Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Frýdlantu se sjeli smaltéři od nás i ze zahraničí

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl další ročník Beskydského smaltování. Akce se účastnili členové Dílny uměleckého smaltu, a to jak z naší země, tak také ze Slovenska a Polska.

Beskydské smaltování opět dorazilo do Frýdlantu nad Ostravicí. V tamní slévárně se sešli členové Dílny uměleckého smaltu z Česka, Polska a Slovenska, aby si společně zasmaltovali.

“Přijedou v pondělí, nachystají se stoly, barvy, plechy a oni mají v hlavě, co by si mohli namalovat a začnou tvorbu,” uvedla ředitelka Dílny uměleckého smaltu Lenka Wernerová.

Každý účastník si mohl vybrat ze čtyř témat, která pak promítl do svého díla. Prvním byla myslivost, druhým veteráni, třetím Frýdlant nad Ostravicí a čtvrté bylo volné téma. 

Anketa, smaltéři: 1. “Nemůžu bez toho žít. Kamkoli se podívám, vidím nějaký motiv. Je to krásná technika. Můžete tam udělat jakýkoliv motiv.” 2. “Smalt je totiž zvláštní technika. Přišla jsem k němu jako slepý k houslím asi před pěti lety, kdy mě pozvali, abych si to přišla vyzkoušet. A to čarování se sklem mě okouzlilo.”

Beskydské smaltování proběhlo ve Frýdlantu nad Ostravicí už pátým rokem.
INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Josef Čmelák
Frýdek-Místek
od 12 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků