V knihovně ve Frýdlantu nad Ostravicí nocovaly děti

Po celé České republice proběhla Noc s Andersenem. Výjimkou proto nebyl ani Frýdlant nad Ostravicí. Dějištěm akce se zde tradičně stala knihovna v Kulturním centru.

“Dneska jsme ji věnovali nakladatelství Albatros, které brzy oslaví 70. výročí vzniku, takže všechny naše úkoly jsme zaměřili na toto nakladatelství a knihy, které v něm vyšly,” řekla knihovnice Simona Bobišová.

V rámci úkolů děti navštívily třeba tiskařskou dílnu, hledaly poklady ze staré půdy, prováděly pokusy nebo se podívaly za pravěkými lovci.

Anketa, stanoviště pravěkých lovců: “Tady máme stanoviště pravěkých lovců podle knížky Osada havranů. Děti hledaly předměty, které používali pravěcí lidé.”

Anketa, děti: 1. “Museli jsme hledat, co potřebují k životu.” 2. “Vařili jsme lektvary a poznávali věci z půdy.” 3. “Nikdy jsem tady dole nebyla, ale jinak do knihovny chodím.” 4. “Četli jsme si knížku, byli jsme na procházce a tady děláme hry.”

Možná nejvíce se ale děti těšily na to, až se v knihovně uvelebí ke spánku a poslechnou si příběh na dobrou noc. Není třeba dodávat, že si děti akci náležitě užily. Mnohé z nich spánek přepadl ještě dříve, než skončilo čtení.
O princezně, Luciášovi a makových buchtách / divadlo pro děti

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků