve Frýdku-Místku na 40 sportovních klubů
Vydáno 2. června 2025 12:22, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Hala Polárka ve Frýdku-Místku se na jeden den proměnila ve sportovní tržiště. Konal se tu druhý ročník Trhu sportu – přehlídka klubů a oddílů, které působí ve městě a hledají nové zájemce mezi dětmi a mládeží. Děti si mohly řadu sportů na místě také vyzkoušet.

Na čtyři desítky sportovních klubů zaplnily halu Polárka ve Frýdku-Místku i její venkovní okolí. Děti tak měly možnost poznat všechny sporty, které se dají ve městě provozovat.

Daniel Valo, trenér hlavního týmu Pepino SKP Frýdek-Místek: "Prezentujeme házenou. Nabízíme, aby si kluci i holky zkusily, co je házená. Tady máme jednu branku, na které si mohou vyzkoušet rychlost a razanci střely. Co si myslím, že má velký úspěch, protože spousta kluků to zkouší. Mají za to nějaké ceny. Každopádně chceme oslovit i rodiče, že házená ve Frýdku-Místku má tradici. Máme strašně velký počet dětí, jsme úspěšní a myslím si, že házená je pro děti velmi zajímavý sport."
Petr Korč (Naše Město F-M), primátor Frýdku-Místku: "Není o těch dvou, třech velkých sportech. Město Frýdek-Místek je z tohoto pohledu opravdu barevné a já věřím, že dneska mezi těmi desítkami těch různých sportovních klubů si rodiče a hlavně jejich děti najdou to, co jim opravdu bude sedět, a najdou si ten sport, se kterým začnou a pak třeba budou pokračovat, můžou ho změnit, ale hlavně jim to ukáže ty velké možnosti, které ve městě díky všem nadšencům, kteří se sportu a sportující mládeži věnují, se tady v tom městě nabízejí."

Kromě běžných sportů jako je hokej nebo fotbal byly k vidění například šachy, různá bojová umění, tanec, gymnastika nebo i různé méně známé sporty.

Anketa: 1.) "Přivedlo nás tady dneska se s dětmi podívat a zkusit vybrat nějaký vhodný sport pro děti." – O jaký konkrétně jste se už zajímali? - "Původně nějaký bojový, ale tady děti zaujal šerm. Takže uvidíme, jestli nebudeme pokračovat."
Lukáš Liška, Lašský sportovní klub Frýdek-Místek: "Teď tady ukazujeme šerm. Tady šermují jeden proti jednomu. Jsou tři druhy čepelí, my používáme kord, který je z těch čepelí nejnovější. Náš sportovní klub představuje pětiboj. - Jaké úspěchy už máte za sebou? - "Zatím žádné, bohužel, ale doufám, že nějaké přijdou. Teď jsem začal, dělám to teprve rok, ale moc mě to baví. A lidi, kteří mají čas a baví je ta různorodost těch sportů, tak určitě doporučuji pětiboj. Je to moc dobrý sport."
Zuzana Pavelková, SK Stars Frýdek-Místek: "Náš klub má zhruba 150 dětí, trénují tam děvčata i kluci ve věku od 4 do 15 let. Máme pět trenérů, čtyři asistenty a spoustu dobrovolníků, kteří nás v té činnosti podporují." - Také máte za sebou spoustu úspěchů. - "To určitě. Máme opravdu velké úspěchy, děvčata jsou moc šikovná. V letošním roce jsme dokonce získali titul mistryň České republiky v team gymu, z čehož máme obrovskou radost."

Akce měla opět velký úspěch. O možnostech sportování ve městě se přišlo informovat 672 dětí.

Anketa: 2.) "Já jsem si vyzkoušel skoro všechny sporty."
Anketa: 3.) "Snažila jsem se najít nějaký nový kroužek." – Jaký třeba, co tě zaujalo? – "Tak třeba jsem se tady dívala na tenis, volejbal a ping pong." – Děláš už nějaký sport? – "Atletiku."
Anketa: 4.) "Já jsem tady s tenisem a vyzkoušela jsem si tenis. A ještě jsem se chtěla podívat tady na tanečky." – A co bylo zajímavé? – "Ty kostýmy na těch tanečkách." – Děláš nějaký sport? – "Ano, atletiku." – A chtěla bys dělat třeba ještě nějaký jiný? – "Jo, ty tanečky a ten tenis.“

Město sportující mládež intenzivně podporuje. Aktuálně dostavuje tělocvičnu v Chlebovicích, chystá stavbu tělocvičny u 2. ZŠ na Slezské a na sportování mládeže přispívá klubům ročně už 50 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000049036/trh-sportu-predstavil-detem-ve-frydkumistku-na-40-sportovnich-klubu