Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ zpracovávali Příběhy našich sousedů

Nezisková organizace Post Bellum uspořádala šestý ročník projektu pro základní školy s názvem Příběhy našich sousedů. Cílem projektu je zachytit události 20. století očima těch, kteří je zažili na vlastní kůži. K zúčastněným základním školám napříč republikou se připojily také základní školy z Frýdlantu nad Ostravicí a Příbora. Jejich žáci pak na závěrečné prezentaci v příborském kulturním domě představili svá díla.

“Pět týmů odprezentuje příběh, který zpracovaly. Nahrály pamětníka, který žije nedaleko nich. Navštívily nějaké workshopy a příběh dále zpracovávaly. Dneska nám tady před plným sálem příběh představí,” popsala vedoucí projektu Příběh našich sousedů Vendula Müllerová.

Žáci si mohli vybrat způsob, jakým příběh pamětníka zpracují a odprezentují. Nejčastěji volili rozhlasovou reportáž nebo video.

Anketa, žáci: 1. “Vybrali jsme si pamětníka, u něj doma jsme s ním nahráli audio nahrávku, pak jsme ji sestříhali v rádiu a ještě jsme si vytvořili báseň, kterou tu budeme prezentovat.” 2. “Náš pamětník byla Ludmila Herotová a tvořili jsme to se spolužáky.” 3. “Sháněli jsme materiály, různé fotky a tak. Pak jsme sestříhali video.”

Jako nejlepší vyhodnotila porota tým z frýdlantské základní školy Komenského. Zájemci mohou veškerá zpracování najít v internetovém archivu www.pametnaroda.cz a zároveň na stránkách projektu www.pribehynasichsousedu.cz
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Vladislav Borovský - provozovna
Střítež
od 106 Kč/hod.

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

NAMZOR s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků