Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První větší požár lesního porostu v kraji

Frýdek-Místek |

Osm jednotek hasičů z Frýdecko-Místecka a také letadlo Letecké hasičské služby ze Zlína zasahovalo ve čtvrtek 25.3.2010 po poledni v oblasti Palkovické hůrky (okres Frýdek-Místek) u požáru 6 hektarů lesa.

Za oheň může nedbalost firmy, kterou si najal majitel, při středečním pálení klestí. Silný vítr totiž nedostatečně zabezpečené zbytky ohně rozfoukal. Požár se obešel bez zranění. Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů ve čtvrtek po poledni. V oblasti Palkovické hůrky hořela jak mýtina s mladými duby a buky, tak mladý a vzrostlý smrkový les.

Hasiči s vydatnou pomocí vodních dávek z letadla dostali požár pod kontrolu asi za čtyři hodiny, na místě pak zůstala na kontrolu požářiště místní jednotka. Hasiči odhadují škodu na 20 tisíc korun, musí ji však ještě upřesnit majitel. Šlo o první letošní požár lesního porostu v Moravskoslezském kraji, který se dal měřit na hektary.

 

Nahlásit chybu


Muž se zranil na horách. Záchranáři kvůli silnému větru museli přistát na vrcholu Lysé hory

Dnes 9:48 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při výstupu na Lysou horu uklouzl na ledě a poranil si kotník. Turistu v Beskydech zachraňovala horská služba a letečtí záchranáři. Kvůli nepřístupnému terénu a silnému větru musel vrtulník přistát na vrcholu Lysé hory. Záchranáři museli cestu ke zraněnému dojít pěšky. Turista byl transportován do nemocnice.

Havířov je dalším screeningovým mamografickým centrem

Včera 16:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Ženy z Havířova a okolí už kvůli screeningu nebudou muset dojíždět do jiných měst. Nemocnice se stala mamografickým centrem. Tím se zvýší šance na včasný záchyt rakoviny prsu.

Žáci a kantoři z Palkovic si společně zazpívali vánoční písně na školních schodech

Dnes 9:17 | Palkovice | Libor Běčák

Schodiště před Základní školou v Palkovicích se opět stalo dějištěm svátečního zpívání, do kterého se zapojili nejen samotní školáci, ale také kantoři. a schodech.

Děti byly na karvinské radnici oceněny za své ptačí budky, budou zdobit nový sad

Včera 15:58 | Karviná | Gabriela Stašová

V souvislosti s projektem Náš sad vyráběly děti z Karviné budky, které obohatí právě nový ovocný sad v parku Boženy Němcové. Děti za ně na karvinské radnici dostaly diplomy přímo od zástupců města.

Seniorka přecházela mimo přechod a srazilo ji auto. Zemřela v nemocnici

Včera 14:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

73letá seniorka přecházela v Ostravě silnici mimo přechod. Řidič ji zřejmě přehlédl a srazil. Žena utrpěla velmi vážná zranění, svědci i záchranáři ji oživovali. Byla přepravena do nemocnice, kde následně zemřela.

Ostrava-Poruba plánuje v r. 2026 proinvestovat 180 mil. Kč. Vrátí se také Corrency

Včera 15:48 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba v investicích nezpomalí ani příští rok. Městský obvod bude v roce 2026 hospodařit téměř s jednou miliardou korun a i přes rostoucí mandatorní výdaje chce pokračovat v rozsáhlých projektech.

Bytové muzeum v Jubilejní kolonii čeká v novém roce rozšíření

Včera 14:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Už téměř dva roky funguje v ostravské Jubilejní kolonii unikátní bytové muzeum, které vrací jeho návštěvníky do 30. let minulého století. Díky velké přízni vedení obvodu na příští rok chystá novinku – muzeum se rozšíří o další byt, který zájemce zavede do šedesátek.

Ostravská ZŠ U Haldy se modernizuje za provozu, část školy teď působí v náhradních prostorách

Základní škola U Haldy v Ostravě prochází rozsáhlou modernizací, která přinese výrazné energetické úspory i kvalitnější prostředí pro žáky. Stavební práce probíhají za plného provozu a dokončeny mají být příští rok v červnu.

Akce v Novém Jičíně vyzvala ke společně strávenému času s dětmi a poděkovala za pěstounskou péči

Včera 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zážitkový den pro rodiny se konal ve Středisku volného času Fokus. Podpořil pěstounství a kampaně Moravskoslezského kraje “Dejme dětem rodinu.”

Betlémské světlo dorazilo na náměstí Ostrava-Jih

Včera 12:32 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Ostravy dorazilo Betlémské světlo. Speciálním letadlem přiletělo z Betléma do Vídně a následně ho skauti rozváželi vlakem. Volně k získání je například na náměstí Ostrava-Jih.

Jablunkovsko hostilo další mezinárodní pobyty mládežníků

Včera 11:26 | Jablunkov | Libor Běčák

V říjnu a listopadu na Jablunkovsku proběhly dvě mezinárodní mládežnické výměny, v rámci kterých se setkaly skupiny mladých lidí z různých států Evropské Unie, Ukrajiny a států Kavkazu, aby se společně vzdělávali v různorodých tématikách a objevovali kulturu a krásy našeho regionu.

Zdrogovaní se chtěli vloupat nožem do zásilkových boxů. Způsobili škodu za 23 tisíc

Včera 11:23 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Starší muž se pokoušel vloupat do boxů nožem a mladší držel stráž. Balíčky se jim nakonec nepodařilo ukrást a skončili v rukou policie. Oba měli pozitivní test na drogy. Jejich neúspěšné vloupání způsobilo škodu za 23 tisíc korun. Mladší pachatel už byl v minulosti trestán. Hrozí jim několik let ve vězení.

Rozsvícení vánočního stromu v Dobré

15. prosince 2025 18:05 | Dobrá | Michal Feber

I přes hustou mlhu se v obci Dobré podařilo na tradičním rozsvícení stromku navodit krásnou vánoční atmosféru.

Děti z Palkovic připomněly tradici svaté Lucie a vymetly od zla nejen školu, ale i radnici

15. prosince 2025 13:20 | Palkovice | Libor Běčák

Na dřívější tradici vymetání zla ze stavení, která souvisela se svátkem svaté Lucie, navázaly děti ze ZŠ v Palkovicích.

Novým náměstkem primátora Frýdku-Místku se stal Tomáš Pyško

15. prosince 2025 9:03 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Gabriela Rumíšková opustila místo náměstkyně primátora Frýdku-Místku, a tak bylo potřeba na zasedání zastupitelstva jmenovat nového náměstka. Stal se jím Tomáš Pyško.

Celoroční aktivity seniorů ve Frýdku-Místku vyvrcholily vánočním večírkem

15. prosince 2025 8:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek pravidelně přispívá na vánoční večírky aktivní seniorů. My jsme navštívili setkání v Lískovci.

První větší požár lesního porostu v kraji
Vydáno 26. března 2010 0:00, Frýdek-Místek, Renáta E. Orlíková
Osm jednotek hasičů z Frýdecko-Místecka a také letadlo Letecké hasičské služby ze Zlína zasahovalo ve čtvrtek 25.3.2010 po poledni v oblasti Palkovické hůrky (okres Frýdek-Místek) u požáru 6 hektarů lesa.

Za oheň může nedbalost firmy, kterou si najal majitel, při středečním pálení klestí. Silný vítr totiž nedostatečně zabezpečené zbytky ohně rozfoukal. Požár se obešel bez zranění. Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů ve čtvrtek po poledni. V oblasti Palkovické hůrky hořela jak mýtina s mladými duby a buky, tak mladý a vzrostlý smrkový les.

Hasiči s vydatnou pomocí vodních dávek z letadla dostali požár pod kontrolu asi za čtyři hodiny, na místě pak zůstala na kontrolu požářiště místní jednotka. Hasiči odhadují škodu na 20 tisíc korun, musí ji však ještě upřesnit majitel. Šlo o první letošní požár lesního porostu v Moravskoslezském kraji, který se dal měřit na hektary.

 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/3297/prvni-vetsi-pozar-lesniho-porostu--v-kraji