Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Duchovní srdce hospice ve Frýdku-Místku vysvětil biskup

Duchovní srdce celého zařízení funguje, i takové přirovnání zaznělo při vysvěcení kaple ve frýdecko-místeckém hospici. Vysvěcení místa se ujal biskup ostravsko-opavské diecéze.

František Václav Lobkowicz, ostravsko-opavský biskup: „Chceme v tento den otevřít tento dům, dům bolesti. Také v přímluvě k panně Marii a chceme ji poprosit, ať vyprosí požehnání pro všechny ty, kteří zde budou žít, kteří se budou chorovat, kteří budou třeba i umírat."

Faráři frýdecké Římskokatolické diecéze, farář Českobratrské církve evangelické a samozřejmě biskup František Václav Lobkowicz, ti všichni se zúčastnili mše svaté a vysvěcení kaple ve frýdecko-místeckém hospici.

Libor Koval (KDU-ČSL), náměstek primátora F-M: „Otevření kaple vnímám jako takový odraz k fungování celého hospice. Jsem přesvědčený o tom, že kaple v hospici je duchovním srdcem celého zařízení. Odtud se odvíjí veškerá další aktivita hospice."

Svěcení kaple se zúčastnily desítky lidí, mezi nimi byli pacienti hospice, ale také veřejnost. Anketa, účastníci svěcení kaple: 1. „Je to tu pěkné." 2. „Já jsem křesťanka, věřící, takže jsem se chtěla podívat, jak to tu bude vypadat."

Mezi přítomnými byl také 82letý Zdeněk z Frýdku-Místku. Patří mezi nové pacienty hospice. Zdeněk Svozil, pacient v hospici: „I přes svůj věk jsem nikdy takovou hezkou příležitost neměl, abych byl při posvěcení takového místa."

Jan Jursa, ředitel hospice ve F-M: „Kaple bude otevřena také pro veřejnost. Kdo bude mít zájem, tak ve chvíli, kdy se bude konat mše, může přijít. Jinak je samozřejmě primárně určena pro pacienty a klienty hospice."

Mše v kapli se budou konat dvakrát týdně.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Statutární město Frýdek-Místek - Odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy
Frýdek-Místek
od 30 930 do 43 600 Kč/měsíc

Detail

Šárka Janečková - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků