Do Frýdlantu se sjeli smaltéři od nás i ze zahraničí

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl další ročník Beskydského smaltování. Akce se účastnili členové Dílny uměleckého smaltu, a to jak z naší země, tak také ze Slovenska a Polska.

Beskydské smaltování opět dorazilo do Frýdlantu nad Ostravicí. V tamní slévárně se sešli členové Dílny uměleckého smaltu z Česka, Polska a Slovenska, aby si společně zasmaltovali.

“Přijedou v pondělí, nachystají se stoly, barvy, plechy a oni mají v hlavě, co by si mohli namalovat a začnou tvorbu,” uvedla ředitelka Dílny uměleckého smaltu Lenka Wernerová.

Každý účastník si mohl vybrat ze čtyř témat, která pak promítl do svého díla. Prvním byla myslivost, druhým veteráni, třetím Frýdlant nad Ostravicí a čtvrté bylo volné téma. 

Anketa, smaltéři: 1. “Nemůžu bez toho žít. Kamkoli se podívám, vidím nějaký motiv. Je to krásná technika. Můžete tam udělat jakýkoliv motiv.” 2. “Smalt je totiž zvláštní technika. Přišla jsem k němu jako slepý k houslím asi před pěti lety, kdy mě pozvali, abych si to přišla vyzkoušet. A to čarování se sklem mě okouzlilo.”

Beskydské smaltování proběhlo ve Frýdlantu nad Ostravicí už pátým rokem.
O princezně, Luciášovi a makových buchtách / divadlo pro děti

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků